Přechod z Windows 10 Mobile na Android

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Physeter 17. 2. 2018 09:49

Hodlám přejít na Android, ale rád bych nadále využíval maximum z Microsoft ekosystému. Celkem je mi všechno jasné, většina MS aplikací již v Google Play je (Outlook, OneDrive, Office, MS Launcher...), ale netuším jak s kontakty. Lze v Androidu nastavit synchronizaci kontaktů s Outlook Live People? A aby MS databáze kontaktů byla v Androidu defaultní? Předem díky za informace.
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 17. 2. 2018 10:11

S tím není problém. Používám jak outlook, tak google.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Physeter 17. 2. 2018 10:30

Abych to dobře pochopil. Hlavni kontakty např. pro telefonování budou vždycky Google a MS kontakty budou pouze v aplikaci Outlook? Díky
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 17. 2. 2018 10:45

Můžeš kontakty Outlook mít spolu s Google i na telefonování. Nebo můžeš Outlook exportovat do Google, možností je spousta...
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 17. 2. 2018 10:49

Myslím, že to je tak, jak píšete. Taky postupně přecházím z W10M na Android a nikde jsem zatím nenarazil na možnost používat jako hlavní kontakty MS místo Google (i když to moc nepotřebuji, protože jsem už všechny kontakty přetáhl do Google účtu). Kontakty MS vidím jen přes aplikaci Outlook.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Physeter 17. 2. 2018 11:35

Melipa: S kontakty jsem lehce paranoidní a už mnoho let si vedu dvě nezávislé nepropojené databáze. Jednu mám na MS a jednu na Google.
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod kari.katura 17. 2. 2018 14:30

Po přechodu z WM na android stále používám jenom kontakty z hotmail účtu. Google (gmail) kontakty vůbec nepoužívám. V nastavení-účty- mám nastaveno MS Exchange (Hotmail) - synchronizovat kontakty.
kari.katura
Junior

Odeslat příspěvekod Physeter 17. 2. 2018 14:44

Aha, tak to je super
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod kari.katura 17. 2. 2018 15:45

Akorát si pak dej pozor při vytváření nových kontaktů v telefonu, aby sis zvolil uložit ho k tomu MS účtu. Např. Samsung si to, myslim, po první volbě pamatuje.
kari.katura
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 17. 2. 2018 17:08

Přesně tak, lze normálně používat pouze outlook účet (měl jsem se vyjádřit přesněji). Sám za sebe doporučuji jako nejideálnější (ale ne každému vyhovující a v případě nových kontaktů zbytečně komplikované) řešení mít kontakty překopírované i na google účtu.
Z mých zkušeností jsou kontakty u googlu spolehlivější (sám jsem zažil 3 výpadky, v nejbližším okolí další 3, které krátkodobě znamenaly ztrátu kontaktů v telefonu, popř. permanentní ztrátu obrázků u jednotlivých kontaktů), když jsem zatím nezaznamenal jediný výpadek (ťuk ťuk), ale při zdvojení kontaktů výpadek jedné služby nahradí druhá.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 17. 2. 2018 19:58

Tak se mi taky podařilo na Androidu zprovoznit MS kontakty i když ne na první pokus. Klíčové je, připojovat se k MS účtu přes Exchange, ale Android tvrdohlavě upřednostňuje u mého Hotmail.cz účtu IMAP, takže bylo třeba přidat účet úplně manuálně.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Physeter 7. 3. 2018 07:11

Nemůžu najít v Google Play MS Edge. Co dělám špatně?
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod melipa 7. 3. 2018 07:40

Přes mobil samotný Ti to najde jen dostupné aplikace. Když ho najdu přes prohlížeč píše mi, že není pro dané zařízení dostupný. Obávám se, že je tam regionální omezeni.
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Physeter 7. 3. 2018 09:15

Přepnul jsem na USA a schoval se za VPN a stejně nejde nainstalovat

-- 7. 3. 2018 09:16 --

Myslel jsem, že je Edge pro Android normálně dostupný
Physeter
Junior

Odeslat příspěvekod Larry89 7. 3. 2018 12:30

Physeter: To na Androide nie je velky problem, staci ked povolis v nastaveniach instalaciu aplikacii z neznamych zdrojov, a manualne si stiahnes .apk aplikacie z doveryhodneho zdroja. Napriklad APKmirror. Prikladam link: https://www.apkmirror.com/apk/microsoft ... soft-edge/
Larry89
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků