E52 - vážný problém - částečně nefunkční GPS

Diskuze o Symbianu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Hrošice 17. 8. 2014 13:05

Ahoj, na tomto telefonu využívám intenzivně a často GPS, proto mě následující problém o to víc zasáhl:
Před asi 3 měsíci ještě vše bylo OK. Poslední měsíc nebo 2 jsem si ale všiml tohoto: Že telefon není schopen načíst GPS data(z družic není schopen, přes AGPS ano) pro zafixování pozice, i klidně pokud telefon nechám třeba hodinu venku se zapnutou GPS- tak vůbec není schopný chytit signál(čtěte dále +++ ). Ve Smartcomgps se třeba ukáže v pohledu na satelity všech 12 polí, třeba 1 nebo 2 kanály mají poloviční výšku, ale zbytek má jen nejnižší kousek (ale podbarvené jsou)

Pro představu tento obrázek (to je jen ilustrační z internetu)
Obrázek
Zelené znamenají satelity použité k fixaci polohy - telefon není zafixován vůbec, všechny mají spodní indikátor hnědý. a úrovně jsou následující, jak jsem psal, 1 nebo 2 satelity odpovídají tak výšce kanálu 26 a zbytek má poloviční výšku jako kanál 9.

+++Ovšem jakmile povolím A-GPS a telefon se připojí a odpojí (což je třeba vidět ikonkou wifi na statusbaru), ihned se telefon zafixuje a GPS opět funguje. A nějakou dobu to vydrží ("mohu běhat po lese"), odhadem tak 2 hodiny až maximálně den. řešení je to ale blbé, jelikož GPS potřebuji v terénu.

Nevíte, kde je problém? Zkoušel jsem telefon rozebrat a pin na desce, který se dotýká antény, roztáhnout, kdyby náhodou pin byl moc stlačený a neměl kontakt. Dokonce jsem zkoušel vymenit i gps anténu z druhého modelu. (ten žlutý plastový kousek, které je nahoře vpravo při sundání krytu a desky)

Nějak nedopatřením se to dostalo do sekce Symbian.
Hrošice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod twistedTSD 18. 8. 2014 16:37

Nevím zda to souvisí, ale před pár dny mi C5 téměř celý den odmítala chytit GPS, a to bez ohledu na zapnutí/vypnutí A-GPS nebo i opakovaný restart telefonu. Pak jsem ale doma vrátil původní SIM /asi týden jsem měl datovou/ a navigace zase jede. Chvíli před vložením datové SIM fungovala taky. Divné.
twistedTSD
Junior