Windows 10 Mobile - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 27. 11. 2017 17:48

petison píše:Těch aplikací je tak málo ,které potřebuji ,nebo nejsou vůbec ,že už jsem dávno u Androidu.Tam zdarma aplikace reklamu většinou nemají.A Skrblík nejsem,několik aplikací jsem koupil,ale stejně např. přehrávač hudby placený na WP a Androidu je velký rozdíl ve prospěch Androidu.Takže asi tak.

Aplikace zdarma na androidu, v 80% obsahují vyskakující reklamní banner,v popisu mají "obsahuje reklamy" tím že tam jsou člověk defakto platí.
Většina umožňuje ty adony zaplacením drobné částky odstranit.
Jsou samozřejmě i aplikace kde reklama není ale není jich moc.
Jinak ano označení reklamosystem namířené pouze na android,je holy nesmysl.....jirka pouze prudi na nic víc se tady a na smrt nezmůže, štve ho že ty horší od jsou prostě v oblibě.
Za ty "krásně dva roky" pokud to MS dodrží, jako že tomu nevěřím, přejde na android chtě nechtě také .
Na podobném modelu funguji i aplikace na iOS či WM, takže asi takhle.

-- 27 lis 2017, 18:09 --

uiqjirka píše:Někomu stačí low end.Podpora až do r. 2020, takže proč ne.Polovičce jsem kupoval Lumii 650 a je z ní nadšená.
Jen autor článku na idnes by si měl zjistit více, píše tam několik nesmyslů, ale je to idnes, takže co čekat..
Ta neodbornost u jakéhokoliv článku, recenzí i u iOS, Androidu tam přímo "cáká".

Hmmm caka.....ano ty víš všechno lépe, proč tam chodíš a čteš to?
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 27. 11. 2017 18:31

Toto tu nie su odborne websajty, takze nejaka 100% odbornost tu na mobilmanii ani na podobnych weboch nie je pozadovana. I ked autor by si fakty, o com pise vzdy mal overit a nepisat perly ako napriklad ze Samsung Galaxy S8 je prvy telefon s funkciou Allways On, no ano, s tymto pomenovanim je prvy, ale podobnu funkciu s inym menom sme tu uz mali roky, my Windowsaci o tom vieme svoje a pritom ani nase Lumie neboli prve ... Ale zase na to tu mame povolene diskusie, velakrat sa viac dozviem z diskusie ako z clanku.

Co sa tyka reklam v apkach, tak Android ci mobilny Windows su na tom absolutne rovnako. Mas problem najst apku, kde vo verzii zdarma nie su reklamy a aby ta apka zaroven bola aj k niecomu uzitocna. To preco si Jirka dal do podpisu Android ako reklamosystem musi vysvetlit on, ale ja to chapem skor tak, ze Google ako spolocnost ma hlavny zdroj prijmov z reklam, na rozdiel od Microsoftu, kde hlavny zdroj prijmov tvori software a sluzby. Mne osobne ako uzivatelovi je to jedno, neriesim to.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 27. 11. 2017 18:44

Ano Google žije z reklamy uz léta a sponzorujeme ho chtě nechtě všichni včetně Jirky.
Tak to zkrátka je dneska.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 27. 11. 2017 20:03

Romo: Always on přinesl Samsung Galaxy S7 a LG G5 :-) Chápu , že tady bylo Glance dříve než Always on a nepopírám to, na druhou stranu je Samsung S7 opravdu první telefon s Always on, pokud se bavíme o technologiích a registračních známkách.

Upřímně, na WP jsem zažil reklam vícenež teď na androidu a je to i tm, že si prostě aplikaci můžu vybrat a vyberu si s méně otravnou reklamou nebo úplně bez reklamy - není problém. A stále opakovaná mantra, že na WP reklamy nejsou, když si to zaplatíš, k tomu bych dodal to, že jsem si některé aplikace kupoval třeba i 2x (kvůli přechodu WP 8 a potom 10) a stejně nefungovaly, jak měly, byť bez reklam, tak k čemu to pak je.

Android žije z reklamy, stejně jako google. Na drhuou stranu MS prostě aktivně sleduje své uživatele například stolních systémů a ta data používá k reklamě, tak kde je problém? V tom, že to jeden má jako primární zdroj příjmů a druhý jako sekundární? A není to pak jedno, pokud to člověk bere principiálně, nebo morálnost / nemorálnost je stanovena nějakou konkrétní částkou v milionech či miliardách dolarů?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 27. 11. 2017 21:01

Ano win10 jsou co se týká sbírání dat na špici, je se ó tom tolik nemluví, všude jen smiraci jako google, jirka je jim přímo posedlý a MSje proti němu určitě hodný a správnák.....on ty růžové brýle nikdy nesunda synek (timhke označováním mě neskutečně se.e, jen dokazuje jaký je pitomec když má odvahu takto pohrdavě někoho nazývat) a stále jak kolovrátek.....někdy to pochopí že není vše jak se zdá ale bude to běh na dlouhou trať.

Ty appky si musel po restartu platformy skutečně kupovat znova jo? Neskutečně tohle....já jich měl koupených asi osm ale na win10 žádnou, používal jsme free verze.
Nevím ale na androidu mám něco koupeného od počátku store a ke svému účtu trvale přiřazeno že jsme to zaplatil a nevím proč bych to měl s novou verzí androidu jaksi platit znova...další fail MS kterým si pod sebou podřezávali větev.
Zajímavé že tohle guru Jára, pardon Jirka, jaksi nikde nezmiňuje......no opět potvrzuje to co ó něm již delší dobu jaksi vím a netýká se to jen handrkování na fórech a poměřování kdo má větší pero nebo lepší mobil.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 28. 11. 2017 08:09

uiqjirka píše:Primo z Microsoftu - presneji konec roku, 10.prosinec 2019. ;-)

https://support.microsoft.com/cs-cz/lif ... 0%20Mobile


Windows 10 Mobile Support Lifecycle
Support for Windows 10 Mobile is almost the same as other editions of Windows 10, but the support duration is slightly longer. Each version of Windows 10 Mobile is supported for around 26 months (2 years and 2 months) from the date of release.

End of support dates for each version of Windows 10 Mobile:
Windows 10 Mobile version 1511 build 10586 / Initial Release: January 9, 2018
Windows 10 Mobile version 1607 build 14393 / Anniversary Update: October 9, 2018
Windows 10 Mobile version 1703 build 15063 / Creators Update: June 11, 2019
Windows 10 Mobile version 1709 build 15254 / Fall Creators Update: December 10, 2019



A ty tomu věříš?Ještě v březnu nás masírovali třeba očekávanou 650XL a po půl roce je tu konec mobilů od Microsoftu.Těch slibů už bylo tolik,že to snad nejde ani spočítat.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cheetah007 28. 11. 2017 08:32

Nevím ale slibum MS nevěřím a utnou to drive.....podrazu na uživatele udělali za dobu existence WP/WM víc než dost.
Nikde přece není psané že se k tomu nějak zavazují s nikdy to nemůžou poupravit....hlavně pro koho to budou dělat?
Nové přístroje nejsou a nebudou, spousta uživatelů přešlo jinak a další na sebe nenechaji čekat....myslím že nebudou mít problém udělat nějakou statistiku kolik přístroji je momentálně denně nebo občas aktivnich a pak se rozhodnou zda se jim to vůbec vyplatí.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dalich 28. 11. 2017 11:29

Takže banán, nemusíme to řešit. Mezitím je pravděpodobější, že mi mobil někdo ukradne či spadne, do té doby si budu užívat Lumii 950 XL :-)
dalich
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 28. 11. 2017 12:28

dobu podpory vzdy dodrzali, na to maju haldu pravnikov aby to sledovali, lebo v USA je kopec ludi co len na taku chybu caka. A slubovat 650XL som nikoho z MS nevidel. Prvykrat take nieco citam.
A co sa tyka smirovania, na Google nikto nema, nema ho nahodou Google zapnute v Androide aj ked si si to vypol? Necitas co sa deje? A mimochodom, Google.ma data aj z tvojho pocitaca s Windows. Z web browsera samozrejme, ak si automaticky prihlaseny. A Microsoft ma prijmy z reklamy mizive oproti ostatnym prijmom. Nie, ze by v tom nechceli podnikat, ale zacali neskoro a uz bolo plno. Hovorim, je mi to jedno, ked sa moje data pouzivaju na cielenu reklamu a kto tie data zbiera, len ma udivuje vasa naivita a jednostranny pohlad na vec.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 28. 11. 2017 18:55

Není to zbytečná diskuze?

A ) Co do příjmů z reklamy nevidí nikdo z nás. S naprostou jistotou ani co do míry sbíraných údajů. Ani MS nebude úplný svatoušek, když nabízí v takové míře OS zdarma. Maximálně bych věřil Applu s monopolem na jejich HW, ale i tam bych to s jistotou netvrdil.

B ) Podpora systému znamená, že když se například vyskytne závažná ohrožující chyba, tak jí opraví. Vůbec to ale neznamená, že na ten systém nějak sáhnou a už vůbec ne, že přidají nějaký velký update s novými funkcemi, by i menší záplaty. To se nijak s jejich závazkem nestřetává.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 28. 11. 2017 18:58

Tady jaksi nejsi v USA,stačí se podívat na dieselgate.
https://mobil.idnes.cz/microsoft-lumia-650-xl-prvni-informace-dwg-/mob_nokia.aspx?c=A160209_032117_mob_nokia_ada
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 28. 11. 2017 20:02

Nechápu, proč ty, co Windows phone nemají, se tady trápí tím, zda ty telefony budou mít podporu nebo ne a dalšími věcmi s tím spojenými :-) Přece když nemám Windows, tak se o to nestarám. Když Windows někomu vyhovují, ať je má.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod romo.11 28. 11. 2017 20:16

@standa, aha. Adam Novák z idnes.cz akoze robi hovorcu Microsoftu a prostrednictcom neho sa MS zaviazal, ze vyda 650XL ;-). Dobreee. to snad nemyslis vazne.
@Pan kaja : samozrejme ze do toho nevidime, ale je myslim jasne kto zaraba na reklame viac. O to mi vsak nejde, hoci ma reklama otravuje, bez nej by vela veci nefungovalo, neodsudzujem ju. Reagoval som len na pohorsenie z toho ako MS smiruje, pritom niekto druhy je o level vyssie. A akakolvek diskusia neni na skodu, s tym nesuhlasim ze je to zbytocne. Aj ked si niektori nadavaju, vzdy sa da neco medzi riadkami dozvediet. A trochu sa aj zabavit.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar



Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků