Přechod z Windows Phone 8.x na Windows 10 Mobile

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 11. 2017 15:38

To jsi myslel spatne.Pro 920 nebyly desitky vydany, takze nenacpe.Tohle je pouze PC varianta OTA updatu.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dm52 12. 11. 2017 16:36

A hned je člověk chytřejší. Já běžně používám Nokii 930, 920ku jsem vylovil že skříně, tak jí tam dám zpátky k dalším kamarádkám ; C7, 3210, nějaký véčko co začíná na 6xxx.
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod Lerone 21. 2. 2018 21:42

Zdravím,
nekamenujte mě koupil jsem si svůj první Smart telefon Nokia 820 s win 8.1 a mám hned problém. Musím přejít na win 10 mobile? Nejdou naistalovat mapy do Mapy Here+ a na netu jsem dohledal, že snad vypnuli servery....přitom ten telefon prodávali stím jak to má doživotní licenci na mapy servery atd. a teď mi to nejde ani zapnout...připojený k internetu jsem přes wifi a aplikace se stáhla i naistalovala bez problémů, ale dál neukazuje nic.
Lerone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 21. 2. 2018 22:05

Proc zrovna 820, kdyz na trhu jsou cenove srovnatelne a aktualnejsi telefony co se tyce mobilnich Windows? Pro 820 neni update na W10M..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lerone 21. 2. 2018 22:16

Protože tomu nerozumím je to akorát do ruky (větší nechci) a psali, že to má super mapy v sobě už nainstalované...co tedy doporučujete ve stejné cenové hladině. Tedy do 2000,-
Vlastně jsem to koupil jenom proto že je to levné a mělo to super recenze na tu zdarma navigaci. Jinak zatím za mě nespokojenost vydrží to nabité hrozně krátce oproti mému starému telefonu který vydržel i týden. A zatím je používám oba stejně volání a sms.
Lerone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vormen 22. 2. 2018 09:41

kamenovat ne, ale tohle jsou vyhozené peníze. telefon z roku 2012. životnost toho telefonu bude max. rok a to ještě s velkým omezením. sám mám doma dvě funkční lumie 920 a ani bych se neodvážil je někomu věnovat. pokud to jde, rychle bych se toho zbavil. jaké máte požadavky na telefon?
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 2. 2018 09:50

Lerone píše:Protože tomu nerozumím je to akorát do ruky (větší nechci) a psali, že to má super mapy v sobě už nainstalované...co tedy doporučujete ve stejné cenové hladině. Tedy do 2000,-
Vlastně jsem to koupil jenom proto že je to levné a mělo to super recenze na tu zdarma navigaci. Jinak zatím za mě nespokojenost vydrží to nabité hrozně krátce oproti mému starému telefonu který vydržel i týden. A zatím je používám oba stejně volání a sms.


To jsi mohl koupit Lumii 550, ta je stejne velikosti, ma uz W10M a logicky i zdarma mapy.
820 je extremne za zenitem. Na 920 se jeste daji dat desitky a bezi s nimi ok. Je stale pouzitelnejsi nez Android v teto cenove hladine.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 22. 2. 2018 10:10

Lerone:

Ano Nokia 820 byla chyba, on ale W10 je už taky za zenitem, ten systém už se 2 roky v telefonech neprodává, vývoj byl ukončen a je tedy jen otázka, kdy přestane fungovat podpora map i na W10 :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 22. 2. 2018 13:07

Nebylo by lepší, rychle se té 820ky zbavit a koupit něco s jiným operačním systémem??!
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod roy1 22. 2. 2018 13:39

Přesně tak, W10 mobile jsou už po smrti a dát jakékoliv (i malé) peníze za nějaký mobil s nimi je jen vyhazování peněz. 7 a 8 jsou již definitivně odřizle, ty co ještě fungují to brzo čeká taky.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kepajko 22. 2. 2018 15:36

Ja som teraz kupil lumia 950 v top stave puzivany jeden rok takze este v pohode v zaruke za 150 euro.Hlavny dovod bol fotoaparat lebo nie som ochotny vyhadzovat 700 euro za nejaky top fotomobil ktory foti horsie ako lumia 950.Viem o com pisem lebo som mal uz dost vlajkovych lodi a lumia 950 este stale exceluje aj z porovnanim zo sucastnou spickov.Co sa tyka pouzivania telefonu tak by som ho vedel pouzivat ako primarny telefon bez problemov a podla mna je skoda ze microsoft to takto vzdal lebo potencial tam bol obrovsky.Momentalne ho mam ako sekundarny fon ale uvazujem ze prehodim simku a trosku sa zase pohram z windows systemom ;-)
kepajko
Junior

Odeslat příspěvekod Lerone 22. 2. 2018 16:11

Děkuji všem za návrhy telefonů jdu to tedy vrátit.

Nyní teda co nového.
Píšete tady že win10 také ne že tomu skončí podpora...já tomu asi nerozumím, ale to znamená že ty telefony se kupují jen na rok-dva a jak tomu skončí podpora tak přestane tel fungovat?
Můj starý tlačítkový telefon mám 8-10let a furt funguje. To ty nové vydrží tak hrozně málo?
Nebo se jedná o to že přestanou fungovat ty aplikace? To nemůžu používat furt tu starou aplikaci i když nemá podporu? Jezdím podle autoatlasu z roku cca.1988-90 a ještě jsem se neztratil. Chtěl jsem tu navigaci jako takovou nouzovku a pro dohledání přesných ulic a ať si to už nemusím pamatovat tu trasu v hlavě.
Lerone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melipa 22. 2. 2018 16:48

Lerone:

Jde prostě o to, že vyjde nějaká verze operačního systému (8.0), na té verzi fungují určité aplikace (navigace), pak přijde nová verze systému (8.1), souběžně fungují aplikace na novém a starším systému a pak příjde další (10), nejnovější verze systému a na tu první verzi systému už nevychází aktualizace aplikací a potom ty aplikace třeba vypnou úplně. Životnost současné elektroniky je docela krátká, u Windows Phone / Windows mobile ale jde o to, že prostě celý ten operační systém umřel, takže postupně odsekávají starší verze systémů, napříkald na WP 7.5 a 8.0 už nefungují ani základní věci, prostě z rozhodnutí výrobce, i když by samozřejmě fungovat dále mohly.

Pokud potřebuješ jen dohledávat přesné názvy ulic, tak si prostě kup autonavigaci a tu provozuj, ta Ti bude fungovat i za pár let...

kepajko:

Pokud nepotřebujueš mít na svém primární telefonu vesměs žádné aplikace a stačí Ti hlavně dobrý foťák, tak věřím, že Ti 950ka může vyhovovat
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 22. 2. 2018 19:17

re:lerone
zalezi co potrebujes a co s smartphonem delas, pokud telefonujes a smskujes vydrzi ti jeste roky.
Ja s nim platim, ovladam domaci multimedialni centrum, spousta aplikaci kvuli letenkam, letistim a obecne cestovani - ne web rozhrani mi fakt nepipne na mobilu ze error fare je ted k mani, navic cestovalsky app propojeny s mapsme - jediny mapy na svete co mi v dany destinaci kde jezdim ukazou vse, cisla busu, cadecy, ubytovani atd atd.Pokracovat by sko donekonecna.Pokud pouzivas winmobil jako to co z nej je, takovej chytrejsi hloupej mobil, vydrzi ti leta.Pokud chapes ze smart dela podpora vyvojaru a to nikoliv vyvojaru danyho systemu ale externich a chces vyuzit moznosti smart je win na mobilech mrtvy, coz bylo mrtvy a melo to spocitany uz pred nakym rokem jak plno lidi ,vcetne mne upozornovalo.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lerone 23. 2. 2018 18:03

Potřebuji to na volání, sms a jako občasnou navigaci když zapomenu cestu - jezdím podle papírové mapy :-). Navigaci nechci je to hrozně peněz...ta 820 mi funkčností vyhovuje až na tu baterku ta by mohla vydržet déle, ale beru to jako daň za velký display.

Porovnával jsem teď s nějakými dražšími s androidem a přijde mi to katastrofa nechápu proč to někdo kupuje. Drahé a pomalejší než ten mobil co mám já (známý mi půjčil mobil za 6tisíc!! já mám za dva a je mnohem rychlejší spouštění třeba mapy.cz já to mám načtené jen co kliknu on čeká čeká).
Nechápu kam šel ten vývoj papírově to je hrozně výkonné, ale přitom to je pomalé. To jsou tak špatně napsané ty OS nebo ty aplikace?

Katastrofa co ti lidi kupují...to nikdo nechce telefon s pár funkcemi (volání, sms, navigace, foťák tedy věci co fungovaly na mobilech s desetinovým výkonem +možná nějaký ten nouzový prohlížeč internetu...ale to já fakt na telefonu nepotřebuji) co funguje(nemá milion dalších aplikací které nejdou odinstalovat jak mi bylo řečeno, ale zpomalují ho) ...místo šíleného a hardwarově náročného designu se stejnou ale pomalejší funkčností?

-- 23. 2. 2018 18:14 --

oooooooooo píše:re:lerone
1. pokud telefonujes a smskujes vydrzi ti jeste roky.
2. mapsme - jediny mapy na svete co mi v dany destinaci kde jezdim ukazou vse, cisla busu, cadecy, ubytovani atd atd.Pokracovat by sko donekonecna.
3.Pokud pouzivas winmobil jako to co z nej je, takovej chytrejsi hloupej mobil, vydrzi ti leta.


add 1.Děkuji moc za odpověď jak jsem psal jediné co mě trápí jsou ty navigace s tím tedy mám počítat, že to bude nebo nebude fungovat třeba za rok když si stáhnu nějakou aplikaci co mi to nabízí na tom Store...a kde to případně zjistím jestli bude nebo nebude fungovat?

2.Procestoval jsem přes půl evropy bez chytrého telefonu myslím že to zvládnu i dál. Ale je hezké vědět, že se píšou takové aplikace, které zpřístupňují lidem cestování. A kteří nechtějí zažít i cestování stopem(když jediný bus co jede správným směrem jel před třemi hodinami a další jede po víkendu a je tam člověk v pátek) a spaní pod širákem a musí si tedy bookovat hotel přes telefon a mít busy zajištěné :-)

3.Takže ten telefon na sms a volání vydrží fungovat a co ta navigace? Jinak to jste mě potěšil mi všichni furt říkají jak si musím koupit něco za 6-12 tisíc jinak, že prý to nebude k ničemu...
Lerone
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků