Windows 10 Mobile - podíl na trhu

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MrFail 29. 5. 2016 08:27

Tak je to tu. WP/WM ide do ****. Podiel 0,7% čo jw brutálny prepad. Čo si o tomto celom myslíte vy?
Naposledy upravil Fíla dne 29. 5. 2016 11:40, celkově upraveno 1
Důvod: odděleno od obecné diskuze
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod petison 29. 5. 2016 08:38

U mě šel už dávno do šuplíku.Přešel jsem na Android.Přestal podporovat mé oblíbené aplikace ,jako např Waze apod.Už nemá co nabídnout.A stále omílaná svižnost systému mě taky uplně nepřesvědčila.Například koupená navigace Navitel se spouští dlouho a pohyb v menu navigace se seká.Přitom na androidu jede plynule.A to nemluvím o vzhledu aplikací,nemožnosti změnit klávesnici apod.Na androidu jsem spokojenější a už bych se nevrátil.Nemají co nabídnout a nic pro to nedělají.Je to pouze můj názor a věřím,že zastánci WM mi to vyvrátí a android pomluví.Nicméně zkušenost dobrá,alespoň mohu srovnávat a ocenit tím spíše android.
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 29. 5. 2016 09:08

Souhlas petison, jsemtaky de facto už jen na Androidu a ten systém je opravdu jinde, aplikace jsou vymakaný a všechno šlape. Pokud budete někdo z WP zoufalí, nebojte se vyzkoušet android 5, 6 a uvidíte, ty mobilní desítky jsou i v oficiálním buildu skoro nepoužitelné, denně jsem řešil nějaké bugy a problémy. Teď na Androidu za chze můžu diktovat sms, aplikace vůbec neřeším, to je jiná liga a prostě to funguje, koupil jsem si ještě stroj s 4000 m ah, takže ani nabijeni neni potřeba pořád řešit jako u WP a prostě funguju a to je hlavní...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotovyrado 29. 5. 2016 09:08

Od takových "xxx" se dobře kupují zánovní telefony za babku, jen houšť :-)
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamon 29. 5. 2016 09:50

hotovyrado: Jen kupuj , brzo zaplníš šuplík protože jen taková "lůza " ( jak sám píšeš ) zůstane při 100% nefunkčním smartphonu.
Protože si není schopna přiznat že ten systém je zatím použitelný jen z 50%
A to i Microsoft si to přiznal a proto končí s výrobou Lumií a snad příští rok vyjde z něčím funkčním.
Ale to bude mít ještě méně kupujících.
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 29. 5. 2016 09:58

hotovyrado: Opravdu to není funkční na 100%, nemá se asi smysl bavit o tom, na koplik přesně % je to funkční, stejně jako nemá cenu psát, co všešchno na W10 nefunguje. Já třeba nemůžu nastavit u appky kamera samospouš't, prostě to nejde. Notifikace messengeru mi po přechodu na desítky chodí o desítky (jak příznačné) minut pozdě, což je dost blbé. Ty chceš říct, že Ti vše prostě funguje na 100%, jo?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotovyrado 29. 5. 2016 10:01

Notifikace FB messengeru mi opravdu chodí onlajn. Samospoušť jsem nikdy nezkoušel, ani nevím že taková fce tam je
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 5. 2016 10:11

Netrpělivost Vás dohnala tam, kde jste.
Užijte si to.
Za mne v současnosti WP/WM dokud to půjde.
Poté, jestli ta doba někdy přijde, lze se spolehlivostí a jednoduchostí pouze v současnosti jeden os.
anonymni

Odeslat příspěvekod romo.11 29. 5. 2016 10:14

ani na androide vela veci nefunguje na 100%, staci zopar tych telefonov mat a pouzivat ich. Na diskusiach na nete uzivatelia riesia problemy takisto
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamon 29. 5. 2016 10:24

mposvar
Rád bych 1 systém na všem měl také. Jel jsem na L 820/1520/830/930.
W8 v celku šlapal až na nedostatek app co jsem potřeboval.
S nadšením že budu mít ten jeden systém jsem běžel koupit 950XL.
Bohužel to zatím nejde a jsem z5 na androidu kde nemám žádný problém (LG V10)
Doufám že Microsoft se vzpamatuje a budou smatphony jak si přejeme.
Ale v současné době to je zklamání.
Ano je to můj názor nikomu ho nenutím ale je to tak.
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 29. 5. 2016 10:49

Já na své l930 nemám problémy s W10M. Jediná věc, co vyloženě nefungovala (neřeším tu a tam delší probouzení messangeru nebo probliknutí obrazovky mipři rozsvícení displeje) od doby první stabilní verze, byl budík. Po týdnu vyšel update aplikace a vše funguje jak má. Samospoušť mi také funguje.
Pak máme W10M na l730. Ten telefon používá spíš nenáročný uživatel, tak nevím co vše (ne)zkoušel, ale nestěžuje si. Budík v tu danou dobu blbnul i tam.

Jo, hodně lidí si stěžuje, nevím jestli to na některých kusech blbne, jestli dělali HR po instalaci (mě to fungovalo vcelku obstojně i bez něj)...apod... já za sebe mohu jen dodat, že mi systém funguje na 100% a tak mám pochyby o podobných vyjádřeních (nepopírám, že první ofiko verze na l550 a l950 byly značně nedoladěné)
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 5. 2016 10:52

Hamon
Nevím co bylo na L950XL za velký problém, ale já jsem se rozhodl že od MS v MT nic nekoupím.
Čekám trpělivě na HP Elite x3 a uvidím.
Do této doby bude zase W10M dál.
Jinak na WP8.1 žádný problém nemám.
Možnost volby přes WDRR je skvělá.
anonymni

Odeslat příspěvekod Hamon 29. 5. 2016 11:18

Ano to HP je pěkné také jsem na něj mlsně koukal ( měl jsem 1520 - 6" mám LG V10 - 5,7") HP 6" ne to je moc stačí 5,5"
Protože potřebuji nejen v zaměstnání i soukromě funkční telefon .A nejsem ochoten tahat dva telefony 1 funkční 2 skoro .- A čekat než Microsoft udělá opravy. Za 20000 měl být 100% !!!!
Během dne 20x restart i při hovoru i jen tak že ležel na stole.BT vyplo hovor restartem okamžitě.
Další problém: skype/FB/internet restart.
Výměna za jiný kus : žádná změna.Jedna aktualizace restarty už jen 5x denně.
Déle jsem nevydržel a telefon vrátil.
Sleduji fóra jsem zkušený uživatel poradím si z mnoha věcmi.
Někdo psal že mu to nedělá někdo vrátil tak jak já.Někdo ho má doposud a po dalších aktualizacích prý jede už dobře (bohužel v okolí má jen jeden kolega WP a to tu 1520 co jsem mu prodal a ta mu jede s menšíma problémy ok.)Komu věřit ??? Zde na fóru ?Nevím.
A na jiných fórech prostě čtu že to není 100% OK
Budu čekat na nové phony do stávajících nejdu už pro zrušenou výrobu a raději počkám jak budou a jak si novinky povedou.
Za ty peníze a nejen za ně ale hlavně systém - to musí být o něčem jiném!
A proto rád zde počtu o faktech/problémech/vylepšeních/návodech a né urážky.
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 29. 5. 2016 11:43

Jj...
I já :-)
Proto jsem chodím a když jsem tu, tak i napíšu.
Jinak pro mne je velikost vzhledem k mému věku 6" o.k.:-)
Měj se a uvidíme jak to půjde s W10M dál.
A když to nepůjde, jsou i jiné varianty os.....
anonymni

Odeslat příspěvekod melipa 29. 5. 2016 11:43

Jen podotýkám, že Surface Phone nebude ČR prodáván, MS se prý chce soudtředit na 18 vybraných trhů, kde je třeba polsko nebo dánsko, ČR ale ne. Pak je otázkou, jestli se tady vůbec bude prodávat to HP a další kousky s WP, protože jsme prostě moc malý trh a relativní zastoupení WP je tady sice docela vysoké, v absolutním počtu ks je to ale zanedbatelné. Spíš to vypadá tak, že MS vyklízí nevýdělečné trhy, zbavuje se nevýdělečných telefonů a bude vyvíjet systém s tím, že bude doufat, že mu ho někdo bude prodávat, takže šance malé. Nést to riziko, platit marketing atd. za to, abych mohl prodávat systém s zanedbateným podílem trhu, takže i s nejistým výsledkem, to si žádná společnost, ani Acer nebo Hp nelajzne, to je můj názor.

Druhá věc je to, že obecně výrobci mobilů mají problémy, ať už je to Sony, HTC a další a jedinej, kdo profituje je Samsung a čínani, Apple taky klesá. Takže v této době to nevypadá pro MS moc dobře.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků