Alternativní aplikace (přechod z Androidu)

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Libb 6. 10. 2014 11:46

Lehce uvažuju, že bych vyzkoušel (podruhé) WP, naposledy jsem měl Lumii 920, když to byla novinka a některé věci jsem nakonec nerozdýchal, ale co vím, situace se zlepšila, tak bych se rád zeptal, jestli už se vyřešilo, co mně vadilo:
  • automatizace - na Androidu používám program Tasker, něco až tak sofistkovaného nečekám, ale minimálně možnost změny hlasitosti vyzvánění v závislosti na čase (a místě) bych opravdu ocenil
  • otravné zvuky -jde se už zbavit zvuku při položení na bezdrátovou nabíječku? Dřív nešel vypnout :(
  • přístup k souborům - můžu si nahrát MP3, videa, knihy do telefonu a uvidí je pak aplikace?
  • video, mp3 - existují už přehrávače videa (a mp3) - hlavně videa - s podporou titulků, a aby nemusely používat svoje vlastní úložiště? (Když jsem to měl naposledy v ruce, existovala jediná taková aplikace, ale ta neviděla do složky video a musel jsem jí nahrávat videa přes FTP server, ale pak je neviděl nikdo jiný. A nebo viděla na kartu (Lumia 820), ale soubor si před přehráním musela zkopírovat k sobě. Prostě neskutečný opruz. Plus se to hrozně kousalo)
  • Kindle - existuje čtečka souborů pro Kindle taková, abych mohl knihy nahrát ručně?
  • soubory obecně - pamatuju, že např. klient pro KeePass mohl sice nahrávat data na tehdy SkyDrive, ale soubor musel mít příponu .docx, aby to SkyDrive sežral. Je tohle už vyřešené?

Nerad bych, aby to vypadalo, že mám na WP jenom výhrady, jinak bych o nich neuvažoval...

Co bych od přechodu očekával:
  • Plynulost
  • Konzistenci prostředí
  • Těsnější propojení s domácím ekosystémem postaveným nad Windows
  • Propojení s Exchange a Office 365
  • Možnost programovat si vlastní aplikace v C#

Co neočekávám (resp. vím, že nedostanu):
  • Možnost hrát si se systémem na tak nízké úrovni, jak v Androidu
  • Podporu chytrých hodinek :-(

Pokud mně můžete poradit, případně říct rovnou, že to nemá smysl, budu rád.
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 7. 10. 2014 14:25

- automatizace - není - určitě se najde někdo, kdo ti vysvětlí, že to nepotřebuješ a pohodlně můžeš měnit rukama

- soubory apod. - pokud dobře rozumím tomu co chceš, tak je to spíše nevyřešno

- KeePass je vyřešeno, funguje bez problémů

Co se týká přechodu
- vyšší plynulost (v dané cenové hladině) bych určitě očekával
- konzistentní prostředí mne fakt nenapadá jak a proč, tam nevidím rozdíl proti androidu
- těsnější propojení - nenapadá mne v čem
- to asi jo, pro mne je teda nepříjemné, že ve chvíli kdy přidám Exchange účet, dávám jeho adminovi vládu nad svým telefonem (celým) - nechápu proč a nelíbí se mi to
- může být

Aby bylo jasno s čím srovnávám - jako telefon a příruční zařízení používám Nokii Lumii 620 - nosím všude, jako "kapesní počítač" - Samsung Galaxy Note - nosím skoro všude, k tomu tablet iPad - nosím, když mám tašku ;-)
Ten Note jsem chtěl vypustit, ale bohužel se nedá ono je to asi nějak tak: java < WP < android.
Ale pokud pokryje tvé potřeby, tak je WP dobrá volba
libol
Junior

Odeslat příspěvekod elho_cid 7. 10. 2014 15:17

- otravné zvuky - mám povypínané
- přístup k souborům - když přes USB nakopíruju třeba hudbu do adresáře music tak mi je přehrávač sám najde a nabídne
- video s titulky - ta aplikace je asi MoliPlayer - pořád hledá videa v adresáři s fotkama, ale jinak se zlepšil. A soubory s videem si asociuje podle přípony, takže jdou pouštět odkudkoli přes nějkaý správce souborů.
- OneDrive - nevím co je KeePass, ale na OneDrive si můžu z telefonu nahrát libovolný soubor.
- Chytré hodinky - podporu pro ně už WP8.1 v systému má, aplikace už začaly vznikat. Myslím že do konce roku bude podpora pro několik typů, první asi přijde Pebble, který má docela náskok.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 10. 2014 18:18

Ahoj,
Pokusím se na něco odpovědět.

ad1) automatizace - profily nejsou a automaticky měnit dle například času zvonění asi nejde.
ad2) zvuky lze povypínat.
ad3) ano lze, musí se nahrát do přílušného adresáře
ad4) ano lze, titulky ale musí mít stejný název jako video
ad5) Kindle netuším, nepoužívám.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod steelspace 13. 10. 2014 14:16

- to asi jo, pro mne je teda nepříjemné, že ve chvíli kdy přidám Exchange účet, dávám jeho adminovi vládu nad svým telefonem (celým) - nechápu proč a nelíbí se mi to

Jednoduše - v daném okamžiku se na tvůj telefon dostávají citlivá data firmy (emaily, kontakty) a každý Exchange klient musí splňovat požadavky na správu, a to na všech platformách stejně.

-- 13. 10. 2014 14:20 --

- na automatizaci zapomeň, WP je bezpečný systém, aplikace nemůžou měnit nastavení
- ve WP 8.1 se přístup k souborům změnil na méně restriktivní
- na knížky zkus BookViser http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 7cd642d143
- no a programovat v c#, ale i v C++ a JS klidně můžeš, cena byla snížena z 19 USD za rok na 19 USD jednorázově
steelspace
Junior

Odeslat příspěvekod libol 14. 10. 2014 06:18

ad automatizace) líbí se mi jak je jasný nedostatek omlouván - pokud by to systém uměl v základu (aspoň tak jak 10 let staré mobily) není třeba uvažovat nad externími aplikacemi a vymlouvat se na bezpečnost.

Lumie se mi fakt líbí (a většinu apliakcí se mi podařilo yvchytat), překousl bych i tu blbou klávesnici a zbytečné tlačitko lupy, ale kvůli profilům budu muset jít příště jinde
Naposledy upravil libol dne 14. 10. 2014 14:40, celkově upraveno 2
libol
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 14. 10. 2014 13:35

Omlouvat něco, co systém neumí, tím, že to vlastně nepotrebuješ, ačkoliv to ostatní systémy umožňují, je pěkná blbost, řečeno z mého pohledu.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod libol 14. 10. 2014 14:41

Tak pokud to bylo na mne, tak fakt nechápu v čem se náš názor liší
libol
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 14. 10. 2014 14:59

ad5) Pokud jsi tim myslel aplikaci, pres kterou muzes pokracovat ve cteni knihy tam, kde jsi skoncil na Kindlu, tak ta neni. Umi jen knihy koupene u Amazonu.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 14. 10. 2014 15:52

libol píše:Tak pokud to bylo na mne, tak fakt nechápu v čem se náš názor liší

Neboj, nebylo, myslel jsem to spíše obecně.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Egee 31. 7. 2015 08:41

Jaké jsou alternativy pro WP ?
mám v androidu toto :
Maps ME
Boat browser
Pufin browser
Add Watermark
Pho.to. lab
ACR Call recorder
Keep screen
WPS office
České noviny
Idnes
Novinky
CT24
Aktuálně
CT4 sport
Voice notify
Pips
Swiftkey
Skype
FB
FB messenger
Pub tram
Sygic
Na cesty
Tune in radio pro
Acapella - Eliška
Svox - Iveta
Narozeniny
Fdb - tv program
Portmonka
NOVA launcher
AZ screen recorder
Ebay
Office mobile
Screen off
Xplore
FREE - MHD TABULE VE WIDGETU - I OFFLINE
Datum do fotografie lgCamera
Slider Widget - hlasitost
Lucid - DayDream Screensaver
MOON+ READER PRO (ČTEČKA KNIH)
IPTV TV ( Sledujte IPTV z vašeho poskytovatele internetových služeb nebo volné živé televizní kanály z jakéhokoli jiného zdroje na webu.)

toto mám v LG
existují alternativy ?
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod siol.a 31. 7. 2015 09:35

K něčemu jo, k něčemu ne. Co čekáš?
Dálniční predátor
siol.a
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sentry 31. 7. 2015 09:38

Maps ME = Here Maps
Boat browser = pouzivam UC Browser nebo vestaveny prohlizec
Pufin browser = pouzivam UC Browser nebo vestaveny prohlizec
Add Watermark
Pho.to. lab
ACR Call recorder = ne
Keep screen
WPS office = Office
České noviny = České noviny
Idnes = Idnes
Novinky = Novinky
CT24 = ČT24
Aktuálně
CT4 sport = ČT4 sport
Voice notify
Pips
Swiftkey
Skype = Skype
FB = nepouzivam ale je samozrejme i na WP
FB messenger = nepouzivam ale je samozrejme i na WP
Pub tram = WMM Jízdní řády
Sygic = existuje i na WP
Na cesty
Tune in radio pro
Acapella - Eliška
Svox - Iveta
Narozeniny
Fdb - tv program = FDB.cz
Portmonka
NOVA launcher = WP pouziva systemovy launcher zname dlazdice
AZ screen recorder
Ebay
Office mobile = Office
Screen off
Xplore
FREE - MHD TABULE VE WIDGETU - I OFFLINE = Vlakové tabule
Datum do fotografie lgCamera
Slider Widget - hlasitost
Lucid - DayDream Screensaver
MOON+ READER PRO (ČTEČKA KNIH) = BookViser
IPTV TV ( Sledujte IPTV z vašeho poskytovatele internetových služeb nebo volné živé televizní kanály z jakéhokoli jiného zdroje na webu.)

Na neco jsou, na neco nejsou. Jsou alternativy jak zdarma, tak placene.
Dobra je aplikace myAppFree, kde kazdy den je k dispozici zdarma jedna hra ci aplikace.
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Egee 31. 7. 2015 16:29

siol.a píše:K něčemu jo, k něčemu ne. Co čekáš?


tady máš odpověď :
dj.mirRa 30. 7. 2015 08:52
Tak vytvořte vlákno, kde tyto Android aplikace vypíšete a uživatelé iOS a WP mohou doplnit alternativní aplikace, jaké pro to používají oni


Jen jsem to realizoval.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 7. 2015 20:15

Já mám pocit, že někdo někde psal o webu, kde si zadáš aplikaci, která je na Android a ono to vyplivne, jestli je něco stejného/podobného na WP.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků