Antiviry v telefonu

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Je váš telefon vybaven antivirem?
Ano 18 %  20%  [ 18 ]
Ne 71 %  79%  [ 71 ]
Celkem hlasů : 89

Odeslat příspěvekod Ivo M. 31. 3. 2005 16:30

K založení této diskuse mě vedl MatKalův názor na antivirové systémy. Myslíte si, že brzy budou nezbytnou součástí každého smartphonu? A co jejich vývoj? Zastáváte názor, že viry vytvářejí samotné společnosti pro zýšení zájmu o své produkty?
Ivo M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frost 31. 3. 2005 17:13

Dnes jsem si nainstaloval prvni antivirus do sve Nokie 6600 a to Symantec Mobile Security.
Ne snad proto abych ochranil sva data ci sve penize, ale proto ze me tento program zaujal hlavne tim kdo ho vytvoril, tedy Symantec.
Verim tomu ze v budoucnu bude nutnost mit nainstalovany antivirus ci firewall, ale v teto dobe kdy jeste sireni viru musi musi byt podporeno uzivatelem zasahem to povazuji za zbytecnost.
Na kazdem sprochu pravdy trochu. Timto motem bych oznacil spolupraci antivitovych spolecnosti na vyvoji viru.
openSuSE 11.0, Nokia 6600, MSI Bluetooth MS-6967, Pce
frost
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deawo 31. 3. 2005 17:18

No je to podle mě jen podpora společností na vírobu antivirů se symbianem to dopadne jak na PC :( Sám ho v mobilu nemá, ale chci testnout ten Firewall ,ale nejlepší mi v mobilu přišel kaspersky antivirus asi jako na PC.
Deawo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryba 31. 3. 2005 19:45

Já sám v ve svém smartfounu (Symbian) zatím žádný antivir nemám a to jsou mým oborem IS/IT. Ale až se mi tam jednou nějaký ten vir dostane, nebudu váhat ani chvilku. Zatím bych s tím moc nespěchal, stačí být trochu opatrný.

Ryba
<*)(((<
Ryba
Junior

Odeslat příspěvekod tomashl 31. 3. 2005 20:13

nemám, podle mě je to zatim furt zbytečný, o antiviry sem se zajimal jenom jednou, kdy sem je ke všemu temeř všechny vyzkoušel, a to když sem psal o nich članek, to bylo tak jediný, možná časem si ho tam nechám na furt :wink:
tomashl
Junior

Odeslat příspěvekod Oskar Burizon 19. 4. 2005 21:46

Neuvažoval jsem o antiviru do svých telefonů, zatím věřím obsahu softwaru na internetu. Zřejmě čekám na první ´´popálení´´:-)
Prodám Octavii 2, r.v. 2005, 2.0TDI, najeto 2400km, černá metalíza, 17´ alu kola, kouřové okna, NÁDHERNÁ (možnost poslat foto), původní cena 730.000kč, nyní 549.000kč.
Oskar Burizon
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejpal 19. 4. 2005 22:11

Dal sem ho tam manzelce..Jistota je jistota.. :-))Antivir F-secure :nenapadne
Naposledy upravil rejpal dne 21. 4. 2005 22:22, celkově upraveno 1
Nedělejte to jako já a v ničem se zbytečně nerýpejte!!! RejpalX
rejpal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 20. 4. 2005 06:17

Antivir je důležitá věcička. mám Fe-secure, akždý den skenuju telefon, zdali nějaký virus se dostal do founu. .D
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 20. 4. 2005 10:41

Nemam. Zatim to neni treba. Pro UIQ zatim viry nejsou a ty co jsou pro S60 stejne vyzaduji aby uzivatel potvrdil jejich instalaci.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nokiac007 24. 4. 2005 20:31

Je nejaky antivir free?
Nokiac007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TOMBY 24. 4. 2005 21:00

Zkusil jsem od Symantecu beta verzi a Firewall funguje dobre. Antivir nemohu soudit, zatim jsem zadny vir nemel:-))
Fiat Bravo 1.9MJT 120k Dynamic - šedá techno + dodělaný tempomat
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AlexandraSm 26. 9. 2007 15:42

Dobrý den, mám Nokii N95, moc bych chtěla antivir.program, ale výše jmenované antiv.programy od uživatelů mi hlásí, že to nejde do mého telefonu nainstalovat. Volala jsem na techn.podporu přímo pro Nokie, ale neporadili mi ani tam. Alexandra
AlexandraSm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 26. 9. 2007 16:31

Měl jsem, ale smazal jsem ho. Zatím v tom nevidím nějakou velkou hrozbu.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EviL2k 26. 9. 2007 18:20

antivir nepouzivam - dokazu si system svoji N70ky ohlidat sam - pokud clovek pouziva aplikace ze spolehlivych zdroju nebo originalky, a nechodi po meste se zapnutym bluetooth, hrozba je opravdu minimalni
Nokia N70 + 2GB RS MMC Dual-Voltage + Nokia AD-41/HS-20 Music Headset
EviL2k
Junior

Odeslat příspěvekod toxic_woxit 26. 9. 2007 19:55

Myslím že zatím není třeba se bát nějakého viru. Existují už několik let a téměř se nešíří. Spíš do budoucna půjde o nějaké ty červíky, malware a spyware. Pár antivirů jsem vyzkoušel a jen zpomalily telefon a zatížily RAM.
toxic_woxit
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků