Waze pro windows phone

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tomdickfeld 24. 1. 2016 20:15

Ahoj, mám dotaz pro všechny, kdo používají Waze ve W8.1....lze nastavit hlasovou navigaci i v češtině nebo je aplikace čistě anglická? Díky za reakce :-)
tomdickfeld
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 24. 1. 2016 20:31

Mam v nabidce 3 anglicke hlasy a po jednom ruskem a nemeckem. Nejsem ale zaregistrovan, tak nevim, jestli se nektere moznosti po registraci nerozsiri. Jinak menu je cesky.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod jirka mz 24. 1. 2016 20:36

Nepoužívám ji, ale v nastavení čeština není. Ani po registraci. Problém je že aplikace"zamrzla" a nebyla aktualizována už nějakej ten pátek.
Je to celkově dost osekaný, nejde třeba otáčet displej, a další vymoženosti, co jinde fungují.
jirka mz
Junior

Odeslat příspěvekod tomdickfeld 24. 1. 2016 21:04

Ok děkuju za info.;-)
tomdickfeld
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod NiceOne 25. 1. 2016 08:43

Hlasovou navigaci v češtině ve Waze mám. Je ale nespolehlivá. Chybí překlady některých hlášek, zejména vzdáleností, takže místo "Za 500 metrů odbočte vlevo" hlásí jen ".... odbočte vlevo", což je dost na pytel.

Tudíž použitelná je angličtina.

Každopádně ta aplikace obsahuje spoustu chyb, které jsou způsobeny tím, že již není udržována. Dříve fungovala bez problému, ale od té doby co google zarazil její vývoj, tak je to čím dál horší. Zřejmě to souvisí s tím, že se mení API, ale aplikace na to nereaguje.Takze bych se na ni moc nespoléhal.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 25. 1. 2016 09:12

Nikdo žádný vývoj nezastavil, ns iOS a Androidu apka dostává nové aktualizace a chystá se další výraznější změna. Jen pro nízký počet instalací na Windows byla ukončena podpora.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milil 25. 1. 2016 09:47

Waze na WP/WM je totální sra*ka a snad bych ani neřekl, že je to kvůli nízké penetraci WP/WM, ale spíše celkovému kvůli postoji Google k Microsoftu a jeho mobilní platformě.
Samsung S8
Milil
Junior

Odeslat příspěvekod NiceOne 25. 1. 2016 09:51

roy1 píše:Nikdo žádný vývoj nezastavil, ns iOS a Androidu apka dostává nové aktualizace a chystá se další výraznější změna. Jen pro nízký počet instalací na Windows byla ukončena podpora.


Edit: ....google zarazil její vývoj pro Windows Phone....
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.mirRa 25. 1. 2016 10:35

Roy1: Podpora nebyla ukončena pro nízký počet instalací (i když asi vysoký nebude, vzhledem k tomu, jaký je Waze krám), ale proto, že Google sabotuje/blokuje (jak u čeho) WP apps pro své služby. Typickým příkladem je Youtube.
dj.mirRa
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 25. 1. 2016 11:20

Když myslíš, asi to tak bude. Nicméně waze na iOS a androidu je možná krám ale užitečný.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod GinBook 25. 1. 2016 11:27

Uvedu to na přesnou míru.

Nikdy nebylo potvrzeno, že by Google zaříznul Waze na WP jen kvůli rivalitě. To jsou jen spekulace nás uživatelů.
Daleko větší problém je, že rozšířenost této platformy na světě je 2,5-3% a vývoj je prostě finančně nenávratný. Taky to podle toho s aplikacemi vypadá na WP.

Konec spekulací ať je to jak chce.

Jisté informace na posledním meetupu v Londýně prosákly, že pokud WP Win10 bude umět zpracovat aplikace 3tích stran, vývojáři se na to mrknou. No pořád jsou to je "jedna paní povídala" ikdyž jsem to slyšel na vlastní sluchadla. Musíme počkat.

Ano, české hlasové hlášky jsou špatné. Je potřeba použít slovenské či jiné hlasové hlášky. HQ nám to přes několik emailů nikdy neopravili.
GinBook
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.mirRa 25. 1. 2016 11:49

Tak mi prosím vyvraťte oficiálně potvrzenou "fámu", kdy MS vyvinul špičkovou app pro Youtube a byl Googlem donucen tuto aplikaci odstranit pod hrozbou žaloby.
dj.mirRa
Junior

Odeslat příspěvekod Gumby 25. 1. 2016 13:40

O špičkové MS aplikaci pro YouTube vím houby, jen bych chtěl podotknout, že požaduješ nemožné. Vyvraťte mi fámu, to je jako "Dokaž, žes mi nebyla nevěrná". Není možné dokázat neexistenci.
Byl odstraněn podpis odporující plavidlům fóra.
Gumby
Junior

Odeslat příspěvekod dj.mirRa 25. 1. 2016 14:01

dj.mirRa
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 25. 1. 2016 14:55

Chudák Microsoft ;-)
roy1
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků