Windows 10 Mobile - podíl na trhu

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Hamon 29. 5. 2016 12:07

Ono není problém si ho koupit kde to máš blízko - Polsko/Německo/Rakousko tam budou.
Horší to je právě s tím že je moooooc výrobců trh přesycen .Ale to mě ani tak netankuje.
Zůstanou silní a snad bude výběr a nebude diktát výrobce co si máš koupit.
Jsem rád za konkurenci OS ale bohužel zatím na android žádný nemá a dohnat ho dá práci a plno financí.
Microsoft dělal telefony neuspěl,dodával OS Nokii a kdyby to tak bylo dál v režii Nokie byl by WP jinde.Nákup Nokie a manažeři USA zmršili co šlo a proto to tak dopadlo.
Microsoft má dělat a soustředit se na OS a výrobu nechat na někom jiném (už to že vytváří na android aplikace je divné místo toho aby dělal na svém OS)
Horší je že výrobci jdou po zisku a tak WP nikdo nechce.
No uvidíme .
Android mi zatím splňuje vše - až bude W10 na telefonu OK rád se vrátím.
Ale moc tomu nevěřím a aby náhodou WP nenápadně skončilo a aplikace na WP se přesunuli na android a ve W10 pro PC nebyl update pro jejich využívání .
Naposledy upravil Hamon dne 29. 5. 2016 12:16, celkově upraveno 1
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Egee 29. 5. 2016 12:13

romo.11 píše:ani na androide vela veci nefunguje na 100%, staci zopar tych telefonov mat a pouzivat ich. Na diskusiach na nete uzivatelia riesia problemy takisto


Můžeš být konkrétní ??
Spíše čteme opak
http://tech.ihned.cz/c1-65307160-micros ... position-3

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/nok ... position-1

Ano stačí používat pár pořádných mobilů s androidem
Stačí si dohledat co stále nefunguje na čekankách ( dlaždicích)
Stačí si dohledat informace o prodejnosti která je obrázkem systému

Největšího rozšíření dosáhly mobilní Windows v prvním čtvrtletí 2004, kdy Microsoftu patřila čtvrtina trhu s chytrými telefony. V dalších letech už následovaly pouze poklesy zapříčiněné nástupem BlackBerry a následně iPhonu a telefonů s Androidem, které získaly základní předpoklad úspěchu – podporu tvůrců aplikací.

Proč tvůrci nemohli tvořit tak jako tomu je u androidu ?
Přijdou zase kecy typu reklamosystém, samozasírací a warez ?
Dlaždice se uzavřely a začaly koukat na koncová světla ujíždějícího vlaku - viz tzv aktualizace
http://www.mynokia.cz/windows/dnes-dost ... -aplikaci/ ....... věci které konkurenční systém měl v základu ...
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 29. 5. 2016 13:43

Já opravdu sleduju ten vývoj dlouhodobě a naprostá většina uživatelů WP měla a má Low-endy. Na těch jak známo nejde vydělat a toto byl problém Nokie, která de facto zkrachovala, MS to převzal, protože musel a dojel nato teď taky. Ono Lumie byly ale low-endy, které i v roce 2014 fungovaly svižně, což se o low-endech s androidemv v té době říct nedá, takže měly určitou konkurenci tenkrát. Jenže MS prostě usnul a dnes už není konkurenční výhoda to, že i na zařízení s 512 mb RAM jede svižně WP8, dnes totiž ani na zařízení s 1 Gb RAM nejede moc svižně WP10 (L535), dnes si prostě koupíte low-end androida, nejčastěji číňana, který má klidně 1,5 - 2 Gb RAM a prostě to funguje, trh je jinde. Takže prostě dnes milion špatných rozhodnutí ze strany MS udělalo své - jako bonus potom ještě uškodilo: Nedostatečná nabídka telefonů, nesplněné sliby (WP10 na všech zařízeních s 1 Gb), špatný a pozdě vydaný, nedokončený systém (WP10), ohlášení konce Lumií a taky celkově padající trh s telefony, respektive klesající výnosy výrobců atd. A dnes jsme v situaci, kdy i věrní uživatelé MS nenávidí a přechzejí k androidu, který udělal od roku 2013-14 krok dopředu jak v systému, tak plynulost, tak nabídce telefonů, MS ne. Je to opravdu rychlý ten trh, ale je to tak, MS dostává zaslouženě, co mu patří a to říkám jako bývalý uživatel WP, který ten systém měl rád (WP8.X).
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal Žilka 29. 5. 2016 14:03

Vidím hlavní problém jinde. Jmenuje se to 'windows' a je to od 'Microsoftu'. Což jsou pro bfu na celém světě sprostá slova.

Ale jinak už nemá cenu se dohadovat, mrtvá platforma.
michal Žilka
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 29. 5. 2016 14:46

melipa píše:Jen podotýkám, že Surface Phone nebude ČR prodáván...
No a? Drtivá většina minimálně čitatelů MM stejně nemá telefon z CZE distribuce...
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 29. 5. 2016 14:54

No a nic. Je to argument pro ty, kteří říkají, že MS udělá Surface Phone a bude to revoluce, nebude - v čr minimálně. A protože si tady pár nadšenců z MM sežene telefon, po kterém touží v zahraničí, zbytek populace si prostě koupí normálně neco, co se prodává, tak to předpovídá další vývoj platformy.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 5. 2016 15:02

Pro mne to třeba zásadní je, neboť využívám služeb VIP HW banky u O2, a když ho nebudou mít v nabídce, tzn.nebude v ČR prodejný, tak smůla a nejsem jistě sám.
Ono je to s projektem Surface Phone už potvrzené, že tento nebude v ČR?
A u HP Elite x3 rozhodnutí jsem také nezaznamenal ?!
anonymni

Odeslat příspěvekod hotovyrado 29. 5. 2016 15:02

Nesmysl, MS rozhodně vývoj W10M nezařízne, nehledě na to že i v dnešním stavu mi v něm nic nechybí a jak jsem psal už dříve. Nerad jdu s davem, vyhovuje mi, když nejsem člen stáda
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.kure 29. 5. 2016 15:11

Začínal jsem na Androidu 1.5 v T-Mobile G1, postupně jsem se doklopýtal k Androidu 4.4 u SGS3, pak jsem přešel na WP7, byl jsem naprosto příjemně překvapen a už nikdy jsem se nechtěl k Androidu vrátit. Takhle jsem postupně došel až k WP8.1.
Vše mi vyhovovalo, ale neumím stát na jedné noze moc dlouho, takže jsem si pořídil iPhone 5s. Jelikož jsem pořídil jen 16GB verzi, tak mi asi po půl roce začal vadit nedostatek paměti, jinak všechno ostatní bylo brilantní - svižné, stabilní, rychlé ... něco mezi WP a Androidem.
Pak jsem tedy zase vyzkoušel LG G3 s Androidem 6. Poměrně vyhovující, ale po čase se mi zdál být dosti zbržděný (což je smutné, vzhledem k HW, co měl).
Ten jsem po 8mi měsících boje prodal a jsem zpět u iPhone 5s, tentokráte jsem si připlatil za 64GB verzi. Telefon rychlý, plynulý, stabilní... zatím asi není jiná lepší volba, když chci malý a výkonný kvalitní telefon (jedině ještě iPhone SE).
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Katikakus 29. 5. 2016 16:37

Tak ono hlavne ten Surface phone, ktery tady nekteri zminuji, nikdy nikdo oficialne nepotvrdil. Takze otazkou porad zustava, jestli vubec neco takoveho bude, pak se muzeme zacit bavit o tom, s jakym OS prijde. W10M jsou mrtve tudy cesta urcite nepovede. Pro plnohodnotne Windows zase chybi vhodny SoC, jelikoz Intel to zarizl. Ale kluci, klidne muzete snit dal... ;-)

dj.kure - zpomalujici Android ma dve mozne priciny - TouchWiz a nebo nezkuseneho uzivatele, ktery instaluje nesmysly a zaneradi si telefon Task Killery, opimizatory a "antiviry". Jelikoz mluvis o LG G3, druha moznost je nejspis tvuj pripad.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 29. 5. 2016 18:57

WM neni mrtve a novy fon ci krizenec fonu a pocitaca ci co to bude od MS si rozhodne kupim
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 29. 5. 2016 18:57

Ja by som ešte podotkol, že za súčasný stav wp/wm môže aj google. Pretože, keď mal wp šancu zabodovať povedal ms že či by Google neurobil YT (ofiko) appku. Google že nie. Aj po tom čo ju MS urobil za vlastné peniaze a so všetkým čo google požadoval. (na čas bola appka vypustena, ale potom stiahnutá) Tým pádom že google odmietol appku -> vývojáry sa o wp nezaujimali -> málo appiek -> málo použivateľov
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 29. 5. 2016 19:27

romo.11: ty mas nejake informace ohledne toho bajneho telefonu, o kterem basni wp fanousci ale nikdo o nem nevi nic konkretniho? Sem s nima.

MrFail: ano, ten zly, zly, zly Google muze za vsechno zlo na tomto svete. :-D
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 29. 5. 2016 20:10

MrFail:

vím o tom, ale nesváděl bych to jen na google. On si prostě silnější na trhu diktuje podmínky a ten slabší se podřídí, nakonec MS udělal aplikace na android a iOS, takže úplně opačná strategie. A to, že ty aplikace na konkurenční os udělal kvalitnější, to je zase jen chyba MS. Já z komerčního hlediska Google chápu, udělal v obchodním světe prostě logický a odůvodnitelný krok, na druhou stranu MS udělal opravdu tolik chyb, že se nedivím, že WP padají. Celá šaškárna s WP10, sliby, odkldáním, nefunkčností, tohle je skutečný důvod, ne google, bez něj to šlo a lidi to stejně používali.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků