Jakou navigaci na Lumii 830 bez netu?

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MachrCZ 19. 8. 2015 15:44

Zdravim, doporucil by mi nekdo opravdu funkcni dobrou GPS navigaci, ktera pojede bez problemu a svizne v OFFLINE rezimu? Nemam net v mobilu.. jen WIFInu.. coz je mi v aute na dve veci
:/
Zkousel jsem HERE DRIVE +, map factor, mapy, mapy.cz... vsechno nespolehlive.. vzdy se to nekde zasekne a hleda opet polohu, pak to posila prudce doleva na dalnici a podobne.. proste nesmysly..
:/

Existuje vubec takova appka? Nebo se vyplati si poridit klasickou GPS navigaci do auta?

Díky
Naposledy upravil myšpulín dne 20. 8. 2015 07:55, celkově upraveno 1
Důvod: opraven název telefonu v titulku
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod hotovyrado 19. 8. 2015 15:59

Sygic full EU doživotní aktualizace je do konce srpna v akci za cca pětikilo... v trialu jede snad týden ve FULLu,vyzkousej
Мы не оставим города свои! Cвоя история, Cвоя легенда, Cвой путь...
hotovyrado
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepan_22 19. 8. 2015 16:10

Jestli se ti Here sekaji, tak bych hledal problém v mobilu nebo nastavení.
Levné Nokie s WP8 fungují úplně bez problémů.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod MachrCZ 19. 8. 2015 16:19

mam telefon temer za 10k.. v tom bych problem nevidel, navic minulych 14 dni jsem jezdil na kole po Francii a endomondo mi bez problemu zaznamenalo pres 650km trasy v offline modu..

Mam Lumii 800 cca 2 mesice.. takze novej mobil stale..

Ale v tom aute jede ta navigace opravdu zle.. napriklad v autobuse cestou z francie mi to ani nenaslo polohu.. :/

Sygic zkusim v patek.. jedu pres ***** do Plzne z Prahy, tak schvalne zda bude navigovat obstojneji.. :)
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 19. 8. 2015 18:57

Za Lumii 800 před dvěma měsíci skoro deset tisíc? To jsi teda machr, ani se nedivím, že se ti seká, taková vykopávka, kdes ji tak výhodně koupil?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MachrCZ 19. 8. 2015 19:26

*830

http://www.microsoftstore.com/store/mse ... _GooglePLA uz sla dolu..

a prosim ty mene inteligentni aby neofftopicovali nebo se alespon zdrezli komentaru..

děkuji :))
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 19. 8. 2015 19:31

[edit] Po upřesnění modelu vynecháno...

Ale abych odpověděl k tématu. Když by vypadával signál podobně i všech aplikacích, pravděpodobně (ač samozřejmě nelze nic vyloučit) není chyba v SW. Ostatně, on ten telefon může mít v autě horší signál než na kole, tuplem když je u hodně aut pokovené čelní sklo.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 19. 8. 2015 20:03

MachrCZ píše:*830

http://www.microsoftstore.com/store/mse ... _GooglePLA uz sla dolu..

a prosim ty mene inteligentni aby neofftopicovali nebo se alespon zdrezli komentaru..

děkuji :))

Kdybys byl schopen formulovat dotaz, nemusel si být za Machra, ani člověk s IQ 189 netuší, že si si koupil úplně něco jiného než píšeš. Dám ti dobrou radu, snad ji i s tvým vysokým IQ pochopíš, pokud něco nefunguje jak má, reklamuj.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MachrCZ 19. 8. 2015 20:20

Práve, problem s telefonem vylucuji, vzhledem k bezrpoblemovemu chodu GPS trackeru Endomondo.. jedine co me napada je zkusit dat telefon k celnimu sklo namisto spolujezdce.. mel by tam byt lepsi signal..

Jen me zajimalo jestli nekdo nema podobne zkusenosti nebo vseobecne jake vubec zkusenosti uzivatele s WP s navigacema v mobilu maji.. :) (ti kteri nemaji mobilni internet)
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod petyo 19. 8. 2015 20:29

Nechápu proč predpokladáš že problem je v tom, že nemáš internet. Internet k navigaci není potřeba pokud máš offline mapy. GPS na kole nepotřebuje tak dobrý signál jako v autě, protože auto je Faradayova klec a navíc jede rychleji než kolo. Problém bych tedy hledal v GPS. Buď v nastavení nebo hw.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 8. 2015 06:20

Jestli máš peníze a chceš alespoň pro mne No1. kup Navigon.
A jestli i s tím budeš mít problém, tak jsi buďto moc náročný, nebo máš špatný telefon.
Sygic nekupuj, má ještě hloupý soft.
To co od toho čekáš a jak píšeš, to musíš do nejvyšších pater.
Detaily brzo poznáš sám až Navigon nainstaluješ, ale příprav si větší peníze, stojí to ale opravdu za to :-)...
anonymni

Odeslat příspěvekod Pepan_22 20. 8. 2015 10:03

Jsem projel celou Itálii na Here mapách v L620 se zakázánym roamingem a vypnutými daty. No problemo.
Navigon nepomůže, problém bude v GPS mobilu, nebo specificky spojen s autem, které ruší signál.
Jinak na Navigon nedám dopustit, akorát mě štve že se nedá převádět licence mezi OS.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 20. 8. 2015 18:09

Jestli máš peníze a chceš alespoň pro mne No1. kup Navigon.
A jestli i s tím budeš mít problém, tak jsi buďto moc náročný, nebo máš špatný telefon.
Sygic nekupuj, má ještě hloupý soft.


Tak nejak to vidim i ja.Mam zakoupeny jak Sygic tak Navigon a Navigon je rozhodne dal a kvalitnejsi navigaci.Jinak bacha u te 830, zlobi u nekterych 830 GPS/bez netu ukazuje občas nesmysly anebo se silene dlouho "chyta"..Jedna se o vadu u tohoto modelu a celkem castou.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jsjunior 21. 8. 2015 12:01

Osobně bych hledal problém v tvém telefonu nebo autě (sklo). Já mám L820, přítelkyně L620, kolega L730 - všichni používáme mobil v autě a nikdy nebyl problém, v podstatě vždy okamžitý fix polohy.
Jestli ti tohle dělají všechny navigace, je něco špatně v telefonu.
P.S. V autě používáme Here, na výlety a geocashing mapy.cz.
jsjunior
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 21. 8. 2015 15:51

k navigonu:
má jednu velkou nevýhodu, obzvláště v Praze. Chybí mu české informace o dopravě.
Už třetím rokem lumia 920 a jako pracovní průběžně různé androidy i lumie.
mimonaut
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků