WP 8.1 - obecná diskuse, k dispozici 8.10.14226.359

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dejvidek 2. 4. 2014 20:18

Microsoft dnes oficiálně potvrdil nové vlastnosti Windows Phone ve verzi 8.1 a oficiálně oznámil, že tento update bude dostupný pro všechny modely s Windows Phone 8, tedy bude i pro nejlevnější model Lumia 520.
Co říkáte na nové funkce, vlastnosti?
dejv
Naposledy upravil mople71 dne 6. 12. 2016 22:00, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněno sticky
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jiraman 2. 4. 2014 20:48

Paráda. Nemůžu se dočkat až budu updatovat. L 520.
jiraman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stein 2. 4. 2014 20:52

Co mi u WP8 chybělo, to WP8.1 dostane. Já jsem spokojen maximálně, na konferenci sice ukázali jen hlavní věci, ale díky SDK víme, že fine-tuning dostala většina věcí v systému. Možnosti IE jsou pro mě zásadní, fíčura s heslem na Wifi potěší (využiju ji mockrát), nové styly zamykací obrazovky se mi také líbí, zejména ten první předvedený. Jako tapetu hned zkusím tuhle jednolitě šedou z konceptu :) Store také vypadá mnohem propracovaněji.

Tři řady sloupců snad dostanou všechna zařízení- píší o tom zahraniční média a na konferenci nepadlo jediné slovo, že to bude limitované např. 4,5 palci. Tak snad to tak bude. Cortanu pro všechny potvrdil sám Elop.

Také jsem zvědavý, jestli WP8.1 dostanou českou klávesnici s klasickým rozložením, jako bylo u WP7.

Celkově hodnotím update 10/10. Čekat na OTA nebudu, jdu do DP :tleskani :tleskani :tleskani
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 2. 4. 2014 20:56

Díval jsem se online celou dobu live stream a udělalo to na mě dojem. Mají moc pěkné plány, ale ještě je musí zrealizovat, přišlo mi to jako by jen vykládali o tom co zvládnou udělat. Ne o tom co už je připravené pro uživatele. Než to bude všechno bude funkční, tak konkurence zase příjde s něčím novým a zase budou pozadu. Chtělo by to zrychlit, vše co dělají. To že bude podpora i pro Lowendy, je bezva, dokonce tam měli Lumii 520 s WP8.1, ale spíš bych rád viděl jak to na ní jede. (pokud jsem to nepřehlédl).

Cortana vypadá dobře, hlas je příjemný otázka jaké bude mít rozpoznávací schopnosti.

Provázanost W8 a W8 RT, bezva, ale zase než se to udělá, pořád o tom jen vykládají a nic se neděje.

Prohlížeč ? sláva, to mi chybělo. To pozadí není špatný nápad ale sníží se čitelnost dlaždic. No a klávesnice mi připomíná Swiftkey z androida :D ale to mi vůbec nevadí.

JO kdyby vše co řekli uskutečnili do měsíce a bylo to funkční, tak klobouk dolů, ale než Nokia doběhne s aktualizací Cyan, tak bude spíš Listopad než léto no a low endy se dočkají v prosinci.

Nemělo být WP8.1 už v listopadu minulého roku? Pokud se pletu, opravte mě.

Jako celkově paráda, jsem spokojen u WP zůstávám.

Co se týče dotazů na závěr. Nejlepší byl hned ten první, proč bych měl pro WP vyvíjet. Satya Nadella to nezvládl, začal vyprávět o té jejich provázanosti, která vlastně teprve bude a o tom, že vlastně nabízejí jinou dimenzi. No to prostě nezvládl z mého pohledu.
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stein 2. 4. 2014 21:34

Čerstvá novinka- s WP8.1 dostanou všechna WP zařízení (vč. L520, HTC 8X, Ativ S...) zadarmo celosvětovou navigaci Here Drive + :tleskani

Zdroj: wpcentral
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 2. 4. 2014 21:39

Divné je, že na webu u nově představených modelů Nokia uvádí, že budou mít jen Here Drive (bez plus).
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Stein 2. 4. 2014 21:52

No :hm A teď zmizelo HD+ ze Store :hm

-- 2. 4. 2014 22:08 --

Ukázka tří sloupců dlaždic, potvrzeno i pro zařízení s malým displayem jako je L620 nebo L520.

Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 2. 4. 2014 22:31

HD+ je stále v obchodě....
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 4. 2014 08:46

Uvedení HD bez + byla asi jen chyba. Teď to u Lumie 930 na webu už je http://www.nokia.com/global/products/ph ... fications/
Location and navigation apps: HERE Drive+, HERE Maps, HERE Transit.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 3. 4. 2014 09:13

U 930 to bylo i včera, ale u 63x nikoliv. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod allmountain 3. 4. 2014 09:39

Včera jsem si donesl lumii 1020,která nahradila moji 808 a už se nemůžu dočkat update kvůli active center,moc věcí mi na windows phone nevadí,ale tohle je fakt nedomyšlené,na ioes to je,android a dokonce můj starý symbian měl lištu a tady nic.
allmountain
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 4. 2014 09:47

Původní myšlenka notifikací na WP byla právě přes aktivní dlaždice, což zase na ostatních systémech není (nebo to není jako standard). Takže mě to ani tak nechybělo, protože jsem si zvykl na aktivní dlaždice a notifikace přímo v nich a notifikační centrum mi nechybí a nepotřebuji ho.

Microsoft ale vyslyšel volání lidí a centrum doplnil.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 3. 4. 2014 09:50

Hodně se mi líbí, jak se MS zachoval, že opravdu to co lidi chtěli, tak tam dali.
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 4. 2014 09:53

Je dobré, že poslouchá názory uživatelů, ale mám obavy, aby se z toho časem nestal Android s těmi všemi problémy, které má :( Líbila se mi spíš ta čistota a odlišnost WP od ostatních systémů.

Jiná věc je samozřejmě podpora funkcionality, viz třeba VPN apod. Moc to ale otevírat, dovolovat modifikace, přecpávat kravinami apod., to se mi nelíbí... Už to notifikační centrum mi nepřijde jako moc dobrý tah.
Bari007
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 3. 4. 2014 10:17

Taky mi nějak extra notifikační centrum nechybí, wifi mám zapnuto trvale, nemám potřebu něco vypínat a zapínat tak často, abych nevlezl do nastavení. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků