Windows Phone 8.x - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zek205 1. 11. 2016 18:16

dj.kure píše:Třeba takhle?
https://www.techmesto.com/installing-do ... pps-wp8-1/

Otázka jednoho dotazu na Googlu :-)


To je prave ono. Kdyz jsem tohle zkousel, nakopiroval jsem si Operu na kartu, dal instalovat, spojilo se to na Store a zjistilo, ze verze na karte je starsi nez ta online na storu a tim to skoncilo.
Stejne tak mam smulu s Flighradar24, ktery byl pro WP stazen a tak se na nej muzu divat maximalne v prohlizeci.
Nokia Lumia 1020 WP8.1 + Nokia Lumia 620 WP8.1/W10M + Nokia Lumia 820 WP8.1 + Samsung Monte + SE Xperia E15i Android 2.3
Zek205
Junior

Odeslat příspěvekod Zek205 17. 11. 2016 13:49

Nakopiroval jsem si fotky z jednoho mobilu na druhy (oba W8.1) a fotky se neradi podle datumu, ale jsou vsechny jako "starsi fotky". Jde to nejak opravit? Exif je v poradku, napriklad Viber dokaze fotky spravne roztridit podle mesicu.
Nokia Lumia 1020 WP8.1 + Nokia Lumia 620 WP8.1/W10M + Nokia Lumia 820 WP8.1 + Samsung Monte + SE Xperia E15i Android 2.3
Zek205
Junior

Odeslat příspěvekod Stein 19. 11. 2016 11:18

Nastavení->Aplikace->Fotky+Fotoaparát->Nastavení fotek->zaškrtnout Seskupovat moje fotky podle času a místa?
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zek205 1. 12. 2016 19:23

To samozrejme mam. Vypada to, ze mobil rozrazuje jen fotky z fotoaparatu, tzn fotky co se na kartu dostanou jinak nez primo z fotaku mobilu nejsou trideny a berou se jako externi obrazky.. Fotky focene od toho kopirovani jsou uz zase pekne trideny...

Budu je muset davat do adresaru po mesici. Je to skoda, mam tam fotky za dva roky a mohl jsem treba lehce najit dovolenou. Ted musim vedet mesic a pak to dohledat. Ta informace i o mistu porizeni byla super.
Ze jsou fotky v poradku je videt podle toho, ze pokud spustim aplikaci na zbrazeni fotek na mape (podle mista porizeni), ukazi se mi na spravnem miste.
Nokia Lumia 1020 WP8.1 + Nokia Lumia 620 WP8.1/W10M + Nokia Lumia 820 WP8.1 + Samsung Monte + SE Xperia E15i Android 2.3
Zek205
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 12. 2016 20:11

Mám Lumii 920 a je to stejný příběh. Když si hodím fotky do PC a mobil resetuji... třeba se přehrával firmware, následně dám fotky zpět, ale jsou na jedné kupě, bez roztřídění. Až ty nové, nově vyfocené z fotoaparátu se opět znovu zařadí. Bordel a chyba.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stein 3. 12. 2016 18:30

Chlapci, co dělám jinak? Fotky pořízené mimo telefon (nahrané z kompaktu, poslané přes WhatsApp atd.) se mi řadí správně podle času.
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 3. 12. 2016 22:20

To netuším, ale zkušenost je bohužel jiná. Možná jsem to již někde někdy řešil, ale odpověď nepřišla. Samozřejmě mám v telefonu zatrženo u FOTKA + FOTOAPARÁT -> Seskupovat moje fotky podle času a data.

Jakmile jsem přetáhl fotky mimo telefon a následně je dostal zpět, bylo po rozčlenění. A to se prosím netýká jen mé Nokie 920, ale také druhé Lumie 830. Úplně to stejné.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 4. 12. 2016 05:00

Mam stejnou zkusenost z Ativu, vymena microSD karty, prekopirovani vseho ze stare karty na novou a vsechny fotky na karte byly na jedne hromade.
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Flash.st 4. 12. 2016 11:54

Já mám zase opačnou zkušenost. Měnil jsem uSD v 735 a v 640 obě v té době ještě s WP8.1 a po nahrání fotek na novu uSD se roztřídili podle data vyfocení a to i u fotek které nebyly vyfocené telefonem.
Flash.st
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2016 15:11

A teď čím to je. Jak píšu, zkoušel jsem to na dvou různých telefonech a opakovaně. Výsledek vždy stejný.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flash.st 4. 12. 2016 18:22

Mám dojem že jsem to nahrával při zapnutém telefonu přes micro USB kabel. Tak jestli to nebude třeba způsob nahraní.
Flash.st
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zek205 4. 12. 2016 21:19

Nebudu ted zjistovat, kolik mam tech fotek. Bud 3800 nebo 4800. Prvni fotky 7/2014.
Udelal jsem si do adresare "pictures" adresar L620 (fotky jsou z tohoto mobilu) a do nej zacal tridit fotky. Takze 7-2014,8-2014 atd. Presunul jsem tam asi pulku fotek. Smiril jsem se s tim, ze to sice nebude tak prehledne, ale alespon se dostanu primo do mesice. No a ted mam fotky rozrazene zase jako driv. Datum + misto porizeni. Jedine co me napada je to, ze jsem zrejme presahl pocet fotek v jednom adresari a bud je to omezeni systemu nebo to mobil tridi a nez to dotridi, dojde k nejakemu zaseku a nedokonci to.
Nokia Lumia 1020 WP8.1 + Nokia Lumia 620 WP8.1/W10M + Nokia Lumia 820 WP8.1 + Samsung Monte + SE Xperia E15i Android 2.3
Zek205
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2016 22:40

Já měl na určitý měsíc pár fotek a celkově to taky nebyly kvanta. Takže to určitě nebude množstvím.

Teoreticky by do hry mohl vstoupit způsob zálohy... přes jaký software to uživatel dostal do PC a přes jaký zpět do founu.

Moje Nokia se vždy zapne, když do ní zasunu kabel - takže vlastně nemám běžně možnost ji nezapnutou připojit k PC a přetáhnout do ní věci, když není aktivní.
S pozdravem MgX
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zek205 5. 12. 2016 12:39

Kazda Lumie se po pripojeni k napajeni zapne.

Duvod netrideni se zrejme nikde nedozvime, na netu jsem nenasel reseni. Mne pomohlo zmenseni poctu fotek v Camera roll. Nebo si to alespon myslim. Je mozne, ze tam byla nejaka chyba v souboru, nevim.

Vse jsem pro jistotu kopiroval primo v systemu z okna do okna. Trva to sice velmi dlouho, ale chtel jsem to vse nechat na windows. Mozna by to dopadlo stejne i kdybych mel kartu ve ctecce. Zkouset nic dalsiho nebudu. Neni dobre se hrabat ve vecech ktere funguji ;)

Pri tom kopirovani je pak ve vlastnostech souboru datum vzniku souboru datum kopirovani. Ale uvnitr je stale platne datum porizeni a i informace GPS. A podle toho to pak mobil tridi.
Nokia Lumia 1020 WP8.1 + Nokia Lumia 620 WP8.1/W10M + Nokia Lumia 820 WP8.1 + Samsung Monte + SE Xperia E15i Android 2.3
Zek205
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 7. 12. 2016 13:50

Mám v L925 WP8.1 adresář s upravenými fotkami ze zrcadlovky a fotky z tohoto adresáře jsou v záložce "Fotky -> všechno" seřazeny správně, tedy stejně chronologicky jako fotky pořízené přímo mobilem (dle data vytvoření z EXIF). Včera jsem do mobilu nahrával z PC nové fotky (nokiáckým micro USB kabelem přes průzkumníka) a všiml jsem si, že hned po jejich nahrání byly zařazeny u špatného data, zkusil jsem restart telefonu a nepomohlo to, ale dneska jsem si všiml, že jsou nově nahrané fotky už seřazeny správně.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků