Vlastní mapy do Sports Tracker

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod stm01 25. 3. 2011 18:26

Zdravím. ;)
Pokud chcete používat Sports Tracker s vlastními mapami,tak stačí provést pár kroků a máte vyhráno. :!:
1/ stáhněte si program MOBILE ATLAS CREATOR 1.9 z tohoto odkazu:
http://www.uloz.to/8148241/mobac-1-9-preview-11-zip
Soubor rozbalte.Rozbalenou složku MOBAC 1.9 preview 11 otevřete a spusťte .exe soubor Mobile Atlas Creator.Otevře se nabídka s názvem Settings for new atlas.V horní části můžete zadat název svého atlasu.To je ovšem nepodstatné,hlavní je dolní část ve které si vyberete formát mapy,kterou budete tvořit.Pro nás je tím formátem Sports tracker.Potvrďte OK.Během krátké chvíle se otevře progam.Nebudu tady vysvětlovat jak se s ním pracuje,jen ve zkratce napíšu co je potřeba udělat.
A/ okénko Map source - Cykloatlas(CZ,SK) -používám já
B/ na mapě tahem myši se zmáčknutým levým tlačítkem označíte potřebnou sekci mapy.
C/ okénko Zoom levels - zaškrtnout zoomy které chcete (Sports Tracker má defaultní 13 a maximální 17.Podle toho jaký mapový podklad zvolíte,podle toho jsou k dispozici různé zoomy.Čím více zoomů,tím delší zpracování mapy !)
D/ v okénku Layer settings zaškrtnout Recreate/adjust... a vybrat v Tile format JPG.Kvalita záleží na vás.
E/ v okénku Atlas Content / Name/zadejte název a klikněte na Add selection.
V Settins/Directories si můžete nastavit kam se bude vytvořená mapa ukládat.
F/ A na konec stiskněte tlačítko Create atlas.
Tímto bychom měli vytvořenou mapu pod Vaším názvem a ve složce kterou jste si zadali.

2/ Připojte telefon jako pevný disk.
3/ Na kartě otevřete system/data/STMaps/Street.
Pokud jste již nějaké mapy stahovali,tak ve složce Street již je podsložka TRT.Tu si zazálohujte!
4/ Otevřete vámi vytvořenou složku s mapou XXXX/složka YYYY/ trt
Složku trt z kopírujte a v kopírujte jí do system/data/STMaps/Street na paměťové kartě.Při kopírování vám pravděpodobně vyskočí hláška ,že některé soubory nebudou pravděpodobně zobrazeny správně v zařízení,ale na to nehleďte a překopírujte vše.Pokud máte starou složku trt zazálohovanou,tak ji smažte nebo přepište tou novou ,vámi vytvořenou.
5/ Spusťte aplikaci Sports Tracker,v Settings/General/Map material - zvolte položku Phone
Nyní by jste měli mít funkční mapy offline. ;)
Případné věci co se týče práce s programem Mobile Atlas creator si najdete jistě na netu.Pro případné zájemce o vyzkoušení přídávám již hotovou mapu.Jedná se převážně o Chomutovsko,Mostecko,Teplicko,Ústecko,Děčínsko,Litoměřicko,Roudnicko a příhraničí v Německu.Je funkční sám používám na kolo.
odkaz: http://www.uloz.to/8405171/mostecko-tep ... cinsko-rar
heslo:123456
Ještě jeden tip - ve Sports Tracker/Settings/Activities - si vyberte nějakou aktivitu a potvrďte,vyskočí možné nastavení a první je Activity name a tu potvrďte.Nyní si můžete přejmenovat aktivitu podle svého.! :D
Tak ať Vám všem slouží.
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PD 20. 4. 2011 14:25

Dobrý. S timhle Sport tracker na 100% nahradí cykloatlas od SM. Jenom dotaz, k čemu slouží
Tile store coverage / zoom level? Jak se liší od Zoom levels?

Trochu mi vadí, že ST nerozpozná chybějící mapový vrstvy. Třeba po spuštení je defaultně nastavená vrstva, pro kterou nemám vyrobený mapy. Tak že musim odzoomovat z vrstvy 12 na vrstvu 17, kde mám teprve mapu. Lze nějak znemožnit zoomování pro určitý vrstvy?

Díky
Přílohy
stracker.jpg
Praha - Google maps
stracker.jpg (24.37 ) Zobrazeno 20761 krát
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 24. 4. 2011 16:29

Přiznám se ,že jsem o tom moc nepřemýšlel.Zapnu program a do 15 vteřin mám pozici ,zapnu start a jedu.Během cesty sem tam něco vyfotím a doma potom vše pošlu na net ,abych se na to mrknul. Až tak do detailu jsem o tom nepřemýšlel. :-)
S tím zoomem by to asi chtělo přepsat aplikaci,v nastavení ta možnost nikde není. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod noro.k 20. 6. 2011 20:57

dík za mapu, ale ja mám sport tracker z ovi a mám to na n97, skúšal som všetko tak ako si písal, ale nenačíta mapu off line
noro.k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavekm 23. 6. 2011 14:13

stm01: Dik za dobry tip a navod. Funguje to dobre. Jelikoz Sports tracker pouzivam, tak nebudu mit potrebu kvuli orientaci poustet jinou aplikaci.... jen je skoda, ze nejde "narvat" celou republiku najednou jako jednu mapu :-))))
slavekm
Junior

Odeslat příspěvekod Radew 13. 9. 2011 18:01

Tak MOBACem je konec... :'( Má někdo nastahované mapy ČR? Velmi bych je uvítal, na Sports Tracker nedám dopustit.

-- 13. 9. 2011 19:09 --

...Nabízím na výměnu Táborsko, Kokořínsko, Písecko, Hřensko, Pelhřimovsko :-D
Radew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PD 24. 9. 2011 12:05

Proč konec? Mě funguje pořád.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radew 24. 9. 2011 20:39

Funguje ti stahování map z cykloatlasu?
Radew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PD 25. 9. 2011 10:22

Cykloatlas ne. Doposud jsem používal pouze Google maps. Cykloatlas jsem měl koupenej v telefonu, ale žádnej zázrak. Většina tras je pouze čára na obyčejný silnici a ne moc podrobný měřítko.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radew 29. 9. 2011 06:36

Asi mluvíme každý o jiných mapách - Cykloatlasem jsme myslel mapy Shocartu ze stránek http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/. Ty nemají konkurenci, jsou tam zaznamenaný i průjezdné trasy mimo cyklostezky.
Radew
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flendrs 5. 2. 2012 14:32

chtěl bych si vytvořit mapu ale po kliknutií na cikloatlas(cz,sk) už mi tam žádná mapa nenaskočí abych si mohl označit sekci jen samé červéné křížky. :shock: Co stím??? díky za radu. :tleskani

-- 5. 2. 2012 14:45 --

prosil bych o mapu kolem RABŠTEJNA NAD STŘELOU díky moc program mi nenačte cykloatlast. :-[ díky mám n81
flendrs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RadimK2 11. 4. 2012 18:02

Zdravím. Kdyby někdo měl mapu, nebo aspon způsob kterým můžu stáhnout cyklistickou mapu, která je podobná ze stránek http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/ byl bych vděčný.
RadimK2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fame 14. 5. 2012 23:57

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda jde úplně vypnout připojení ST k internetu, resp. aby se mě to pořád neptalo, jak se chci připojit.

-- 15. 5. 2012 01:01 --

RadimK2 píše:Zdravím. Kdyby někdo měl mapu, nebo aspon způsob kterým můžu stáhnout cyklistickou mapu, která je podobná ze stránek http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/ byl bych vděčný.


Ve verzi MOBAC 1.9.5 lze najít spoustu českých a slovenských map včetně reliéfů.
fame
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod frankiedlouhan 18. 9. 2012 09:11

Zkus si někde stáhnout: "mobac-addon-mapsources" (i pro starší verzi) a postupuj podle návodu obsaženém v archivu. Objeví se ti další mapy včetně cyklo.
frankiedlouhan
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků