Windows 10 Mobile - obecná diskuze

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod uiqjirka 9. 3. 2019 16:52

V registrech prejmenujes jen model telefonu na Lumia 950 updaty ti daji az FCU. Pak to prejmenujes zpatky a aktualizace uz ti normalne chodi. FCU jede s 930 skvele, dokonce lepe nez na 950 "podporované". Vsechno samozrejme funkcni.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uiqjirka 12. 3. 2019 20:41

Březen a venku update.. ;-)

CU - 15063.1689

FCU - 15254.556
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod svartenatt 2. 5. 2019 15:40

Zaujímalo by mě, jakým způsobem končí podpora WP.
30.4.2019 měl skončit Facebook a stále funguje, messenger stejně tak.
Mám rád WP10 a nepotřebuji nějaký android, tak otázka. Kdy bude WP skutečně nefunkční?
svartenatt
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 2. 5. 2019 15:51

No ja uz se chystam objednat S10+ pro Chinu, ktera ma Snapdargon 855, misto toho Exynosu. Banka mi totiz zarizla aplikaci SmartBanking, takze uz nemuzu u W10M zustat, ac bych moc rad.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod svartenatt 2. 5. 2019 16:17

Já se stále odmítám vzdát WP, který je dle mě nejlepší OS. Teď čekám na jeho smrt.
Android je sranda sračka OS a iOS je v telefonech drahý za nic.
Stačí mi web a messenger, plus běžné SMS a volání.
svartenatt
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomas fuk 1 2. 5. 2019 17:22

Tak ja bych se uplne obesel bez FB a Messengeru. Ale ppkud si nemuzu ani zkontrolovat ucet, natoz odeslat mimoradnou platbu, tak to opravdu ne. Jinak souhlasim, ze WP mi vyhovuje nejvic. Nic mi v nem nechybelo. Ale Smartbanking je pro me klicovy a bez toho mi je WP k nicemu. Chtel jsem zmenit banku, ale ten smartbanking zarizli uplne vsichni. Jakoby to bylo domluvene. Coz bych se vubec nedivil. Seberte jim Smartbanking, FB, Messenger a oni odejdou sami a my nebudeme muset vyvijet a udrzovat pro tech par lidi aplikaci.
WP mi bude chybet.
Alcatel One Touch Club, Mitsubishi Trium Aria, Nokia 3320, Samsung SGH-V200, Sony Ericsson K800i, Sony Xperia X1, Samsung Wave, Sony Ion, Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 825, Microsoft Lumia 950 XL, Samsung Galaxy S10+ Snapdragon.
tomas fuk 1
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 9. 5. 2019 09:15

WhatsApp ukončí podporu pro Windows Phone

V lednu tohoto roku jsme se dočkali oznámení konce podpory pro některé verze operačních systému u aplikace WhatsApp. Stále platí, že Android verze 2.3.7 a nižší bude podporován do 1. února 2020 a iPhone s iOS verze 7 a nižší do 1. února 2020. Nyní ale došlo na oznámení, že „veškerá zařízení s operačními systémy Windows Phone nebude možné dále používat od 31. prosince 2019“.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mentol999 27. 5. 2019 07:28

jiri.filip píše:Ahoj,

vzhledem k tomu, že se níže uvedený problém vyskytl na 2 různých Lumiích současně, nepíšu do příslušných sekcí pro telefony ale sem. Předpokládám, že nefunkčnost bude souviset s Windows 10 Mobile.

Dcera mi řekla, že jí na její 640 LTE DS nejde aktivovat hotspot. Nepodařilo se mi ho zprovoznit.

Napadlo mě vyzkoušet hotspot na své 950 XL DS. Telefon se choval naprosto stejně jako její. Tzn. hotsport nešel aktivovat, a to ani s nastavením sdílení mobilního datového připojení přes Wi-Fi, ani přes Bluetooth.
V obou případech se mi zobrazí žlutá chybová hláška "Toto připojení k Internetu se nedá sdílet, protože se nejde připojit k mobilní síti.". Přitom na mém telefonu jsem hotspot v minulosti prokazatelně používal.

Mobilní data jsou v obou telefonech zapnutá. V obou telefonech jsou mobilní data přes datové SIM T-Mobile, s dostatečným zbývajícím množstvím dat k použití.
Když vypnu Wi-Fi a jdu na Internet, lze normálně surfovat. Tzn. datové připojení k mobilní síti je funkční.

Ani jeden z telefonů nebyl nikdy registrovaný v Insider programu.
Už mne nenapadá, v čem by mohl být problém.

Předem díky za radu, hlavně uiqjirkovi. :-)

950 XL DS:
Build OS: 10.0.15254.547
FW: 10178.00053.16236.35018



Mal som podobný problém. Ale mne ani internet nešiel. Tiež som mal tú žltú hlášku. Obnovil som telefón zo zálohy a za hodinu-dve bolo všetko ok. Len mne sa to stalo keď mal môj operátor celoslovenský výpadok. Bola to Lumia 930. 550,650 a 950 bez problémov.
mentol999
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 13. 6. 2019 07:53

Venku update 2019-06B

15063.1868 pro modeky s CU

15254.572 pro modely s FCU
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 19. 6. 2019 12:52

Tak opět výstraha od WhatsApp, že končí 31.12.2019. Z odkazu na webu říká MS opakovaně, že končí ke stejnému datu podporu pro zařízení s MS W10M a funkce SW/app bude pak nezaručena. Stránky zpětné vazby W10M stejně dávno nereagují.
Děkuji, Satya Nadella-ová/ový. Konečně se odevdaně vrhnu do víru nabídek reklamního a špehovacího systému android.
meda2016
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uiqjirka 19. 6. 2019 15:17

Tak podpora byla dlouhodobe avizovana a slibovana do konce roku 2019, to dodrzeno bylo, neda se nic delat. Sebere to sebou nektere aplikace.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cinematic 21. 6. 2019 09:14

Asi hloupá otázka, ale konec podpory WhatsApp znamená, že potom aplikace vůbec nebude fungovat, nebo jen nebude dostávat aktualizace?
cinematic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BobTheBuilder 21. 6. 2019 10:20

Děkuji, Satya Nadella-ová/ový. Konečně se odevzdaně vrhnu do víru nabídek reklamního a špehovacího systému android.

Tak nemusíte, za 8500 se dá koupit iPhone 6s (a samozřejmě za víc i novější). Ale když vadí Android, nemusí vás iOS stát 20 tisíc.
W10M jsme měli v rodině nejeden kousek, ale všichni jsme už z toho utekli, poslední Mohykáni před rokem, když Air Bank ukončila podporu. Cíl vyšel tak půl na půl (3x Android, 3x iOS).
I u toho Androidu není jedno, co zvolíte - osobně bych dal přednost Android One.
BobTheBuilder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada t5 21. 6. 2019 11:49

Také jsem musel odejít od WM, a skončil u Android One. A přežil jsem to, ač nerad................
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod opasino 21. 6. 2019 12:24

Tak zvykneš si, určitě jsi si nepohoršil a ostatní je o míře adaptace.
opasino
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků