Windows 10 Mobile - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 15. 3. 2017 20:58

dj.kure píše:Ano, pro kanál Release Preview.
Známe změny a novinky?


I jako ofiko prave, ne jen release preview.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sirzachy 25. 3. 2017 21:13

Ahoj, uvažuji o koupi L950, nějakou zánovní, ale to je nepodstatný.
Jelikož nechci zakládat někde nové vlákno, chci se zeptat, jak je na tom Windows 10 s podporou ?
Co jsem tak četl, tak se ho podařilo celkem vyladit, ale byl bych rád, aby to mělo nějakou budoucnost, protože ten telefon bych chtěl na delší dobu. Android není nic pro mě a proto bych chtěl Windows. Jenže tam je problém, že už nevyrábí nové mobily, tak proto mě zajímá, jak to u nich je s podporou ve skutečnosti od vás uživatelů WM10... A zajímá mě i, jak je to s aplikacemi, zda jich je dostatek a zda i ty aplikace mají rozumnou podporu ? Zase pokud vezmu Android, tak tam na těch aplikacích pracovali a vydávali pravidelně aktualizace.
Děkuji za trpělivost a případně odpovědi. :-)
Sirzachy
Junior

Odeslat příspěvekod petison 25. 3. 2017 21:41

Tak s aplikacemi to je velká bída a podpora aplikací taky mizerná.(poslední dobou téměř nulová)Tak je to na tobě.
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 25. 3. 2017 23:19

Updaty vychází stále. Aplikací je méně jak na androidu, někdo má problémy s tím fungovat, mě to relativně dostačuje... přijde na to co konkrétně chceš s telefonem dělat.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 26. 3. 2017 06:00

Měl jsem Lumie od 2012 620, 820, 830, 640 a služební 435. Stav byl takový, že se furt čekalo, než vyjde aktualizace, která přidá základní věci, které jiné systémy umí. To se postupně k Win10 dařilo. Systém funguje, ale nesmí člověk zapomenout, že OS je jen spouštěč aplikací a ty nejsou a vývojáři se od této platformy odvrací, bohužel. Kvalita aplikací je oproti Androidu a iOS tragická a dokonce MS aplikace na Androidu valí lépe. Koupil jsem loni Nexus 5X a houpu teď nohama. Čistý Android 7.1.1 se neseká a od 4ky kdy jsem ho měl naposledy dost pokročil. Aplikací spousta, nezažil jsem​, že by nějak padaly. Prostě to funguje...
Lumii má stále moje žena, ale moc si ji tedy nevychvaluje, restarty, mrznutí, dlouhé načítání aplikací, po aktualizaci nebudil budík atd. MS tak ladil, až z Win10 M udělal Android 4 a níž (ty se sekaly). Nestahuje insider aktualizace, tak ten systém by snad měl být stabilní...
Věta pana Káji o tom co s telefonem chce člověk dělat je na zamyšlení. Když někdo chce smartphone, asi ho nechce jen na volání a SMS...
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alraz 26. 3. 2017 08:29

No, já například kromě volání, SMS, a foťáku od mobilu nepotřebuju nic. Všechno ostatní je bonus navíc. Předtím jsem měl hloupé telefony s dobrým foťákem (Sony Ericsson) a povedlo se mi sehnat výhodně Lumii 930. Aplikace mám všehovšudy čryři: Mapy.cz, VLC player, Total Commander, a pro srandu DOSBox. Když mě chytne nostalgie, můžu pařit třeba Lands of Lore...

Myslím si, že je dost lidí, co od mobilu chtějí jen to nejnutnější, ale chtějí zároveň lepší telefon. Škoda, nová Nokia 3310 byla šance. Stačilo přidat wifi a foťák s ostřením. Alespoň na úroveň SE Elm.
alraz
Junior

Odeslat příspěvekod petison 26. 3. 2017 08:53

BigT píše:Věta pana Káji o tom co s telefonem chce člověk dělat je na zamyšlení. Když někdo chce smartphone, asi ho nechce jen na volání a SMS...

Přesně tak.Já vyžaduji od smartfounu hlavně aplikace,které na Androidu fungují perfektně a je jich dostatek.To se o WP říct nedá.Mám oba systémy ,tak můžu porovnat.To že se Android seká už dávno neplatí.Ono třeba taková navigace Navitel se mi spouští na WP nehorázně dlouho.
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cicous 26. 3. 2017 09:48

vidite je to o potrebach ,me tu na stole lezi android tel.za 10 tisic a je vypnuty a pouzivam lumii 1020 , proc? protoze mi to vyhovuje
cicous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 26. 3. 2017 09:53

Android sa seka stale, len vyrobci to obchadzaju silnejsim HW. Ale ked nemas dostatocny HW a nainstalujes do toho kopec apiek, tak to urcite zbadas. Ale to neni vec, co vela ludom vadi. Vedomie ze su na to apky je pre nich dolezitejsie, aj ked ich vela nepouzivaju. A neda sa ani povedat, ze apky na Android funguju perfektne, je ich dost, co blbne a pada, ale aspon mas na vyber, mozes skusit inu...
BigT píše:Věta pana Káji o tom co s telefonem chce člověk dělat je na zamyšlení. Když někdo chce smartphone, asi ho nechce jen na volání a SMS...

Ale mobil s Windowsom neni len o volani a SMS, to snad nemyslis vazne. Apiek je stale dost, aj ked niektore chybaju alebo sa uz nevyvijaju. Zaklad je urcite pokryty. A podpora systemu zatial je a aj bude, ze sa bude vyvijat minimalne RS3 je uz potvrdene. A Lumia 950 ma aj slusny HW, takze nebude problem, ze by bola pomala a nestihala ako je napríklad L650. Ak fon chce na hranie hier a blbnutie na sociálnych sietach, tak poviem nie, ale ak na "pracu", tak moze kupit, z druhej ruky moze mat slusnu cenu, dobry fotak aj kvalitne komponenty.
Naposledy upravil romo.11 dne 26. 3. 2017 09:54, celkově upraveno 1
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 26. 3. 2017 09:54

BigT píše: Když někdo chce smartphone, asi ho nechce jen na volání a SMS...

Když chce někdo jen volat, psát sms a k tomu mít třeba nějaký slušnější foťák, tak jinou možnost než smartphone nemá. Dnes už v podstatě existují jen dvě kategorie mobilních telefonů, ty úplně hloupé, které jsou opravdu jen na volání a sms a pak smartphony, které umějí volat, sms a všechno ostatní. Takže otázka, jestli někdo chce nebo nechce smartphone je v dnešní době poněkud nesmyslná, prostě si jej musíte pořídit, pokud opravdu nechcete jen volat a psát sms ;-).
Mám jak W10M, tak i Android a každé má své výhody i nevýhody, ano WP/W10M je a byl co se týče aplikací hodně zanedbaný, takže jestli je někdo hračička na aplikace, hry, rootování aj. tak rozhodně doporučím Android. Ale když se podívám na lidi v okolí jak a na co mobily používají, v naprosté většině případů je to jen volání, sms, facebook, foťák, občas web a drobnosti jako kalendář, budík atd., tak fobie z Windows a nutnost mít Android je k zamyšlení :hm.
Okolo mobilních windows se vždy táhla negativní kampaň ohledně žádných aplikací což vedlo spoustu lidí sáhnout raději po androidu i když by jejich potřeby splnily i mobilní okna, ale dneska už to nemá smysl řešit :-) .
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 26. 3. 2017 12:29

K poznámce o tom smartphonu - proč bych si kupoval smartphone, který nebudu používat jako chytrý telefon? Možná proto, že se v podstatě prodávají jen smartphony (vyjma těch nejlevnějších telefonů s celkově podřadným HW).

Jinak ocením věcnější diskusi. Jestli tu vzniknou tři stránky teoretizování o tom co je lepší, nevidím v tom moc velký přínos.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 26. 3. 2017 12:35

Sirzachy píše:... ale byl bych rád, aby to mělo nějakou budoucnost,...

To bysme rádi všichni. Ale nemá.
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 26. 3. 2017 14:30

Jak může mít budoucnost,když je podpora apek mizerná? Např. Mapy cz, Waze a další podpora přestala.Používám předplacenku mobil cz,kde po vyčerpání FUP mi jede internet zdarma pomalou rychlostí.Na Androidu Opera mini je často aktualizovaná a umí šetřit data tak ,že mi internet běhá rychle i při omezený rychlosti.Na WP Beta Opera tragedie.Internet po FUPu nepoužitelný a žádný jiný prohlížeč to tak neumí aby to chodilo jako v Opeře na Androidu.A to bych mohl pokračovat dál a dál.
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 26. 3. 2017 14:57

Pan Kája píše:Jinak ocením věcnější diskusi. Jestli tu vzniknou tři stránky teoretizování o tom co je lepší, nevidím v tom moc velký přínos.

Otázka zní, jak vypadá věcnější diskuse, popsal jsem reálný proces fungování Windows Phone (10) od roku 2012, bohužel je to pravda, smiřte se s tím. Jo, 950ka dobře fotí, ale to je vše, podpora Windows 10 M existuje, ale pouze u Microsoftu, ostatní nad tímto systémem lámou hůl.
Pokud tazatel nechce Android, je tu ještě iOS, Sailfish, MIUI, Lineage OS
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 26. 3. 2017 15:03

Argumenty pro WP jsou zde stejně jen typu "používáte stejně jen deset základních funkcí telefonu" tak k čemu Android nebo jiný OS, který je díky dalším funkcím jen složitý a nafouknutý; roztříštěný a nestabilní.

To snad ani nepotřebuje komentář, uživatelé sami sebe označí za idioty.
powlcz
BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků