Navigace Sygic pro WP

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod petr311 19. 12. 2017 11:33

Zdravím. Mám dotaz, jestli je možné nějakým způsobem naplánovat trasy v počítači - nejlépe na Seznamu Mapy.cz a pak nějak exportovat do mobilu do navigace Sygic? Jestli to jde, mohl bych poprosit o přesný postup, jak to provést, případně odkaz na netu, kde je postup podrobně popsaný? Zajímá mě postup na nejnovější verzi Sygic. Předem děkuji.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 12. 2017 19:18

Vždyť je to jednoduché i v telefonu, naplánuji trasu a pak jedním klikem přidávám průjezdní body, když jich bude 20 tak mi to zabere minutu .
Již před několika lety spustil sygic onlinemapu s plánovačem a následnou synchronizací do telefonu, stále jim to nefunguje a kašlou na to, možná to funguje už jsem to dlouho nezkoušel :-)
https://travel.sygic.com

Prostě jezdím podle waze ...
anonymni

Odeslat příspěvekod petr311 19. 12. 2017 20:10

Zkoušel jsem to plánovat v mobilu a mně to přijde dost komplikované. Přeci jen je to mnohem pohodlnější právě např. v Mapy.cz, kde si na velkém monitoru podrobně trasu naplánuji, prohlédnu si třeba místa, kde se chceme stavit apod., tohle prostě v mobilu nejde, a pokud ano, tak se nedá mluvit o nějakém komfortu....

Tu jejich mapu jsem zkoušel a tam plánovat, respektive poslat na mobil nejde... :-(
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod petr311 7. 7. 2018 07:59

Takže při plánování tras přesně podle mnou zvolených průjezdních bodů se mi nejlépe osvědčilo po různých pokusech naplánovat si trasu na mapy.cz - tzn. předem si přesně ověřit, kde jsou objížďky, uzavírky atd., při plánování se snažím volit takovou trasu, abych se v rámci možností uzavírkám vyhnul ( což hlavně letos je skoro nadlidský výkon :-( ), no a pak stačí překopírovat přesné souřadnice průjezdních bodů do OneNote, v mobilu si pak otevřu Sygic a OneNote a jednoduše postupně překopíruji souřadnice. Funguje to pak špičkově, navigace mě pak nevodí po nesmyslech, ale naprosto přesně kam a kudy chci jet. Zatím jako jedinou nevýhodu navigace Sygic spatřuji v nemožnosti nějak si roztřídit uložené oblíbené položky a trasy, jak to umožňovala navigace Here, respektive zatím se mi nepodařilo přijít na to, jak vytvořit nějaké složky v oblíbených položkách. Tak se chci zeptat, jestli nevíte, zda je možné nějak organizovat oblíbené položky, a případně jestli verze Sygic pro Android je na tom lépe - jestli tam to jde?
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 7. 7. 2018 14:41

Sygic je od pocatku druhorada navigace, hezke omalovanky, ale pracovne bohuzel pokulhava (jedno na jakem OS) a jeste placeně. Kdo chtel kvalitni navigaci a neresit tyto potize, kde to neumi ani tak zakladni vec vyhnout se uzavirkam, zakoupil Navigon. Dve uplne nesrovnatelne navigace, nejen co se planovani a vysledne vedení trasy týče.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr311 7. 7. 2018 15:16

To je sice hezké, ale Navigon není k dispozici pro WP ne? Alespoň ve Storu jsem to nenašel.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 7. 7. 2018 16:55

Navigon ukončil činnost, navigace už neprodává a do dvou let ukončí veškerou podporu. Kdo koupil v poslední době, slušně si naběhl.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petr311 7. 7. 2018 18:45

Aha, tudíž zůstává nám tedy pouze ten Sygic, tedy alespoň pro WP. Jako osobně jsem si na něj celkem zvyknul, oproti HERE, kterou jsem používal předtím, než to skončilo přechodem na W10, má více možností. Jedinou závadu spatřuji právě v absenci možnost třídit jednotlivé uložené položky a trasy. Kdyby tohle bylo vyřešené, tak je to navigace na poměrně vysoké úrovni.
petr311
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 7. 7. 2018 18:46

Ano, bohuzel pro vsechny OS. Nastesti ho mam koupeny uplne pro vsechny platformy, vcetne iOS a Android.
Kdo si ho zakoupil do tohoto roku, 1. cervna 2018 ma ho i nadale bez omezeni, nadale bez omezeni pujde aplikace stahnout z obchodu vsech platforem a to vcetne neomezenych aktualizaci map. Politika prodlouzeni map bude pro stavajici fungovat nadale. Psal jsem si s podporou. Mapovy server nezaviraji. Takze casu jsi na to mel dost. Navigon tu byl léta.

Kdyby tohle bylo vyřešené, tak je to navigace na poměrně vysoké úrovni.


To bohuzel neni, protoze logika navadeni je u nich i dnes stale silena. Vymysli kolikrat uplne nesmyslene trasy.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 7. 7. 2018 20:08

No má max dva roky, bez vývoje a kdoví jak to bude s aktuálnosti map, moc nevěřím že Garmin tam bude topit prachy.... https://m.mobilmania.cz/navigon-konci-m ... /a-1341796 stejný příběh jako W10M, zombie.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 7. 7. 2018 20:41

Nepresna informace, napis jim na nemecke stranky/support, jsem v absolutnim klidu. Info primo od zdroje jsou rozhodne spolehlivejsi nez mobilmania. ;-) Jinak za Navigon opravdu nahrada neni. Sygic, kdyby byl zadarmo, tak by se to aspon dalo zkousnout. Jeste, ze tu zombine W10M je. :-))
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 7. 7. 2018 20:55

Tak podpora slíbí cokoliv, jen aby minimalizovali případné potíže, fakt ale bude to že vývoj je nadále 0, tudíž s postupujícím časem bude nanic. Nesmíš všemu tak důvěřovat, podívej jak si dopadl s W10M.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 7. 2018 06:13

Rozhodne ne, tvoje mylna predstava. S W10M jsem dopadl dobre, system nadale funkcni, aktualizace systemu a aplikaci i tretich stran stale chodi. Jsem spokojeny jak nikdy a nemenil bych. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 8. 7. 2018 07:48

Tak někomu stačí i Symbian, že. Enjoy.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 8. 7. 2018 08:40

A nekomu nekvalitni reklamosystem. Kazdemu dle chuti. ;-)
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků