Windows Mobile a synchronizace kontaktů na Gmailu

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sanacht 15. 12. 2015 09:24

Zdravím,
hledal jsem v diskusích, ale nenašel jsem přesně co bych potřeboval.
Koupil jsem si Lumii 640LTE a synchrizace až na pár kontaktů proběhla s účtem na googlu v pohodě. Problém je, že nedochází ke správné synchronizaci i dalších kontaktů. vytvořim kontakt v telefonu, nechal uložit na svůj účet na googlu, ale tam není. Přesně tak i naopak - obdržím mail od nového kontaktu, uložím jej, aktualitzuji o telefonní číslo - a v telefonu se po synchronizaci rovněž neobjeví. Řešil to už někdo z Vás?
Sanacht
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 15. 12. 2015 10:00

Na windows mobile od 6 po 6.5 ano, mam ale pocit ze mas jiny system na tvem founu
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flemo 15. 12. 2015 10:23

Bežne nepoužívam kontakty gmailu, ale spravil som test.
1. Nastavil som, že gmail konto má synchronizovať aj kontakty
2. Vytvoril som v mobile nový kontakt v gmail konte
3. Skontroloval som v PC, či je medzi kontaktmi v gmaili. Je tam.
4. Vytvoril som nový gmail kontakt v PC.
5. Refreshol som gmail schranku na telefone = kontakt vytvoreny v PC sa objavil.

U mňa funguje synchronizacia obojsmerne.
Over si v mobile nastavenie synchronizácie gmail konta - či máš zapnutú synchronizáciu kontaktov a s akou frekvenciou.

EDIT: Test som zakončil vymazaním spomínaných kontaktov v mobile. Zaujímavé bolo, že jeden z nich sa mi v Chrome na PC stále zobrazoval. Zmizol až keď som dal reload stránky.

Naecken píše:10 už jsou taky zase mobile, joudo.


L640 ma zatial WP8.1.
Huawei P20 Pro / Lumia 950
flemo
Junior

Odeslat příspěvekod Sanacht 15. 12. 2015 11:04

Děkuji za snahu, zkus tedy vytvořit kontakt v telefonu, synchronizovat, na PC pak synchronizovaný kontakt doplň o mail a znovu synchronizuj telefon, zda se ti mail u kontaktu objeví.
Sanacht
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sanacht 15. 12. 2015 15:10

Tak už jsem na to přišel asi...pokud na PC doplním mail do kontaktu, nedojde k synchronizaci do té doby, dokud neurčím, zda jde o mail DOMŮ/PRÁCE/JINÝ. Jakmile toto "vykliknu", k synchronizaci dojde ... máte někdo podobnou zkušenost?
Sanacht
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sanacht 15. 12. 2015 18:46

Chlapi sorry, tuhle diskusi jsem vyvolat nechtěl - samozřejmě mám Windows Phone 8.1 Denim ... prostě jsem tolik nad nadpisem nepřemýšlel a fláknul jsem tam Mobile, omlouvám se, moje chyba ... spíše bych rád četl Vaše zkušenosti se synchronizací kontaktů ... díky a ještě jednou sorry ...
Sanacht
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dejvidek 24. 12. 2015 10:29

Diskusi sem promazal, co se týče mých zkušeností, tak se po přechodu na WP přešel i z Gmailu na Outlook.com a nic podobného neřeším, prostě to funguje.
dejv
dejvidek
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků