WP 8.1 - obecná diskuse, k dispozici 8.10.14226.359

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mmmjack 5. 9. 2016 11:23

Jo, díky, zkusím najít nějakou APP která půjde nainstalovat bez storu do telefonu.
mmmjack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 9. 2016 11:28

Bez store? To bude dost velký problém. A proč bez store?
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 5. 9. 2016 11:38

No, protože z něj nemůžu stáhnout žádnou APP. Jinak bych ten účet vůbec nepotřeboval obnovit... Ve storu právě při stažení vyskočí dialog pro přihlášení. A v účtech to u MS účtu píše, že je s tímto účtem problém.
Takže na Nokii to není tak jednoduché jako na Androidu nahodit aplikaci bez storu?
mmmjack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 9. 2016 11:45

Ne, rozhodně to tak jednoduché není :) Proto taky na Windows Phone (i iOS) tak nekvete warez a viry jako na Androidu.

To heslo to chce nejspíš proto, že došlo ke změně hesla na tom účtu, tudíž je nutné se znovu přihlásit. Měla by tedy spíš zapátrat v paměti, kdy si heslo měnila a hlavně jaké nové heslo si nastavila.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 5. 9. 2016 11:47

Případně ten telefon vrátit...
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 5. 9. 2016 12:02

No, bylo mně jasný, že přijde řeč o Warezu, to je mi ale u pr, potřebuju takovou stupidní věc jako kontakty z telefonu a bez hesla k Live MS účtu to prostě nelze, to mně přijde jako velká chyba tohoto systému, už se nedivím že jde do kytek.

Je mně jasný proč to chce to heslo, ale neví a možnosti obnovení použít nelze, takže chápu že je samozřejmě problém i na její straně, ale moc uživatelsky přívětivé mi to na druhou stranu taky nepřijde. Proč tam není aspoň tak základní věc jako export kontaktů třeba na SIM? Nebo proč nejdou synchronizovat v PC s Outlookem třeba? I stará dobrá Nokia Suite (či OVI suite) to uměla, bez jakéhokoli hesla k čemukoli...
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 9. 2016 12:23

Export na SIM nejde z ryze praktických důvodů - na SIM uložíš jen jedno telefonní číslo ke kontaktu a jméno s navíc velmi omezeným počtem znaků. A navíc kapacita SIM karet je velmi omezená i co se týče počtu kontaktů. Proto ta možnost tam vůbec není, protože bys tím exportem typicky přišel o mnoho informací uložených u toho kontaktu. Takže já tomu zcela rozumím, protože dle mého je lepší tam tu možnost nedávat vůbec, než ji tam dávat takhle zásadně omezenou, protože to by uživatele mohlo pěkně naštvat, kdyby zjistili, že se jim většina věcí neexportovala a tudíž o ně přišli.

Kontakty jsou uložené i se všemi informacemi na MS účtu. Pomocí tohoto účtu si je můžeš synchronizovat mezi zařízeními (i třeba do Outlooku) nebo je třeba exportovat. Samozřejmě se všemi informacemi u těch jednotlivých účtů, tedy bez omezení.

Pokud uživatel zapomene heslo ke svému účtu (což by se stávat nemělo, když je to takto důležitý účet), má možnost ještě obnovení hesla pomocí alternativní emailové adresy nebo pomocí telefonu. Pokud ale uživatel zapomněl heslo a současně si nenastavil alternativní email (nebo už se k němu také nedostane) a současně měl u účtu neaktivní telefonní číslo, tak se na mě nezlob, ale to je ten uživatel blbec a za to Microsoft nemůže.

Nicméně chybami se člověk učí, takže si ten uživatel z toho snad vezme alespoň ponaučení o budoucna.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 5. 9. 2016 13:02

Nic proti, ale to, co tu popisuje mmmjack je někde na úrovni zamčení si auta zvenčí a zahození jediného klíče apod. Tohle opravdu není chyba MS, ale hloupost uživatele
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 5. 9. 2016 13:38

Už ti spad jedinej klíč od auta do kanálu, na kterém to auto stojí? :D
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 5. 9. 2016 13:56

Jo tenhle hejt jsem přesně čekal. Já tady přeci neobhajuju uživatelovu blbost/neschopnost přístupu k obnovovacím údajům... Ani neříkám že za to může M$!
Co pouze nechápu je to, že nelze nějakým jednoduchým způsobem vyexportovat kontakty bez použití účtu MS.

Dokonce jsem si našel aplikaci pro export kontaktů a sms v .xap formátu, dal ji do telefonu a našel přes "místní istalaci aplikací" ve storu v telefonu, ovšem po klepnutí na instalaci to stejně zase chtělo heslo MS (což chápu jako jakýsi způsob ochrany), Android se na heslo neptá, pokud instaluji aplikaci bez Obchodu Play, což na druhou stranu jen tak někdo nedělá a bez přepnutí v nastavení to ani defaultně nejde.

Takže no offense ale užívejte si svůj Windows Phone dokud nějaký funguje a neskončil úplně, já jdu zase v poklidu užívat Android :D

PS: kontakty si kolegyně opíše do .csv souboru ručně, když M$ nechce aby to uživatel měl usnadněno.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mokashi 5. 9. 2016 14:17

No nac to delat jednoduse za pouziti uctu MS, když to muzu delat jak debil a vymyslet nejake chujoviny, které vůbec nejsou potřeba.
Asus P525 WM 6.1, Sony Ericsson Aspen M1 WM 6.5.3, Nokia Lumia 820 WP 8.1 Denim, Microsoft Lumia 950 W10M Redstone 2, Samsung Galaxy A50 Android 11, Samsung Galaxy S20 FE 5 G Android 12.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 5. 9. 2016 14:18

A co odeslat kontakty přes BT?
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 5. 9. 2016 15:15

Mokashi:
řekni koknrétní řešení, rád bych jej využil... účet MS použít nelze z výše popsaných důvodů.

melipa: jak mohu kontakty odeslat přes BT? Jediná věc co kontakty nabízí po označení všech je smazání... toť k možnostem pokrokového WM 8.1 (kterým bezesporu je).
Hloupý a warezem prolezly Android toto samozřejmě zvládá na 2 kliknutí.
Přílohy
tmp_15546-IMG_20160905_1618471556725573.jpg
mmmjack
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romo.11 5. 9. 2016 17:10

Medzi nami, WP8.1 pokrokovy neni, tym je az Win10M :) Mimochodom, si si isty, ze tam vôbec nejaky MS ucet bol? Nebol to len bezny mailovy ucet? Skus pridat do mobilu dalsi MS ucet, ktory si vopred vytvoris. Potom by ti mohli ist stiahnut zo Store tie apky, napríklad Contacts+Message backup. Neviem, ako to bolo vo WP8, ale v desiatke idu v Store pridat viacere ucty.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dimm 5. 9. 2016 17:22

To jsi asi v hovorech že ti to nabízí vybrat vše a smazat,musíš do Lidé,rozkliknout kontakt,před tím ale zapnout bluetooth,pak tam budeš mít tu možnost zdílet přes blu..th,ale jak píšu jde to jen po jednom,takže taky žádná hitparáda :-)
dimm
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků