Windows 10 Mobile - podíl na trhu

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 30. 5. 2016 20:35

Egee, jak se čemu a komu daří je mě šumák.Nijak mě to neomezuje.
Mám rád kvalitu, alternativu a ještě lépe nízce zastoupenou.Vývoj a ani podpora včetne rozvoje OS nekončí a telefony ostatně také ne.Jsem maximálně spokojený tak jak bych s jiným OS nebyl.Každý si může vybrat a to je dobře.Užívej svůj Android a já si nadále budu užívat Windows 10 Mobile ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 30. 5. 2016 20:42

Egee: Lepšie si to už napísať nemohol. Skrátka: Windows 10 mobile + platforma Lumia je MŔTVA*. Koniec. The End. Finito. *win 10 mobile je mŕtvy minimalne na teraz, ale pochybujem že surface phony to nejak zmenia čiže je mŕtva. Môžu vydať aj redstone, aj thresholdorefstone nič nezmení neodvratný koniec platformy.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod Egee 31. 5. 2016 12:49

uiqjirka píše:Mám rád kvalitu


ale já nerad http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=144&t=35327&p=394569#p394569

Včera se k nám však do redakce dostala informace, která naznačuje, že vývoj aplikace Messenger pro Windows 10 Mobile je již u konce a je velmi pravděpodobné, že se ho brzy dočkáme. Je možné, že nyní ještě prochází testováním, ale i to už má být dokončováno.


Nic nové jen a jen čekání... Když to porovnám myšleno stejnou aplikaci na androidu kde jsou aktualizace stále a hlavně to FUNGUJE ... nečekáme - máme to a to je hlavní rozdíl mezi systémy. Jen se podívejte z kolika variant a verzí si můžete legálně zadarmo vybrat. Na kolik aplikací už dlaždice čekaly?

Čekání se říká kvalita ? Já vím ty aplikace které nějak nejsou k mání pro dlaždice nepotřebuješ. Mnozí ale už tuto větu nepoužívají - prostě je ten, podle tebe kvalitní systém, se.e. Stačí projít fóra že ... Nezapomeň na fakt že android už není to co jsi znal. Pouze dochází na moje slova která se ti nelíbila na mynokia a všude kde se vyskytuješ. Měj si i nadále čekanku když je kvalitní a tak budeš i kvalitně čekat.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 31. 5. 2016 16:58

Mě je podíl na trhu taky celkem šumák a nebudu kvůli tomu fňukat, řeším důležitější věci než telefon a podobné blbosti, šumák mi to vsak nebude az jej začnou ignorovat vývojáři pro me důležitých a velmi používaných aplikací, začalo to appkami co pro Ceskou televizi, vyvíjelo buď inmite.eu nebo mediawork, ted nevím honem která dela na droid a ios a která na wp/wm, naštěstí jdouvstale stáhnout ale už jen pod w10mobile, u starších ne.
Na můj dotaz mivz CT odpvedelu ze ukončili podporu, kvůli nízkému podílu win mobilní platforma, nevyplatí se jim proste platit vývojářská studia kvůli oar stovkam ci možná tisicum uživatelů v CR.
Nevylucuji vsak ze pokud se situace někdy zlepsi začnou opět pracovat a vydávat updaty.
Jako pokud se podobně zachova idnes m,novinky a ta hrstka dalších českých, nic me už uvwm nebude držet a dávám sbohem.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 31. 5. 2016 18:26

Egee píše:ale já nerad čekám


Tak nečekej, jsi svobodný člověk, svobodně se můžeš rozhodovat a nikdo tě k čekání nenutí ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 31. 5. 2016 21:27

Přiznám se, že jsem také přispěl ke snížení podílu Win na trhu. Dnes jsem prodal svou Lumii 830 a vyměnil ji za Nexus 5X (z WP a W10M jsem si odnesl jediné, mám rád aktuální systém).
Konečně mám aplikace, které mi na Win chyběly a aplikace samotného MS jsou na Androidu super, třeba takový OneDrive nahrává fotky po připojení k Wifi okamžitě a ne až za den, jak se stávalo.
Win v telefonu jsem měl od 2012, kdy jsem zažíval peklo s tehdejším telefonem s Androidem 4.0 a chtěl jsem něco funkčního.
Koupil jsem si Shield Tablet a zjistil, že je Android 6 už na takové úrovni, že se neseká, není pomalý atd... No a tiskové zprávy a zážitky s Win10m, kdy pořádně nešlo Bluetooth, kdy Microsoft rušil aplikace Nokie, které mi vyhovovaly a používal jsem je a nenabídl náhradu, mě donutily přejít na temnou stranu a koupit si právě Nexus.
Jo, pohoršil jsem si ve foťáku, i když ve dne a za šera dobré, ale v noci neumí nastavit závěrku na víc jak 0,5s, což je naprd, ale telefon je pro mě použitelnější. V práci valíme na Google Apps, tudíž konečně mohu využít aplikace pro správu, mohu mít aplikace od českých obchodů, podniků, kin a jiné, ty jsem ve Win Store hledal 4 roky marně a doteď beze změny...
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 31. 5. 2016 21:40

Od petky výše, je android vč. low a mid, naprosto pohodový, rychlý a téměř nesekající se systém, bohužel někteří budou stále tvrdit opak. Naproti tomu s mobilními win to šlo do kopru a w10m rychlosti předchůdců nedosahují, mimo dvou Top modelů od ms. (Lumia 950/950XL). Dávno neplatí že běží stejně na low i top a rychlost se liší jen u appek.

Podíl na trhu a čísla nevypovídají nic o kvalitě což je fakt, ale znamenají pro budoucnost hodně.
MS defacto lumii zabil, hloupé tel. taky a bude se věnovat jen sw ( +jediné dobře) jenže oni se stáhnou s tim, že vyklízejí pole pro ostatní ale koho?

Skladové zásoby lumii se doprodaji, bude to ale trvat, co takhle dávat k lic. w10 l550/650? Jenže pak je low end acer a nic víc....má představit nějaké dělo, stejně tak alcatel a hp Ale to má být všechno???? Kde jsou ostatní kde je tahoun prodejů střední třída? Ms zbaběle stahuje ocas ale není schopen za půl roku od win10m, motivovat ostatní výrobce,tržní podíl je sotva měřitelný a začínají odcházet i vývojáři a zmrazují vývoj nových aplikací. Nedávno česká televize kdo dál,? Idnes,seznam novinky,rozhlas? Ne děkuji, včera jsem se po víc jak čtvrt roce s Lumií 640 rozloučil a vrátil se poslušně jako pejsek k droidu, Moto x 2nd s aOS 6 je úžasná mašinka.

Ono nejde ani zdaleka jen o sw, co různé doplňky, Smart Elektro tedy chytrá domácnost, jako přes bt ci WiFi ovládané kontrolery,spinace,zarovky atp., to samé nositelná el. chytré sport testery, hodinky ....na trhu je nepřeberné množství ale mobilní Win podporují jen ty od ms a některé garminy, pro ostatní výrobce ten os zkrátka neexistuje a řeči o tom, jak se vše s příchodem 10m zlepší, se ukázaly jako plané.
Naposledy upravil Fíla dne 6. 6. 2016 10:41, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno a upraveno
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drak_Tovikrov 19. 7. 2016 08:51

No zajímalo by mě, jak je to s tím podílem doopravdy. A to ze dvou pohledů:

1) Média často míchají jabka s hruškama. Zveřejňovaná čísla jsou "podíl na nově prodaných telefonech", kde je propad Windows telefonů drtivý. To ale neznamená, že všichni uživatelé, kteří je doposud měli, je rázem vyhodili do koše a běželi si koupit jáFon nebo Droid. Při běžné životnosti smarphonu v rozmetí 1-2 roky (s tím, že uživatelé Windows telefonů jsou konzervativnější, tak řekněme třeba i tři) se tento propad odrazí až někdy v roce 2017/2018. Takže jaký je vlastně reálný podíl Windows telefonu na skutečně aktivně používaných zařízeních? Tato informace by mě dost zajímala.

2) Jak jsme na tom v Česku? Čísla, který čtu na různých zpravodajských webech, vypadají stejně katastrofálně, jako ta světová, přitom ale v průzkumu na iDnes 15.7 procenta respondentů uvedlo, že používá smartphone od Microsoftu/Nokie. Jelikož drtivá většina z nich běží na některé verzi Windows Phone/Win 10 Mobile, řekněme 15% lidí se "přiznalo", že jede na mobilních windows. To je jen 2% pod iOS (17% podíl; Android má 67%).

Trend je určitě sestupný, ale i kdyby 10% pořád jelo na Windows, je to nezanedbatelné množství uživatelů.
Drak_Tovikrov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjfb 19. 7. 2016 11:25

Drak - ono záleží, jestli rozlišujete podíl celkově Windows, anebo WinP8.1 a WinM10. Prodejní podíl začal drasticky klesat s nástupem desítek, jelikož prostě není co reálně prodávat, ale on půjde drasticky dolů podíl i celkově a to rychle. U nás je situace daná tím, že celou platformu táhly modely 520, 620 apod, které za svoji cenu byly naprosto výborné, ale ty nejdou upgradovat, aplikace přestávají být podporovány, a tyto přístroje už zaščínají dosluhovat i fyzicky. A vzhledem k tomu, že x20 modely tvořily +- 50 % podílu všech mobilních windows, tak s odchodem těchto přístrojů spadne i u nás podíl na nulu.
jjfb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Drak_Tovikrov 19. 7. 2016 11:52

Pak nezbývá doufat, že alespoň některé služby budou mít zájem mít W10 aplikaci pro desktopy/noťasy/tablety, která bude pak běžet i na mobilech. To je koneckonců Microsoftí strategie, nechat mobily vézt se na Windows 10 pro ostatní přístroje. Ale pro běžné uživatele tohle fakt nebude.
Drak_Tovikrov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjfb 19. 7. 2016 11:57

Problém je, že ta strategie je naprosto nesmyslná. Nikdo na stolní PC nebude dělat Univerzální aplikace, až na naprosté výjimky, jelikož je výhodnější udělat aplikaci pro desktop, která zaručí mnohonásobně větší trh.
Správná strategie, kterou šel např. Apple a jde Android, prosadit mobilní telefony a aplikace z nich pak dostat na ostatní počítače.
jjfb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Drak_Tovikrov 19. 7. 2016 12:19

UWP funguje na desktopu stejně, jako klasické desktopové programy, jen je jinak zabalená. Nevidím důvod, proč by je vývojáři měli ignorovat. (Živím se překladem a v jednom textu jisté IT společnosti UWP zmiňovali jako velkou výhodu: v podstatě je pro podnik snazší udělat jedno řešení, které jim bude fungovat napříč zařízeními v rámci firmy; tohle ale koncový uživatel-spotřebitel moc nevidí).

Problém IMO není ve směru, ale v načasování. Kdyby s tímhle přišel Microsoft v roce 2013, tak by dnes měly Windows telefony tak 25% podíl na trhu. Bohužel snažit se tohle řešení prosazovat teď, když je jejich přítomnost na mobilním trhu v jednotkách procent a klesá je docela challenge. Lidi si už zvykli na suboptimální, ale fungující Android a opouštět ho nebudou. Win 10 Mobile se může uchytit ještě ve firemním prostředí, s určitou šancí získat si pozici mezi "geek" uživateli (časem, až to Microsoft víc doladí), ale to je tak všechno. Nad 10% se asi nikdy nevyhrabe, pokud se nějak zásadně nezmění paradigma mobilního trhu.
Drak_Tovikrov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjfb 19. 7. 2016 12:24

UWP je klasický marketingový buzzword. Vzhledem k tomu, že mobilní Windsows jsou mrtvé, tak nikdo nepotřebuje dělat UWP aplikace. Na desktopy a taplety s Win jsou normální aplikace, nehledě na to, že stále je na tablety lepší Win 8.1 než 10 (uvidíme po 2.8.), a klasické aplikace lze většinou použít na stamilionech zařízení s Win7, Vista, 8 atd...
Nehledě na to, že UWP aplikace jsou pomalejší, nestabilnější a většinou hnusnější než desktopové, či dokonce než dotykové na WinP 8.1
jjfb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 19. 7. 2016 13:17

Asi tak, jaky podil maji 10 na desktopu? 15%? A WinXP-Win8.1 nejakych 70%? Urcite existuji vyjimky, ale vytvorenim jen univerzalni aplikace pro W10 prijdes o vetsinu uzivatelu na desktopu a z miziveho podilu mobilnich Win ma Win10 jen 10%? Takze prijde i o vetsinu mobilnich uzivatelu. Malokdo dela aplikace, ktere nemuze skoro nikdo pouzivat.

Pak muzes mit samozrejme normalni desktopovou aplikace, univerzalni aplikaci a pripadne jeste mobilni pro WP8, ale to zas da praci udrzovat.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Drak_Tovikrov 19. 7. 2016 13:53

Windows 10 nevyhnutelně nahradí všechny předchozí verze, to je jen otázkou času. V momentě, kdy bude systém dostatečně rozšířený na desktopech/laptopech (v několika zemích už jsou desítky nad sedmičkami), bude mít distribuce ve formě UWP větší význam.

Baví mě, jak tu všichni kategoricky tvrdí "ne, tohle fungovat nebude" a "ne, tohle je k ničemu". Kde berete tu jistotu? Znáte budoucnost? Jestli jo, objednal bych si výsledky nějakých sportovních utkání.
Drak_Tovikrov
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků