Windows 10 Mobile - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Egee 11. 10. 2017 11:44

Tady to je jednoznačně napsáno
Systém má dostat případné opravy chyb nebo bezpečnostní update. Nikam dál se už ale platforma neposune, Více na: https://www.mobilmania.cz/titulni-stran ... fault.aspx

Tomu se neříká špičková podpora.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 10. 2017 11:56

Pokud se chcete zasmat,aniversary update seznam..
Drtivou vetsinu umel android 2.1 bez aktualizace
upozornění
Nová podoba centra akcí, kde má každé oznámení svou vlastní ikonku, ale zároveň se sdružují pod hlavičkou aplikace.
Možnost nastavení priority oznámení - v nastavení centra akcí je možno si zvolit u každé aplikace její prioritu (podle toho se bude zobrazovat v pořadí) celkem ze tří úrovní.
U každé aplikace je také možné nastavit, kolik upozornění se má zobrazit. Výchozí volbou jsou tři, další se zobrazí až po kliknutí na příslušné tlačítko.
Zobrazení větších oznámení u horního okraje obrazovky, která mohou obsahovat také vlastní velký obrázek.
Rychlé akce (přepínače) v centru akcí je možné libovolně upravovat a měnit jejich pořadí
Oznámení v rámci centra akcí lze deaktivovat ale přitom ponechat klasické zobrazování bannerů u horního okraje displeje
Vyvolání dalších možností a nastavení je možné dlouhým přidržením prstu na konkrétním oznámení či skupině v rámci centra akcí.
U některých přepínačů z rychlých akcí se nyní zobrazuje stav, kdy dochází ke změně funkce (například zapínání WiFi apod.)
Notifikace o aktualizovaných a nainstalovaných aplikacích ze Storu
Systém a nastavení
Nové animace a efekty dlaždic
Ikonky jednotlivých stránek v nastavení systému s možností připnutí na plochu
Propracované vyhledávání s našeptávačem
Nastavení Glance Screen a dotykového ovládání (rychlého přehledu) přesunuto z Doplňků do Přizpůsobení
Nová nabídka pro správu napájení, která integruje všechny dříve dostupné funkce
Možnost zvolit vlastní procento kapacity baterie, při kterém se spustí spořič baterie
Nová možnost výběru sítě pouze 3G nebo pouze 4G
Zamykací obrazovka
Na zamknuté obrazovce se v navigačním panelu zobrazuje ikonka fotoaparátu (po přidržení se spustí)
Ovládání hudebního přehrávače přímo ze zamčené obrazovky
Klávesnice
Možnost přesunout klávesnici na libovolné místo displeje i u Lumie 830 a 640
Vylepšená funkce kopírovat/vložit tak aby byla potřebná ikonky vždy po ruce
Nové emotikony
Ostatní
Nový zvuk spouště fotoaparátu a snímku obrazovky
Nyní je možné mít spuštěných až 16 aplikací (u zařízení s 2GB RAM)
Synchronizace oznámení mezi PC a telefonem. V současné verzi funkční pouze skrze Cortanu.
Možnost nastavit aktivní hodiny, během kterých se nesmí instalovat aktualizace a restartovat telefon
Wifi Hotspot 2.0
Možnost používat ethernetový adaptér v Continuu

Telefon
Možnost nastavení, kde bude ve výchozím stavu přehráván zvuk hovoru (automaticky, Bluetooth, reproduktor)
Během hovoru je možné automaticky zapnout hlasitý reproduktor při vzdálení telefonu od ucha
V historii volání se nyní nové zmeškané volání zobrazuje malým číslem u ikonky záložky
Zprávy
Možnost použít gesto (přejetí doleva) pro odstranění zprávy
Upravena možnost výběru a několikanásobného výběru - kliknutím na levý okraj displeje
Doručenky přímo u konkrétní odeslané zprávy - již nechodí jako samostatné SMS
Odstraněna integrace Skypu
Prohlížeč EDGE
Možnost rychlého posunu zpět a vpřed vodorovným přejetím prstu po displeji
Upraveno otevírání a zavírání jednotlivých karet prohlížeče zejména při jejich otevření z nějaké aplikace
WordFlow (psaní tahem prstu) na klávesnici nyní funguje i v adresním řádku
Přesunutí a zvýraznění tlačítka pro otevření anonymní karty (InPrivate)
Zobrazení výzvy o zahájeném a ukončeném stahování
Stabilnější stahování a rychlejší prohlížení obsahu webu
Windows Store
Kompletně přepracované uživatelské rozhraní
Informace o tom, kdy byla aplikace naposledy aktualizována
Progress bar vč. zobrazení velikost stahované aplikace
Zobrazení upozornění o úspěšné aktualizaci v notifikačním centru

Outlook Mail a Kalendář
Možnost vypnout náhled e-mailu v seznamu e-mailů
Rychlé přesunutí do nevyžádané pošty kliknutím a podržením na vybraném e-mailu
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Egee 11. 10. 2017 12:16

Definice živé dlaždice by nebyla? Pro porovnání?
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 11. 10. 2017 12:19

Jako že ti každou chvíli někam zmizej? Ne, to nemá...
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod melipa 11. 10. 2017 13:08

K4m1k4z3 :

Ne, android nemá živé dlaždice, protože má widgety, to plní stejnou funkci, akorát se to jinak jmenuje :-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 10. 2017 14:19

Klid k4m a změť nakych cisel,kdyz jsem mel prvni smartphone hral sis v uhlaku na hornika :-)
Neprozivej to tolik ze ti nekdo nazorne ukaze jak jsou nazory o super aktualizacich na win legracni..
Mimochodem doporucuji ti najit moje prispevky z doby kdy se mobilni win rozjizdely,duvody proc jsem tehdy rikal ze MS prave topi prachy v zumpe a v platforme co je mrtva s narozenim.Plus jsem rikal ze pres pet procent se ten děs dostane jedine omylem..Zmylil jsem se,vyvojari na to hodili bobek o rok a pul dřiv než jsem čekal,pro tve info u smartphonu je klic velka zakladna nezavislych vyvojaru,zajem chcipa u jednoho procenta,CEO jasne rekl ze nezajem o platformu,ze skoncila,nikoliv nezajem o jejich aplikace na jinych platformach.To jsem prorokoval uz rok zpet.A srovnej s blabolama lidi co tehdy placali o zářné budoucnosti platformy.Spojeni mrzáka a postiženeho - microsoft a nokia,z toho fakt šampion nemohl vylyzt.MS na co sah v mobilech to vzdy pohnojil a Nokia byla peknych par let uplne mimo,coz videli vsichni mimo Nokia Symbian fans..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Egee 11. 10. 2017 15:41

Oooooooo
Za to píšeš se na fórech rozdavaly bany, bylo to a je ( smartmania) pomluva a lži. Proto je SM mrtvé forum a aktivisté se přesunuli sem. Vím o čem píšu jako zlatý člen nokiafora, kde jsem za podobná slova dostal doživotní Ban, jen na okraj musí být jasné kdo tam je moderátor.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 11. 10. 2017 20:54

opasino píše:
uiqjirka píše:Dale to dokazuje, ze aktualizace jsou opravdu zasadni a neopravuji, neprinasi jen drobnosti.

To ale neznamená, že obsah aktualizace je kvalitní pro koncové uživatele.


Kvalitni je, jelikoz to pouzivam a vidim vysledek.To ty jako neznalec a hlavne neuzivatel mobilnich Windows nemuzes logicky vedet, videt, natoz objektivne komentovat/posoudit.

opasino píše:Větší zaslepeneckou a neobjektivní poznámku jsem dlouho nečetl. Je to z tvé strany však záměrné a nic jiného bych už ani nečekal.


Plati to same co jsem napsal výše..
Co je zamerne pochvalit pristup s kterym jsem spokojen..? :roll:

Ooooooooooo: Co ten tvuj vypis ma spoleceneho s aktualnimi aktualizacemi co jsem postoval?Nic..
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod Egee 12. 10. 2017 13:43

Za to Jirka ví 100% že android je reklamosytem aniž by ho používal a je jen srab který nemá odvahu v příslušném vlákně svá slova dokázat a tak stále kydá hnůj na systém který nemá a nezvládá asi, jak mu píše moderátor na smartmanii.
„Kvalitní produkt /systém nepotřebuje reklamu“
Egee
Poslední varování
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod melipa 12. 10. 2017 15:15

už funguje na WM10 to počítadlo dat, které asi rok nefungovalo? :-D
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 10. 2017 17:11

Jiří - podporu až bude potřeba máš.
Budu tady.
Jinak k tématu, po úterní aktualizaci na L950XL žádný problém.
Včera Office, předtím OneDrive, Sygic, Store atd. aktualizace. :-)
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků