Windows 10 Mobile - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod BobTheBuilder 21. 12. 2017 11:34

@ziki: "musím používat kontakty na Googlu, jak ironické"
Ani ne, jako spíš praktické. Díky tomu je mi jedno, jaké zařízení mám, kontakty mám synchronizované na W10M (starý telefon), Android (tablet), Thunderbird (desktop), iPhone (nový telefon). Moje cesta se smartphony 3x Android, 2x Windows, nyní iPhone se vyznačuje tím, že kontakty vůbec neřeším. Nejsem vázaný na platformu.
A protože Microsoft, bohužel, rozhodl tak, jak rozhodl, stejně vás čeká změna a kontakty stejně budete muset někam přehodit. Tohle je možná vhodná příležitost.
BobTheBuilder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod romo.11 21. 12. 2017 12:30

Melipa: Mne a X dalsim ale kontakty funguju. Nezobseobecnuj to.
Bob: Nemusis nic prehadzovat. Kontakty z MS uctov na Androide bezia.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 21. 12. 2017 12:54

romo.11: Omlouvám se, v předchozím příspěvku jsem trochu vyletěl, poněvadž to vyznělo tak, jako bych měl v kontaktech bordel a je to má vina, že zmizely. Ale opak je pravdou, kontakty mám až puntičkářsky vedené a udržované a prvních několik dní jsem dělal všecko možné, abych kontakty do telefonu dostal zpět a až pak jsem to vzdal a všechny přetáhl ke Googlu a odsud je i nyní používám.

BobTheBuilder: L950XL je zatím stále můj hlavní telefon a ironické na tom je to, že jsem musel kontakty nahrát ke konkurenci, abych mohl tento telefon vůbec normálně používat.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod prcoff 22. 12. 2017 10:24

zdravím,
riešenie je a je funkčné u mňa (L950) a nie je potrebné používať google.
Akurát je potrebné vyexportovať na outlook.live.com kontakty zo zložky "kontakty" a importovať do Zložky "contacts"
E52 fw052.003 -> HTC wildfires (custom ROM 4.2.2) -> Lumia 925 (DP) -> Lumia 950 (IP) -> Honor 9
prcoff
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 22. 12. 2017 13:14

Export a následný import kontaktů byla jedna z prvních věcí, která mě samozřejmě napadla, ale nechtěl jsem se do toho pouštět v naději, že to zmizení kontaktů je "jako obvykle" jen dočasná záležitost a další den bude po všem a exportem/importem jsem si nechtěl zadělat na případné problémy s duplicitami, propojováním/rozpojováním kontaktů s FB/Skype apod. Ale jak dny plynuly, kontakty stále nikde a jelikož mobilní windowsy, ať chceme nebo ne, se stejně už nacházejí ve stavu rigor mortis, tak už jsem se ani nechtěl drbat s impotem kontaktů do outlook.live.com a rovnou je naimportoval do Googlu a odsud jdou používat jak u Androidu, tak i v Lumii.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 22. 12. 2017 13:22

prcoff:

a potom se kontakty online synchronizuji? :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 22. 12. 2017 18:16

To by mě také zajímalo? :hm
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod uiqjirka 22. 12. 2017 19:10

Ano, jak uz jsem psal vznika konflikt ceske pojmenovani Kontakty versus original microsofti Contacts.

Pro upřesnění, tak je to přesně naopak, tedy v našich zemepisných šířkách je originální název složky "Kontakty" (minimálně všichni u nás v rodině mají v MS účtu tuto položku), kdežto nově vytvořená prázdná parazitní složka (nikoli přejmenovaná) je "Contacts" a ta je patrně důvodem, proč se mi v L950XL nezobrazují kontakty z MS účtu.


Spatne jsi me pochopil, mel jsem prave namysli to, ze konfliktem je ceske pojmenovani Kontakty.POkud jsou konktakty v Contacts je to ok.Problem se dotkl vice národů, kdy kazdy ma jine pojmenovani.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mentol999 4. 1. 2018 20:33

Nazdar. Potrebujem radu. Mal som dlaždicu batéria od MS. Ale z ničoho nič sa mi prestala aktualizovať. Stiahol som pár iných a ani jedna sa nechce aktualizovať sama. Musím ručne. Je chyba u mňa či zas MS niečo zmenil. A poprípade neviete o nejakej apke ktorá by vyriešila môj problém? Ďakujem.
mentol999
Junior

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 4. 1. 2018 21:32

Taky mi nechodí.
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 5. 1. 2018 09:22

Battery X mi chodi
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MáraS 5. 1. 2018 12:41

Používám Battery and shortcuts
Mára
MáraS
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 6. 1. 2018 12:41

Od vcerejsiho dne k dispozici aktualizace.

Obrázek

AU 14393.2007
CU 15063.850
FCU 15254.158

Aktualizace maji okolo 500MB takze namisto OTA muzete pouzit treba take pc a OTC updater.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod keeman 11. 1. 2018 19:22

Ahoj, měl bych dotaz..jak nenávratně smazat data na Windows 10 Mobile? Stačí několikanásobný přepis dat? Dík!
keeman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 1. 2018 11:12

Proc nekolikanasobny prepis?Prehrej jednou fw pres WDRT a uz z toho nikdo nic nevydoluje.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků