Vytvoření WiFi Hotspotu z WM6,1 (konektivita z USB)

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 17. 8. 2011 09:38

Zdravím
Řeším situaci:
Pošítač je připojen k internetu. K počítači je připojen USB kabelem telefon s WM6,1 a aplikace ActiveSync umožňuje připojení na internet v telefonu.

Potřebuji z toho telefonu vytvořit WiFi Hotspot, ke kterému bych připojil další zařízení (Telefon s WP7. Vypadá to komplikovaně, ale v tuto chvíli nejjednodušší řešení situace, která je limitována dalšími věcmi, takže neřešme, že by to šlo udělat jinak a podobně)

Vyzkoušel jsem dvě aplikace:
XDA-Tom_Codon_CM_Wifi_Internet_Sharing_VGA.cab - Neumí brát konektivitu z USB, ale pravděpodobně podmiňuje spuštění datovým tarifem.
WMWifiRouter-Trial-NoSetupDLL.cab - Po spuštění vypadá, že by mělo vše fungovat, ale telefon z WP7 nenalezne žádnou další síť. Buď je skrytá a WP7 ji neumí zachytit, nebo mám něco špatně.

Poradí někdo?
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod Gooorila 19. 8. 2011 07:27

Pro doplnění:
Zkoušel jsem při zapnuté aplikaci WMWifiRouter vyhledávat sítě samotným notebookem. Pravděpodobným problémem bude to, že notebook "mobilrouter" detekuje, ale narozdíl od ostatních sítí se jedná pravděpodobně o připojení Ad-Hoc, se kterým asi WP7 neumí pracovat.

Bohužel, přestože jsem chtěl otestovat alespoň připojení, notebook se nebyl schopen připojit (po kliknutí po mě požadoval WEP heslo, které jsem přesně opsal z telefonu. Přesto se nepřipojil a nabídl dialog k řešení problému).

Takže hledání způsobu, jak připojit telefon, stále trvá
Gooorila
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků