Najít můj telefon

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod scott73601 20. 11. 2013 16:21

Ahoj,
nedávno jsem si zapomněl někde telefon a dost mě to prohnalo. Zkoušel jsem aplikaci od w8 „najít můj telefon“ ale telefon nenalezen, řekl jsem si, že to může být tím, že není zrovna připojen k netu. Když jsem ho našel, zkusil jsem to doma, kde mám wifi, ale telefon to stejně nenašlo, s tím že mi daj vědět na e-mail až ho najdou (dodnes žádný e-mail nepřišel).. Nevíte někdo jak na to? popř nějaká aplikace?
scott73601
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iMichelleCZ 20. 11. 2013 17:57

V menu telefonu -> najít můj telefon je třeba povolit "Odesílat aplikace do telefonu pomocí nabízených oznámení (nikoli SMS)" a doporučuji povolit i položku "Pravidelně ukládat polohu...". Takto nastavená funkce mi pracuje bezchybně (L1020).
Zdraví
iMichelleCZ

Commodore Amiga 1998 - 2001
temná doba s PC 2001 - 2006
Apple iMac 24" 2006 - 2011
Apple Mac mini 2012 - dosud
iMichelleCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod acebsod 2. 12. 2013 20:26

Můžete mi někdo poradit s funkcí najít můj mobil ? Okénka "Odesílat aplikace do telefonu pomocí nabízených oznámení (nikoli SMS)" a "Pravidelně ukládat polohu..." mám zaškrtnuto, ale stejně když na stránkách windowsphone.com dám najím můj tel, tak ho to nenajde. Poradíte někdo prosím ?
acebsod
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 2. 12. 2013 20:30

Najde to nějakou polohu? Třeba staršího data? Nebo po stisku volby "Aktualizovat" to ani tak telefon nenajde? Máš na telefonu povolený data? Lze ten telefon na dálku prozvonit?
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod acebsod 2. 12. 2013 20:56

Polohu to nenajde žádnou, ale GPS v lumii funguje, protože ho skoro každý den používám (navigace). Mám internet v mobilu, takže ano, data mám zaplá pořád, a i teď když si s mobilem "hraju" a dám najít tak nic... Když telefon prozvoním tak to funguje bezchybně. nevím jestli je to důležité ale jedná se o lumii 920

-- 2. 12. 2013 20:59 --

Přílohy
skoda.JPG
Vždyto napíše toto... :(
skoda.JPG (23.6 ) Zobrazeno 21089 krát
acebsod
Junior

Odeslat příspěvekod steelspace 3. 12. 2013 15:32

Na "Odesílat aplikace do telefonu pomocí nabízených oznámení (nikoli SMS)" je třeba mít zapnutá a povolená data.
steelspace
Junior

Odeslat příspěvekod acebsod 3. 12. 2013 17:42

acebsod píše:...Mám internet v mobilu, takže ano, data mám zaplá pořád...

-- 2. 12. 2013 20:59 --
acebsod
Junior

Odeslat příspěvekod acebsod 22. 12. 2013 20:36

tak už jsem nato asi přišel. Když mám povolenou funkci "zjištování polohy" tak mi to najde mobil z PC stránek windowsphone.cz kdykoliv a bez problému, ale jakmile tuto funkci vypnu, tak mi to mobil nenajde ani náhodou, ani přes to, že mám pořád zapnuté a aktivní datové prřipojení. Je to tedy normální ?

PS: když jsem měl jestě samsung S2 tak stačilo pouze zapnuté datové připojení abych si našel telefon přes internet - zjišťování polohy jsem měl v mobilu vypnuté...
acebsod
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 22. 12. 2013 20:43

Logicky.. Pokud chceš zjistit, kde se přesně telefon nachází, lze ho vystopovat pomocí GPS.. Já předpokládal, že to máš zapnuté :D Ono vystopovat jen podle toho, kde je telefon přihlášen do sítě, není moc přesné. :) GPS je přeci jen přesnější :)
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod acebsod 22. 12. 2013 20:49

Mě je jasný že je to logiský :D ale když to budu mít pořád zapnuté, tak mě to bude baterii vycucávat rychleji ne ? Mě spíš krapet zaráží to že u té S2ky jsem to mohl mít vypnuté, ale je fakt, že je to úlně něco jiného a nedá se to srovnávat...
acebsod
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 22. 12. 2013 22:38

Tak předpokladam že to funguje uplně stejně jako na androidovi,nebo spiš některa aplikace by tak mohla fungovat - nadefinuješ duvěryhodny čisla z z nichž posilaš pokyny,nebo nadefinuješ že z jakyhokoliv a z webu.Posilaš zpravu a podle typu zpravy se spoušti sirena,fotak,gps,alarm na vyndanou sim atd atd.Je uplně jedno jestli maš gps předtim vyplý.Zapína se až požadavkem vzdaleným samozřejmě gps nebo kamera napřiklad.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimonaut 22. 12. 2013 22:47

JSou tam dvě skupiny funkcí -
1) najít telefon na mapě
2) prozvonit telefon, poslat na něj zprávu, nebo ho locknout

K té první potřebuješ mít zapnutou v telefonu funkci "najít můj telefon" a není to o ničem jiném, než že telefon pokud použitje kdykoliv GPS, uloží pozici na skydrive ke tvému účtu. (GPS se zapíná jednou za čas na očuchání samo, nebo ho aktivuješ navigací apod.) - a neboj, zas tolik těch pár sekund za hodinu z baterky neužere... No a poslední známou polohu tvého telefonu si pak můžeš na webu zobrazit na mapě.

K těm funkcím z druhé skupiny tuhle funkci zaplou mít nemusíš, i GPS můžeš mít vyplé. Prostě telefon zamkneš, napíšeš na něj nebo ho prozvoníš (má to dost výraznej zvuk, vyzkoušej) na dálku prostřednictvím GSM..
mimonaut

Odeslat příspěvekod baschiscoo 22. 12. 2013 23:41

trosku OT ale...Ja som si vsimol jednu vec, oproti androidu ktory som pouzival predtym, na Lumii ked som zapol foursquare a urcenie polohy som mal vypnute, tak mi ukazoval foursqare polohu ze som prave v New Yorku, ked som zapol lokalizaciu ukazalo mi normalne moju polohu. Na androide stacilo, mat zapnute data a vedelo ma lokalizovat podla toho. Je to nedostatok WP 8, alebo preco je tento rozdiel oproti androidu ?
baschiscoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod octaman 12. 2. 2018 07:53

Dobrý den, obnovím toto téma...

Ve funkci "Najít můj telefon" se mi přestala zobrazovat mapa, je tam jen šedé prázdné pole - viz foto.
Pozoruji to cca 3 dny (od pátku), do té doby fungovalo vše v pořádku. Mám to tak na mobilech Lumia 640 a Lumia 620. Aktualizovat mapu nepomůže.
Na PC nebo na NTB se mi mapa zobrazuje normálně. Netušíte někdo, kde by mohl být problém?
Přílohy
wp_ss_20180212_0001.png
octaman
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 12. 2. 2018 10:24

Teď jsem to zkusil na L950XL a stejný problém, místo mapy šedý čtverec. Zkusil jsem to i z Androidu a tam to funguje, takže problém bude patrně v Lumiích a jejich prohlížeči.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků