Jakou navigaci na Lumii 830 bez netu?

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Stan35 20. 10. 2015 12:08

Tak já používám Waze už rok a půl bez problémů na WP 8.1, nyní zkušebně na WP10.
Stan35
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 20. 10. 2015 13:17

Notabene Waze pro WP je s přehledem nejhorší navigace na zeměkouli :-D
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulusek 23. 10. 2015 20:51

Před pár měsíci se mě s Nokia Here na Lumii 820 stalo to samé. Neúmyslně jsem měl vypnutý internet a při jízdě mě navigace nedokázala najít odbočku. Musel jsem se ptát místních lidí na cestu. Poté, co jsem zjistil, že mám internet vypnutý a zapnul jsem jej, navigace okamžitě odbočku našla. Mapy jsem měl v telefonu aktuální, nehledě na to, že nešlo o žádnou novou silnici. Takže možné to je, Nokia Here v režimu offline nemusí vždy fungovat korektně.
paulusek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotovyrado 5. 12. 2015 12:00

Mám zakoupen CoPilot, Navigon, Navitel a Aponia GPS s CEDA mapami Česka.... Zkoušel jsem ve zkušební době Sygic plus samozřejmě HERE. S navigacema jezdím od 2007, 50000 km ročně po Evropě minimum...

Asi nejlepší navigace je staré dobré iGO 7 pro Windows Mobile 6.5 (verze Primo pro Android je už dost osekaná), ale z toho co je pro WP mám pocity takové....

Takže abecedně podle mě...

1. Aponia GPS: Za tři kila CEDA mapy Česka (pak 780 celá Evropa + Rusko od Navtequ taky doživotně) s databází snad všech čísel popisných, grafika pěkná, směrové cedule, jízdní pruhy, logika navádění skvělá. Myslím si, že poměr výkon/cena je bezkonkurenční, ale pouze pokud jde o ČR+SR, evropské NQ mapy jsou dnes ze srpna 2014!!!

2. CoPilot: Za 1200 korun doživotně celá Evropa (updaty cca 3x ročně) je to tak nějak průměr. Logika navigování celkem ujde, občas sice logika ujede, ale já jsem zvyklý prvních 90% každé trasy jet dle úsudku a až finále do cíle nechávám na navigaci. Umí alternativní trasy, má hodně POI, ukazatel jízdních pruhů, dálniční cedule, v nejmenších českých vesnicích nejsou čísla popisná...

3. Here Maps: jsou dobré pro nalazení místa na mapě a pak z Here Map spustim navigaci třetí strany, protože ne-logika HERE je někdy úděsná, navíc neumí průjezdní body, dálniční cedule ani ukazatel jízdních pruhú... Holt jak se říká "darovanému koni...." ale víc nic...

4. Navigon: pekelně drahý... 2200 Evropa bez Ruska, a bez aktualizace, ta stojí 800 za každé dva roky... Logika perfektní, alternativní trasy, dálniční cedule, jízdní pruhy... Ale č.p. taky nezná všechna (a to ani ve městech) a inferface není moc povedený, čísla v horní liště jsou malinkatá, při použití telefonu do 4 palců je to problém...

5. Navitel: Ruský SW, pro cestovatele do zemí bývalého SSSR nejlepší volba, je tam každá zemljanka, pokrytí fakt super, a co je zajímavé, v ČR to zná všechna č.p i orientační i pokud jde o průmyslové haly třeba. Logika je někdy... mnoo.. typicky Ruská, ale najde toho snad ještě více, než CEDA mapy v Aponii. Cena 900 doživotně za komplet Evropu+RF

6. Sygic: Zatím nedodělaný a proti verzi pro Androida osekaný SW, databáze č.p. v ČR bídná, na druhou stranu stojí snad pod litr doživotně

Za sebe, pokud bych měl kupovat navigační SW dnes, koupím Navitel a Aponii s CEDA mapami. Suma sumárum 1200 korun doživotně za pro mě ultimativní řešení. Avšak já nejezdím moc na Západ, de facto jsem byl 2x v životě v DE a 2x v A, jinak jezdím jen na Vostok. Špatná volba není CoPilot, za 1200 korun doživotně celá Evropa i s Ruskem, to ujde. Navigon je bez konkurence, ale aktualizace stojí docela dost, pokud se tím (autodoprava) někdo živí, tak se to vyplatí, ale pro rekreačního poutníka bych zvolil asi CoPilot/Navitel, pro dokonalé pokrytí ČR/SR Aponii CEDA. Je škoda, že Aponie má staré Navteq mapy, v tom případě by se jednalo o nejlepší volbu, ale v začínajícím roce 2016 ít mapy rok a půl staré, to je fakt úlet.
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků