Windows 10 Mobile - podíl na trhu

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Miki_s 20. 9. 2017 10:21

Až dosud jsem se svou Lumií 1020 nemusel nic řešit a byl jsme plně spokojen, zejména díky synchronizaci cloudu a PC jsem měl fotky i kontakty na obou zařízeních vždy k dispozici, takže jsem na Windows phone nedal dopustit...mobil nikdy nezamrzl..prostě nic k řešení ...o víkendu ale po 4 letech v noci umřel a nedá se nahodit..výměna baterky nepomohla, v servisu se obávají že odešlo něco na desce. Když koukám na nabídku na trhu ..tak zjišťuju že Lumie se už nedají sehnat a vůbec nabídka mobilů Windows je minimální..jen předražené HP... co radíte...nechci se jen tak rychle stát androidistou... navíc nevím jestli se vůbec dá na androidu napojit na OneDrive pro synchronizaci fotek, kontaktů... pochybuji... nezjišťoval jsem ... co radíte?
Miki_s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 20. 9. 2017 11:07

Platforma W10M je mrtva. Zadne nove telefony nebudou, nechava se dozit to, co je - typicky pristup MS. Onedrive ti na Androidu fungovat bude, ale proc ho pouzivat, kdyz patri k nejhorsim sluzbam na trhu? Mas na vyber mezi iOS a Androidem. Nabidka telefonu nikdy nebyla sirsi.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 20. 9. 2017 12:01

Synchronizovat a zálohovat vyfocené snímky lze na OneDrive i z Androidu a dokonce bych řekl, že samotná aplikace OneDrive je pro Android lepší než pro W10M. OneDrive používám hlavně kvůli fotkám (synchronizace a mít je po ruce), ale nějakou dobu si hraji i s Fotkami od Google a rozhodně bych neřekl, že OneDrive je nejhorší službou na trhu, naopak že by Google zase tak exceloval. V čem jsou Fotky Google lepší než OneDrive je např. možnost neomezeného prostoru pro fotky (sice lehce zmenšených, ale to mi nevadí) a lepšího vyhledávání fotek (myslím, že strojové učení má Google lepší než MS), ale to je asi tak všecko. Co se týče ale samotné správy fotek, tak v tomto je lepší OneDrive.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 20. 9. 2017 12:21

Aplikace OneDrive funguje lépe na Androidu než na WP :-) Kromě například glance funguje většina věcí lépe na Androidu než na WP a to často i na poli MS služeb...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 24. 9. 2017 02:10

To je nějaké divoké. Kontakty nejsou přímo spojené s onedrive, ale outlookem. Pokud jsou on-line a synchronizované s microsoftím účtem (což bývá případ drtivé většiny uživatelů), pak není s přechodem na android žádný problém. To samé s fotografiemi na onedrive.
Jediná komplikovanější věc, na kterou jsem před časem narazil, byl hromadný převod uložených SMS.
V androidu se stačí zalogovat svým účtem a není problém mít synchronizovaný kalendář i kontakty. Onedrive má vlastní aplikaci, na emaily bych asi také doporučoval doinstalovat aplikaci (já mám například kvůli více účtům a exchange aplikaci type app). Trochu mi chybí základní emailový klient z windows, ale jinak nebyl problém fungovat současně s účtem na googlu v Lumii a naopak microsoftím účtem (můj primární email) na androidu. Já je používám zároveň (na ve WM, tak androidu), což je výhodou při problémech s cloudovými službami, což je bohužel spíše případ outlooku (2x jsem přišel o veškerá fota kontaktů, 1x na chvíli o všechny kontakty...díky synchronizaci jak v online, tak v telefonu...). Pak se záložní řešení hodí.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 26. 9. 2017 23:46

roy1
Pokročilý



Odeslat příspěvekod anonymni 27. 9. 2017 07:41

Není to téma o W10M?
Tady je možná odpověď. :-)
anonymni

Odeslat příspěvekod tetrao 27. 9. 2017 08:32

roy1 tak ho nepoužívá a?
tetrao
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků