Windows Phone 8.x - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mokashi 6. 11. 2013 11:47

Viber,jde použít na PC a mne jede dobře i na mobil.cz po FUP.
Mokashi
Junior

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 6. 11. 2013 11:48

Já používám Viber a jsem spokojen, notifikace chodí včas, je klient pro PC, takže zpráva ti dojde na mobil, ale reagovat můžeš přes PC a naopak. Já používám Viber i po FUPu, otázka zda to tvůj operátor neblokuje, můj ne. Nepozoruji žádný velký úbytek baterie. Jen by se mohl rychleji spouštět.

Pokud ti vyhovuje Facebook chat, řešení je možná v nastavení chatu přes prohlížeč, kde si myslím můžeš navolit, že budeš pro některé lidi neviditelný. Sám jsem to nezkoušel, ale chápu, že někdy lidi opravdu furt píšou až je to otravné. Od doby co mám WP8 tak na chatu pořád někdo něco chce, nejlepší o půlnoci.
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Myčoken 6. 11. 2013 12:08

Existuje pro WP nějaká obdobná aplikace jako hlasové vyhledávání pro Android (v podstatě zadávání textu hlasem v prohlížeči, sms, překladači, poznámkách, kalendáři a pod.)?
Myčoken
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZEchito 6. 11. 2013 12:23

To: Mokashi a FILIPSN007 - díky moc
Operátora mám O2 ale jsem pod firemním tarifem. Někde tady na fóru ale i jinde na netu jsem se dočetl že po překročení FUP to právě nefunguje protože je to zařazeny do nějaké zóny ale WhatsApp fungoval bez problémů. Takže už funguje obojí dobře?
Viber vím že je na pc, což je super. I pro WhatsApp jsem našel že by to asi nějak šlo.
U obou aplikací teda funguje bezproblémově notifikaci i běh na pozadí.

Tady je ten odkaz o tom blokování viewtopic.php?f=17&t=1197405

Díky
CZEchito
Junior

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 6. 11. 2013 13:08

Já jsem u Mobil.cz a ten zatím nic neblokuje. O2 to blokuje, ale do jaké míry to nevím.
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 6. 11. 2013 13:54

No já třeba používám Skype a FB, Viber a Whatsapp většina přátel zavrhla a FB a Skype má skoro každý
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FILIPSN007 6. 11. 2013 14:58

Tady bude hodně záležet na věkové skupině. V mém případě (20let) je většina na FB a Viberu, pak Skype a až potom WhatsApp. ICQ už ani nezmiňuji. :-D
FILIPSN007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZEchito 6. 11. 2013 15:41

To: BigT - předpokládám že se skype integruje plně do systému, jde pak odděleně nastavit pro FB stav Offline a pro skype online? Běží skype spolehlivě na pozadí, notifikace chodí včas?

To: FILIPSN007 - bude to jen chat mezi dvěma lidma ostatní budou na FB, ani nevím kolik mých kamarádu jiné messengery používá, takže je mi jedno že vytvořím dva účty. Zatím to vypadá že asi použiju ten viber, kvůli klientovi na pc a uvidím co bude dělat to FUP. Ale i ten WhatsApp mě nepřipadá špatný.
CZEchito
Junior

Odeslat příspěvekod Stein 6. 11. 2013 16:25

Stav pro Skype se přebírá ze serveru, tudíž když si např. na svém PC nastavíš neviditelný, budeš neviditelný i na mobilu. A opačně. Jeden účet= jeden stav pro všechna zařízení, kde Skype používáš.
Plná integrace Skype do systému podle všeho bude u WP8.1, stejně jako to mají Win8.1. Původně měla být už u WP8, ale operátoři si to nepřáli. Notifikace chodí okamžitě. Spuštění Skype se od aktualizací jeho samotného a GDR2 (Amber) se velmi zrychlil a už není poznat rozdíl mezi 512MB a 1GB RAM zařízením.

FB chat nepoužívám, ale jde samozřejmě nastavit stav nezávisle od Skype nebo jiných aplikací :)
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZEchito 6. 11. 2013 17:53

Díky, podívám se teda i po tom skypu, ale bojím se aby ho O2 taky nějak neblokovalo po překročení FUP stejně jako Viber když jsou to oba Voip klienti. Zas by bylo výhodou že už tam máme oba registraci.
CZEchito
Junior

Odeslat příspěvekod CZEchito 6. 11. 2013 23:21

Tak zatím ten skype vypadá dobře, otázka ale je, jak bude využívat data, myslím si, že v tomto směru to bude horší.
CZEchito
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 11. 2013 12:19

Používám Skype a Whatsapp. A spokojenost. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mrak 11. 11. 2013 19:23

Přemýšlím o přechodu z Androidu na WP (lumia 920 nebo 925).. A pár otázek, protože jsem nějak moc nenašel.. Jde mi samozřejmě o aplikace, na které jsem zvyklý a chtěl bych co nejlepší náhradu, tak zda existují.
Call meter 3G: Naprosto luxusní aplikace na androidu, spousty možností nastavení, o nic se nestarám, stačí otevřít a vím, kolik připlatím k měsíčnímu paušálu.. Je něco podobného, krom prvotního zásahu a zadání určitých pravidel jinak samo automaticky fungující?
PowerAmp: Pro mě ideální přehrávač hudby, veme a přehraje vše, co mu dám.. (Většinou samozřejmě mp4, flack m4a) Náhrada?
Alternativní prohlížeč?
handycalc: Fajn kalkulačka na androidu, nějaká podobná s podobnými funkcemi?
gReader: RSS čtečka, původně načítala rss z google rss readeru, pak tvůrce přesedlal na jiného poskytovatele a z tama načítám.. (Feedly)
alternativní přehrávač médií s tím, že by se nemuselo každej video formát převádět do správného? Na androidu používám mx player..
Poznámky ve stylu colornote? Stačí řádka, dvě, jen prostě krátkej text, který by se třeba ukazoval v nějaké dlaždici a po kliknutí by se zobrazila poznámka celá.
Kalendář, co bude načítat z googlu? Teď používám business calendar..
Neví někdo, jestli bude strava cycling (strava.com) i na wp? Jinak bych asi musel alternativně endomodo..
Je nějaká možnost, aby výpis hovorů byl podrobnější? Celkový čas apod. (Způsob exdialer cca)
Nějaké rady na jinou app pro fotografie? Jsem někde četl, že není možnost se podívat zrovna na nějaké podrobnější info o určitém obrázku apod. (klasická gallery2 na androidu 4.3)
Facebook, icq, mapy.cz, mapy od google, to předpokládám a myslím, jsem i našel.. :) Jinak se omlouvám, pokud se ptám na již zodpovězené, ale dnes jsem toho pročetl o WP a lumiích 920/925 tolik, že mi jde hlava kolem, tak jsem aplikacím nevěnoval takovou pozornost..
Je to o kompromisech, ale nejdůležitější pro mě je call meter, google kalendář, poznámky a la colornote a kvalitní přehrávač hudby s podporou mnou výše popsaných audio souborů..

A ještě trošku mimo apps.. Sdílení připojení k internetu mezi WP a Android přes bluetooth? Momentálně si na telefonu nasdílím připojení k netu a na tabletu se připojím pomocí BT. Vydrží mi to hezky skoro celý den surfování (Nexus 7 I. generation a xperia Neo).
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 11. 11. 2013 21:25

Vezmu to je zhruba, spousta aplikací mi nic neříká, doba kdy sem měl Android je docela vzdálená.
ad Call meter 3G: Obávám se, že kromě Data Sense, což je "měřič" dat tak nic takového není, aplikace nemají přístup k těmto datům, systém toto nezobrazuje.
ad prohlížeč: Maxhton, UC Browser, Nokia Express.
ad přehrávač videa: Zatím pouze defaultní, již několik měsíců se údajně dělá na VLC pro WP8. Defaultní neumí externí titulky!
ad kalendář co načítá z google: Není problém
ad bližší info o fotkách: Ano takové app existují. Tuhle jí někdo tady zmiňoval, nepoužívám jí, takže mě musí někdo doplnit.
ad sdílení netu: Net lze sdílet přes wifi - v systému je wifi hotspot, takže do tabletu jedině přes wifi.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mrak 12. 11. 2013 07:12

Titulky mi úplně nevadí (když už, tak tyhle věci pouštím na tabletu a i to se mi zda masochistický), spíš podpora formátů. :-) Protože pokud už něco stáhnu, nějakej videoklip nebo tak a někomu chci pustit, abych to nemusel nechavat konvertovat. :-)
Hotspot.. Docela škoda, že nelze přes bt, žere méně energie a pro běžné surfování stačí, ale tak wifi hotspot taky ok, to je zrovna ten kompromis. :-)
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků