Symbian <> Synchronizace s Gmail (kalendar,kontakty)

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hhitmen 4. 6. 2009 13:47

Zdravim lidi.
Existuje nejaka takova apps pro Symbian? Kdyz uz to neumi sam telefon >:-( tak doufam ze je takova apps :-)
Diky vsem co odepisi ;-)
hhitmen
Amatér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sentry 4. 6. 2009 16:28

Informace a video ze stranek Google ...
Kód: Vybrat vše
http://www.google.com/mobile/sync/

Kód: Vybrat vše
http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?answer=98230&cbid=-diublmj3w6aq&src=cb&lev=answer

Tady recenze cesky..
Kód: Vybrat vše
http://www.zive.cz/Bleskovky/Mobilni-Google-Sync-takovy-maly-Microsoft-Exchange/sc-4-a-145600/default.aspx


A pak existuje app ... Psiloc GSync 1.25
A jeste jedna app ...CalSyncS60 v.0.3.3

Zatim ale nefungovalo nic na 100 %, nejlepsi je si v symbianu kalendar a kontakty zazalohovat zkopirovanim prislusnych souboru na pam. kartu (u hack phone) ...
OnePlus Nord 3 5G - 16GB / 256GB
Model: CPH2493
OxygenOS 13.1.0.592(EX01)
Sentry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hhitmen 4. 6. 2009 17:14

No samsung bohuzel nemuze vytvorit synchronizaci zadnou tak to musim resit apps ktera to dokaze. Diky za apps zkusim.

potrebuju dostat data z googlu do telefonu ne z telefonu :) a nejlepe jak to udelam abych to uz mohl synchronizovat obouma smerama :)
hhitmen
Amatér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojza_ 5. 6. 2009 06:23

A nejde sesynchronizovat google kalendář s outlookem a ten potom s mobilem? Je to sice náročnější, ale zase ne tolik.
No stress, keep smiling.
lojza_
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hhitmen 5. 6. 2009 11:38

No o to se snazim zatim neuspesne asi mozn zatim blbe to delam. Nejlepsi by bylo kdyby i outlok dokazal synchronizovat kontakty s gmailem a tim by to bylo vyresene :)
hhitmen
Amatér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda512 5. 6. 2009 15:35

J8 bych udělal synchro gmailu se zyb.com a pak zyb. s mobile. ZYB umí synchro s gmailem, tak snad to bude umět i se Samsungem. S P1i to bylo bez problémů.
Tonda512
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hhitmen 5. 6. 2009 15:45

Dik zkusim jak vecer dorazim domu :) kdyby to slo bylo by to supr :)
hhitmen
Amatér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Palomaja 5. 6. 2009 15:46

Vyskusaj Mail for Exchange, ktory sluzi na synchronizaciu mailov a kalendara aj s uctom google. App stiahnes webe nokia. Nastavenie je velmi jednoduche tu je aj popis na google
Kód: Vybrat vše
http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?hl=en&answer=147951

App je v jazyku aky je si stiahnete.
Palomaja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hhitmen 5. 6. 2009 16:34

Tak stahnuto jen nevim jestli me to na samsung pujde instalovat (jestli to nebude jen pro nokii) zatim musim napred udelat hack ze me to driv nepusti k instalu hned jak me dojde certifikat tak to prubnu :)

Tak nainstalovat ten nokiackej soft nejde napise to ze nema pristup nejspis to ma nokia posefovana ze to do samsungu nedostanu :hm

EDIT: tak sem nasel ze to umi i sam telefon synchronizovat jen sem blbe hledal a bylo to jinak nez na N78cce :D jeste najit jak nastavit kalendar pro synchronizacci a bude to luxus 8-)

Taak hotovo vse udelane i s kalendarem :D
kontakty mam pres integrovanou synchronizaci v telefonu a kalendar pres goosync a vse jede jak ma :oops:
hhitmen
Amatér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PD 8. 6. 2009 10:05

Goosync je nejspolehlivější. CalSync už neexistuje, hahradila ho nějaká komerční varianta. Řešení přez MS Exchange od Googlu má svoje mouchy např. nerozpozná poznámky od schůzek a po synchronizaci mi zmizely některý telefoní čísla z kontaktů.

Nejlepší je editovat Google kaledář přez Mozillu.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigm 28. 12. 2009 15:53

Také řeším synchronizaci mezi Nokií E60, google kalendářem a Thunderbirdem/Lighting.
Používám přes rok webovou službu http://www.scheduleworld.com/ Ta obsahuje v sobě kalendář, úkoly, poznámky, kontakty, email, im, ...
Před časem se stala placená (25 USD/rok). S mobilem se to baví pomocí SyncML kdy jsem do mobilu jen přihodil utilitku Swim, která tu SyncML synchronizaci automaticky pouští každou hodinu, kdy to jde buď přes wifi nebo 3G/GPRS. Umí to i nějak přes modrozub lokálně, nikdy jsem nezkoušel.
Pro scheduleworld existuje plugin do Tnunderbirdu/Lightingu, používám z toho synchronizaci kalendáře a úkolů (asi jdou i kontakty). Taktéž to umí synchronizovat s Googlem. Ke štěstí mi jen chybí, aby v TB byla podpora pro poznámky. :-)
Umí to víc kalendářů, podporuje to i tunu dalších aplikací.
Jediná nespokojenost je v tom, že když je aktivní ovboustranná synchronizace mobil-google, tak to občas duplikovalo události v google kalendáři, které měly roční periodicitu.
Jeví se to jako one-man projekt. Jak jsem pochopil, tak to má vystavěno kolem jádra od Funambolu, který si dost vylepšil.

Scheduleworld se mi jeví univerzálněji, než Goosync, ten je zaměřen dost jednostranně jen na spojení mobil-google. SW umí fungovat sám od sebe bez použití google. Google je jen další cíl/zdroj synchronizace.
bigm
Junior

Odeslat příspěvekod bob.bob 2. 1. 2010 10:54

FYI: Psiloc GSync nesynchronizuje kalendář, ale "Psiloc GSync allows you to automatically archive all of your SMS and MMS messages on the Gmail™ account."
bob(tecka)bob(zavinac)email(tecka)cz
:-D
bob.bob
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigm 5. 1. 2010 01:04

Jo, Psiloc GSync je jen zálohovač SMS.

Jinak další pdobná služba jako Goosync je i Nuevasync: http://www.nuevasync.com/
Nueva má i neplacenou verzi služby, která toho asi umí víc, než ta lite placená od Goosync.
V případě placené je výhodnější lifetime od Goosync.

Nuevasync používá také Mail for Exchange pro sync stejně, jak přímo nativně řešení od Google. Přímo od Google ještě stále nefunguje podpora pro víc kalendářů nebo to tam už přidali?

Kdo nemá rád Google, tak může šáhnout po tom výše zmíněném Scheduleworld nebo mobical.net (tenhle je zatím zcela zdarma), kteří umí uplně samostatně vše potřebné bez spolupráce s Google (Scheduleworld se s Google syncovat případně umí, stejně jako s řadou dalšího - Outlook, Thunderbird, Evolution, Lighting, ...). Další možností je myFUNAMBOL služba, ale ta mi přišla trošku slabší v nabídce (pokud to nemáte integrováno jako součást vlastního systému na vlastních serverech). Vše zmíněné v posledním odstavci používá vestavěný SyncML klient v mobilu.
bigm
Junior

Odeslat příspěvekod PD 7. 1. 2010 16:03

Já teď používám OVI. Umí to synchronizovat úkoly i zápisník, kterej zatim neměl moc využití.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1) | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) | Samsung Galaxy A40 (Android 10)
PD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigm 18. 1. 2010 19:43

Tak jsem si hrál teď chvíli s tím Mail for Exchange proti Google na Nokii E61 a zdá se, že sync kalendáře/kontaktů/emailu jede OK.
Akorát v kalendáří to bere jen hlavní kalendář a na další to kašle (aspoň jednosměrně je protlačit do mobilu) a u emailu vydím jen Inbox a žádné další složky.
To tak je nebo jsem něco nedohledal?

PD píše:Já teď používám OVI. Umí to synchronizovat úkoly i zápisník, kterej zatim neměl moc využití.


A OVI umí co vše s čím synchroizovat? Nezkoušle jsem, ale dle oslavných proslovů na webu jsem pochopiulo, že to umí sync několika telefonů proti sobě plus do toho lézt přes OVI web ksicht? Proti google nebo dalším desktop klientům nic?
bigm
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků