Existuje klávesnice s horní řadou českých znaků?

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod lesek 5. 7. 2014 11:57

Zdravím,
zvažuji přechod na systém Windows Phone, takže řeším jak si to co nejvíce usnadnit.
Nevíte někdo jestli existuje klávesnice pro Windows Phone 8.1, která by měla jako horní řadu znaků české znaky - tedy písmena s diakritikou? Obdobně rozložení jako je to u klasických PC klávesnic.

Zvykl jsem si psát na takovéto klávesnici, píši s diakritikou vše kromě SMS a T9 ani jiné technologie mi na dotykových telefonech nikdy k srdci nepřirostly.

Pro jistotu přikládám screenshot své současné klávesnice - něco takového hledám pro Windows Phone.
Screenshot.png


Díky předem za tipy!
lesek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lumcak02 5. 7. 2014 13:13

Bohužel, na WP si nemůžeš customizovat klávesnici, popř. si do telefonu stáhnout jinou. To prostě nelze. Jedině by mohla být nějaká aplikace, kde by sis s touto klávesnicí napsal zprávu a poté text zkopíroval, ale to mi přijde poněkud krkolomné a navíc si nejsem jistý, zda takový aplikace vůbec existuje ve storu.
Nokia 5110> Nokia 3310> Motorola V50> Nokia 6510> SE T630i> Nokia 3510i> Moto V3 Razr> SE W800i> Nokia N95> Iphone 3g> iPhone 3Gs 16 GB JB RedSn0w> Nokia Lumia 800> Samsung Galaxy S III> Nokia Lumia 925
Lumcak02
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D.Francis 5. 7. 2014 13:35

WP má klávesnici dost dobrou, zvykneš si hned. Pokud bys chtěl klávesnici dle svého výběru , musel by jsi zvolit Android :)
D.Francis
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod malejarda 5. 7. 2014 13:53

To je opravdu WP tak omezen?
malejarda
Junior

Odeslat příspěvekod Beavers 5. 7. 2014 14:08

Jestli jsi byl zvyklý na otevřenost androidu a jeho velikou variabilitu, tak u WP na to zapomeň. Sice již mnohá omezení padla, ale pořád tam spousta možností jako u androidu není.
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 5. 7. 2014 14:43

Ale zase je na klávesnici WP háček a čárka. Tak se písmenka s diakritikou nepíší zase tak špatně. ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod look.ass 5. 7. 2014 15:25

Já zase dodnes na WP klavesnici nenasel matematicke znamenko "plus"
look.ass
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 5. 7. 2014 15:36

Plus najdeš po přepnutí na čísla a potom šipku vpravo co je nad tím přepínačem abcd/&123.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lesek 5. 7. 2014 16:29

Díky všem za odpovědi - po pravdě mě nenapadlo, že nebude možné změnit klávesnici, ale svou logiku to má - i na Androidu je před instalací klávesnice speciální upozornění, že klávesnice z neznámého zdroje může být v podstatě keylogger. Nemožnost použít vlastní klávesnici tohle řeší...

Snad si tedy zvyknu :-) I když, na velkém displeji jsem měl tuhle řadu českých znaků rád. Velmi dobře se s tím psalo. Holt nejde mít všechno...
lesek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garioncz 6. 7. 2014 17:18

Taky jsem si nemohl zvyknout, ale hodně mi pomohl našeptávač, díky kterému se dá psát docela rychle.
garioncz
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 6. 7. 2014 19:45

Našeptávač ve WP8 je geniální, bohužel verze ve WP8.1 je přímo katastrofální, naprosto ignoruje diakritiku a je nutné "slovník učit". Toho kdo tohle pustil do světa bych pověsil.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod metyn 7. 7. 2014 07:17

co to je za klávesnicu na tem skrýnšotu navrchu? vypadá fajne, daj pls nejaký odkaz, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 7. 2014 08:18

To je klávesnice z Androidu. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Beavers 7. 7. 2014 09:02

OT: metyn: na androidu vyzkoušej klávesnici SwiftKey Keyboard, je opravdu dobrá a je už zadarmo.
Beavers
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 7. 2014 10:01

A.I.Type a po swift ani nevzdechnete - bohužel za penize.Celkem killer future je že nemusiš nastavovat velikost klavesnice ale že si ji posunuješ tahem,pismena minimalní až po obří - klavesnice klidně přes celou obrazovku.Vychytavka absolutní-
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků