Otevření souboru .mif

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod horny1 27. 7. 2015 08:38

Ahoj, mám prosbu ohledně otevírání .mif souborů. Telefon /Nokia N8/jsem pomocí nástrojů Norton Symbian Hack, RomPatcher+ a X plore úspěšně hacknul, ale dál jsem se nedostal. Zkoušel jsem některé patche na .mif soubory, které jsem dle návodu na netě a pomocí X ploru kopíroval na složku C/syn.bin, následně kopíroval .mif soubory do C/resource/app, ale nedaří se mi je stále načíst. Mohl by mi, prosím, někdo vysvětlit jak to funguje, doporučit nějaký rozumný program, resp. lze upravit .mif soubory na .sis přímo v počítači a takto upravené jen přenést do mobilu? Za případné reakce předem děkuji.
horny1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 27. 7. 2015 12:34

Jestli tě dobře chápu tak se snažíš změnit ikony apodně v telefonu? Změnit soubory .mif na .sis je pitomost. Z paměti C si telefon načítá jen to co je na C ale co na Z tak k tomu je potřeba použít Joshlog base mif patch. Ale nejlepší je si mifka vyměnit přímo ve FW. Popiš co konkrétně chceš dělat, s tohoto popisu nebude nikdo chytrej.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod horny1 27. 7. 2015 16:17

Ano, chci mít možnost měnit ikony v mobilu. Patch Joshlog jsem též použil, ale neúspěšně. Dle návodu jsem zkopíroval mif soubory z Z/resource/app do E/resource/app, /omylem jsem v původním příspěvku hovořil o C/resource/app. Patch jsem nainstaloval do C/sys/bin přes X plore. Zkoušel jsem měnit i koncovky Aknlcon.dll na Aknlcon.dll.old dle návodu, restart, ale žádná odezva. Inspiraci jsem čerpal odtud - http://goo.gl/duuH
horny1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 28. 7. 2015 09:45

A není lepší na tohle použít nějaké hotové téma (např. "Symbian Zone", "Symbian Developers v3 by Blade" nebo "S^4 Donna Complete"), než se drbat levou nohou za pravým uchem zvlášť, když tomu pořádně nerozumíš?
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 28. 7. 2015 13:08

horny1>> Z toho odkazu nevím nic. Zkus se porozhlédnout na dailymobile fóru, pokud se vše udělá přesně podle návodu tak to funguje.
DaewooMaster>> Pro někoho asi jo, ale kdo si s tím chce hrát a udělat si vše podle sebe tak ne. A když zatím něco neumíme tak se ptáme a učíme.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 28. 7. 2015 13:29

• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šulda 28. 7. 2015 13:52

Co bys lámal? Prostě si to někdo chce udělat sám podle sebe. FW používám taky jen co sem si v něm upravil sám protože ho nikdo neudělá tak jak chci já. btw a řekl bych že co chce horny1 jen téma nezvládne ;-)
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod horny1 28. 7. 2015 20:31

DaewooMaster píše:No já bych teda nejdřív začal tím nejjednodušším řešením, než něco začal lámat přes koleno: :hm


Tyto jednoduchá řešení nejsou nic nového ani pro mne, používám je již dlouhá léta, ale na ty jsem se neptal.

šulda: Našel jsem to na tom dailymobile fóru a již to funguje. Problém byl totální maličkost, zapomněl jsem odfajknout jednu volbu. Ono na poprvé je to vždy složité, než člověk zjistí, jak je to ve skutečnosti jednoduché :-) Díky
horny1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šulda 28. 7. 2015 23:43

Není zač, já tipoval že to dáš ;)
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků