Windows Phone 8.x - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mimonaut 12. 11. 2013 09:41

Na Store JE Player, který umí titulky:
http://www.windowsphone.com/s?appid=e51 ... 6a3e16ae80
mimonaut

Odeslat příspěvekod Mrak 12. 11. 2013 15:28

Asi budu muset oželet a nebo hodně dlouho hledat/čekat na aplikace, co chci, pokud chci svižný systém.. A nikde jsem se nedočetl, že by se systém zaprasil a pak byl nepoužitelnej po nějaké době používání, narozdíl od Androidu, takže asi to bude dobrá koupě.. :)
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nigi 12. 11. 2013 15:59

Myslím, že budeš spokojen, WP je hodně návykový. Já přešel z androidu "jen na zkoušku" a zpět už bych nešel. A těch kompromisů musím zkousnout víc, ale i přesto mi systém maximálně vyhovuje. Navíc u vývoje WP a speciálně u Nokií jde vidět pokrok dopředu. Každá větší aktualizace přinese nějaké ty dlouho chtěné funkce. A aplikací je také čím dál víc ;-)
nigi
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 12. 11. 2013 16:05

Mi právě štve ten poměr mezi WP a Androidem.. U Androidu musíš koupit poměrně drahé zařízení (samozřejmě dnes je to jinak, ale..), kde je výkon dvojnásobný a i tak mi ten systém nepřijde plynulý dostatečně.. U WP je plynulý tak božsky, když jsem to držel v ruce.. Jen škoda málo aplikací a určitých funkcí. Ale jak jsi řekl, větší aktualizace, velké novinky. :) Mladý systém, no :)
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 12. 11. 2013 16:07

No já bych tak nejásal měl jsem tenhle systém na jeden den a již nikdy více je to pořád nedotažené,zlatý android.Ale pravdou je že každý systém má svoje možná že nokie zapracuje a vrátíme se k w8 všichni.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 12. 11. 2013 16:28

Místo slova nedotažené máš napsat, co přesně zrovna Tobě vadí. Třeba mi přišla PM od jednoho uživatele, který mi vypsal krásný seznam věcí, které na Androidu jdou a na WP je s tím problém, takže vím, do čeho bych případně šel.. ;) A záleží prostě na preferencích a kompromisech.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 11. 2013 18:12

WP je plynulý protože je jednoduchý, blbuvzdorný a omezený. Přechody jsou animované a tak má systém nějakou vteřinu na opravdový start oné aplikace.
Výkonnější rozumně optimalizovaný android je rychlejší, vyzkoušel jsem si to když jsem měl na několik dní půjčené HTC 8X.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mimonaut 12. 11. 2013 18:29

Tedy jak souvisí tvoje "jednoduchost, blbuvzornost a omezenost" s rychlostí a plynulostí mi nějak uniká.. Pohyb v prostředí apod. mám dojem, že tímto ovlivněný opravdu není. Jestli je pohyb v kontaktech, nebo konverzací (včetně integrovaných sociálních služeb, kde tohle bez zpomalení a lagů najdeš?) na WP nějak jednodušší si opravdu nemyslím, přesto je na WP v 90% rychlejší než u konkurence, stejně jako návrat na plochu, přepínání aplikací apod. A co teprve používání systému se současnou instalací updatů nebo aplikací - na WP ani nepoznáš, že se na pozadí něco děje, zatímco většina konkurenčních strojků je brutálně zpomalená. A to nemluvím o grafických věcech jako animace dlaždic, 3D rotace elementů a paralaxní scrolling - efekty stejné, jako jinde (jen plynulé i na lowendech)

Jo, s tou blbuvzdorností se ještě dá souhlasit, člověk nemůže prostým používáním (ani když je blb) systém zprasit a zpomalit k nepoužití, jako na droidovi.. :-)
mimonaut

Odeslat příspěvekod Spaidy96 12. 11. 2013 18:39

Wp není špatný systém ale jeho největší problém je nedostatek aplikací.Mám na androidu cca 80 aplikací a wp jich má maximálně 10
Spaidy96
Junior

Odeslat příspěvekod Mrak 12. 11. 2013 18:40

Hlavně žádné dohady ;) S Androidem si hraju pořád, problémy s ním nemám, jen prostě není úplně svižný a když ano, je to po resetu a jen chvilku, stačí pár aplikací (opravdu pár, nemám jich moc) a je to hrozné :( U telefonu pochopím, je to stará plečka, ale u tabletu, kterej má výkonu hafo, to není taky úplnej zázrak. Jenže tablet beru jako multimediál. zařízení a podle toho ho využívám.. U telefonu potřebuju funkčnost a rychlost, což jsem poznal až časem. :) Rozhodně android nezavrhuji, stále bude používán. :)
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 11. 2013 19:09

Díky tomu, že je to jednoduchý, omezený a blbuvzdorný systém se nemá čím zbrzdit. U Androidu, zejména u slabších strojů s RAM 1GB a menší, je snadné telefon zaměstnat spoustou činností tak, že se zpomalí a seká.
Ta blbuvzdornost, omezenost a jednoduchost je pro spoustu běžných uživatelů výhodou, já upřednostňuji maximum funkčnosti a více možností u Androidu i za cenu že telefon občas zaměstnám natolik, že se zpomalí či sekne. Po takových činnostech ho restartuji a běží zas na maximum.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod GROBARjf 14. 11. 2013 10:45

Taka otazocka. Ked ukladam do mobilu s WP novy kontakt ulozi sa aj na SIM kartu alebo len do live.com konta? Da sa to dako nastavit aby sa ukladalo cislo aj na SIM. Lebo moze sa stat ze cloveku sa pokazi mobil pouzije mobil co nema WP a budu mu tam tie cisla chybat. Viem moze si ich opisat s live konta, ale to mi pride dost neprakticke
GROBARjf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 14. 11. 2013 20:12

Prehistoricky na SIM se nastesti neukladaji,jen se zrcadli na live/Hotmail/outlook apod.Bohate to staci,ikdyz si poridis novy telefon třeba s Androidem,tak i ten lze sesynchronizovat s live/Hotmail/outlook kontakty,takze o nic nepřicházíš.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod souky222 14. 11. 2013 23:17

ale když používáš hloupý mobil jako zálohu, tak je to dost hloupý, že? Todle mi na tobě fakt vadí, u většiny věcí co lidi chtěj, řekneš že to je přežitek....
souky222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jarekpit 15. 11. 2013 07:49

souky222 píše:ale když používáš hloupý mobil jako zálohu, tak je to dost hloupý, že? Todle mi na tobě fakt vadí, u většiny věcí co lidi chtěj, řekneš že to je přežitek....


On nějaký telefon neuní ukládat kontakty na SIM? Tak takový bych nechtěl už proto, že když se mi pokazí Smartphon a půjde na reklamaci a na tu dobu dám SIM do staršiho mobilu třeba i s OS WM5 kde ukládat kontakty na SIM šlo. Mám LG L9 a tam mám 3 možnosti uložení kontaktu. Do telefónu, SIM a na Google účet. Preferuji uložení na SIM a pak to celé ješté zalóhuji na MicroSD do souboru. Nemám nic proti jakému koliv Oper. systému ale tohle bych nepřekousl.
jarekpit
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků