Sport tracker - problém

Diskuze o Symbianu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MMKS 28. 10. 2008 16:25

Mám Nokii E51 + GPS modul. Stáhl jsem si aplikaci Sport Tracker. Nejdřív jsem ji zkoušel na motorce a vše fungovalo skvěle. Průměrný čas, zaznamenaná trasa atd, prostě vše bez problému.
Teď jsem chtěl program vyzkoušet na běhání, ale i když program hlásí připojení GPS modulu a vyhledání satelitů, tak stejně nezačne měřit rychlost, vzdálenost atd, prostě vše závislé na GPS a jediné co mi změří je čas.
Zkoušel jsem i přepínání na jiné profili, třeba na ten na motorku, ale výsledek stejný. Co mám prosím zkontrolovat v nastavení? Není program jen demo (časově omezené)?
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_2 28. 10. 2008 17:54

Ona někdy ta synchronizace s GPS zazlobí. Používám E65+GPS Nokia LD4W . Pokud se ti to někdy nechytne, sport tracker zavři, vypni/zapni BT a pak zrestartuj GPS. Já vždy používám následujíci postup: Nejdříve zapnu GPS modul, zhruba 15 vteřin poté spouštím Nokia Tracker. Problém je, že nemůžeš současně používat více aplikací, které používají GPS. Mně se nepovede spojit s GPS tak jednou z deseti pokusů. Používám Nokia Tracker více než rok, převážně pěšky a na kole a funguje jinak bez problémů. Poslední akce je tady: http://sportstracker.nokia.com/nts/work ... ?id=500258 :-)
Jirka
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 28. 10. 2008 17:58

Dík. I za stránku :tleskani . Když jsem zadával to moto, tak to bylo nějakýc 200km a na google earth to sice trasu zaznamenalo, ale při přiblížení se ztratila a na ostatních stránkách byla trase strašně zjednodušená.
Tu synchronizaci zkusím, protože bylo dost divné, že Tracker se synchronizací otravoval několikrát za jedno otevření, přitom GPS modul v paměti je. Zkusím odstranit, sesynchronizovat znovu a uvidíme.
btw. To že nejde sdílet pro víc aplikací mě štve taky.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod challengex 9. 2. 2011 01:15

zdravim.Mám Nokia E52.
Už jsem si jednou stáhl na nainstaloval Sport tracker.
Po výměně sd karty mi zmizel. Tak jsem si ho chtěl z ovi stáhnout ještě jednou, ale už to nejde.
.po příjmu sms a otevření odkazu mi nejde kliknout na odkaz Stáhnout.
Asi porto, že už je to označené jako Stažený obsah.
nevíte co s tím?
Dík :hm
challengex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 9. 2. 2011 07:52

Tak to stiahni cez pocitac. V url adrese(ked mas vybratu tu aplikaciu) prepis vsetko za tymi cislami na /download. Musis byt na ovi prihlaseny.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod challengex 9. 2. 2011 10:13

Tomu moc nerozumím.
Myslel jsem, že z Ovi lze stahovat pouze pres mobil... (že si to pošlu přes sms na mobil, pak kliknu v sms na odkaz a aplikaci si stáhnu)
Jde to i jinak?

Můžeš mi ten postup trochu upřesnit s tím přepisem url?
Dík
challengex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod challengex 9. 2. 2011 11:51

Tak jsem to stáhl. Dostal jsem soubor s koncovkou .dm

Co s tím dál, jak to nainstaluju do telefonu. Prosím tam tak, abych to pochopil. Stačí to hodit na karku telefonu a pak spustit? nebo nějak přes PC Suite?
challengex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 9. 2. 2011 13:00

Koncovku odstranit. Musi tam byt sis alebo ked nepojde, tak sisx. Hod to potom na kartu a klikni na to.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod challengex 9. 2. 2011 13:12

Tak jsem to hodil na kartu, přejmenoval na .sis a potom na .sisx. A stále to nejde spustit. Stále "Nelze otevřít. Typ souboru není podporován."
challengex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod challengex 9. 2. 2011 23:12

Tak jsem si musel udělat novou registraci na Ovi.
Pak to šlo.
challengex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 21. 6. 2011 01:22

mne po stiahnutí a pred inštaláciou vypíše, že "Sport Tracker... nemá podporu" a ani sa neinštaluje. Pritom som len odstránil koncovku DM a ostala SIS. Ak nainštalujem akúkoľvek inú verziu, ktorú som našiel na Internete, tak mi hneď pri 1. spustení vypíše, že ST 3.10 expiruje o x dní a zavrie sa. Napriek tomu, že inštalujem hoci aj inú verziu, než je 3.10, stále s zobrazí upozornenie s 3.10. Vedel by mi niekto poradiť, ako nainštalovať spustiteľný ST?
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Junior

Odeslat příspěvekod kateřina_xyz 25. 6. 2011 21:58

Zkus si to stáhnout přímo v mobilu z OviStore, mně to šlo bez problémů.
kateřina_xyz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slavekm 25. 6. 2011 22:58

Take jsem instaloval primo z Ovistore do mobilu. Mam verzi 4.16 a je vse ok.
slavekm
Junior

Odeslat příspěvekod TA 26. 6. 2011 02:57

no mne práve verzia 4.16 z Ovi Store vypisuje, že "nemá podporu". Kedysi predtým som už verziu 3 nainštalovanú mal.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 1. 2012 23:05

Zvolím disciplínu, chci nastavit cíl, otevřu target, tam vidím none a co dál s tím? Kliknu a zase mě to hodí o úroveň zpět. Na kontextovejch čudlech žádný možnosti.
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod slavekm 22. 1. 2012 08:46

Zkusil jsem to a po volbe "target" mi to nabidne me predchozi ulozene trasy a muzu si vybrat jednu z nich. Moc jsem to nestudoval, nikdy jsem to nepouzil, ale objevily se mi pak dve info obrazovky s cisly. Pouzivam program pro trasovani projite trasy a ani jsem netusil, ze to ma jeste tuto funkci :-)
slavekm
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 22. 1. 2012 12:29

No já myslel, že targetem zvolím, kam mám v úmyslu dojít :-) Nevím, já to jen stáhl a spustil, dneska se asi vydám ven a trochu zjistím, co to vlastně dělá. Pokud to bude nějak zaznamenávat, kudy jsem šel, takže si udělám vlastní mapu okolí, bude to super.
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Sasakr 22. 1. 2012 18:46

No teda, musím říct, že je to fakt pěkný. K záznamu trasy nelze mít výhrad, nicméně jedna věc je divná, a sice proč přímo v telefonu nevidím mapu? Mám nastaveno, aby bral mapy z telefonu, kde je mám (tedy Nokia Mapy).
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod dejvidek 22. 1. 2012 21:24

Mapové podklady si to tahá online, v mobilu máš tak mapové podklady pro auta, ne ale pro pěší.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 22. 1. 2012 21:32

Tak k čemu je tam možnost, aby to tahal z telefonu?
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod dejvidek 22. 1. 2012 22:10

V případě kdy jedeš po silnici, tak ti stačí mapové podklady pro auta, které v autě máš. Důvod proč netahat data online nevidím, takto to používám léta a spokojenost.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 22. 1. 2012 23:24

No fajn, jenže já tam neviděl ani ty podklady pro auta. Vycházel jsem ze silnice a šel jsem 3,5 km pryč po louce (mimochodem ve 20 cm sněhu a do kopce...a pak samozřejmě zpátky), jenže já tam nevidím ani silnice, nevidím tam absolutně nic. Prostě bílo a jen ďubka, kde já jsem. Přijde mi kravina mapy stahovat, když už je jednou v telefonu mám.
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod slavekm 23. 1. 2012 15:06

Sport tracker nespolupracuje s mapami od Nokie, ktere jsou v mobilu. Moznost nastaveni ve ST, aby pouzival mapy pouze z mobilu je kvuli tomu, ze si
A) doma pres wifi muzu natahat mapy z netu prochazenim ve ST a pri chuzi venku nechat pouzivat jen tyto mapy (setri se baterie (zatim nejdelsi zaznam trasy mam asi 6 hodin) a neodcerpava se z pripadneho datoveho limitu od operatora)
B ) doma si z PC pomoci MOBAC (mobile Atlas Cerator - nebo jak se to jmenuje) z dostupnych mapovych podkladu na netu vytvorit vlastni mapove podklady a ty nahrat do mobilu a ST pak pouziva pouze tyto
Moznost B vyuzivam ja - pro pesi chuzi jsem si nahral do mobilu turisticke mapy z cykloatlasu - pro turistiku kvalitnejsi material nez mapy od Nokie nebo online tahane sports trackerem. Bohuzel mam jen cast republiky a autori-programatori :-) moznost sosani dat z cykloatlasu loni zakazali.
Ale priznam se, ze ST pouzivam predevsim kvuli zaznamu prosle trasy a mapy nahrane ve ST jen obcas pouziji kvuli pripadnemu porovnani s hlavni mapovou aplikaci pro turistiku, kterou mam nahranou v mobilu. A pak take kvuli uploadu trasy na web a dodatecnemu prohlizeni nad google mapami vcetne porizenych fotek behem zaznamu trasy http://www.sports-tracker.com ;-)
slavekm
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 23. 1. 2012 16:53

Tak já to tam taky nijak moc nepotřebuju, prostě si vedle pustím ještě mapy od Nokie a je to. Jen mi to přišlo divný.
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Josef Simon 16. 4. 2012 13:02

Tak jsem si to nainstaloval do Nokia 700 a s aplikací jsem velice spokojen, ale nikde jsem nenašel, kde si pak v pc můžu prohlídnout tu trasu, odkaz http://sportstracker.nokia.com nějak nefunguje, tak z toho nejsem moc chytrý. Možná jsem někde jen něco přehlídl, tak nevím no. Používám něco takového poprvé, tak mne neukamenujte.

Díky Pepa
Canon EOS 500D, Canon 18-55 IS, Canon 50mm f/1.8II, Canon 17-55 f/2.8 IS USM, Canon 70-300 IS USM, UV Hoya HD 77mm, Hoya PL-Cirkular HD 58mm
Josef Simon
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_2 16. 4. 2012 18:50

Správný odkaz je http://www.sports-tracker.com Chybí ti tam pomlčka. :-D
Teprve pivo dělá žízeň krásnou...
Jirka_2
Junior

Odeslat příspěvekod Josef Simon 16. 4. 2012 20:36

Jasný, v pomlčce to nebylo, chyběl mi v práci hlavně flash player, takže jsem to neviděl kloudně celé, doma vše ok, už jsem se zaregistroval a čumim jak to je vymakaný.

Diky
Canon EOS 500D, Canon 18-55 IS, Canon 50mm f/1.8II, Canon 17-55 f/2.8 IS USM, Canon 70-300 IS USM, UV Hoya HD 77mm, Hoya PL-Cirkular HD 58mm
Josef Simon
Junior

Odeslat příspěvekod PD 23. 4. 2012 21:39

Nevim jestli to v novější verzi funguje, ale já si trasu exportuju do Googlovských map. Pak si přepnu na satelitní zobrazení a hledám lepší trasu pro kolo.
Mot. T180 | SX1 mod. (Symbian OS 6.1) | N80 (Symbian OS 9.1) | E71 mod. (Symbian OS 9.2) | Huawei U8160 (Android 2.2.1 CMod 7.2.0) + E71 | LG Optimus L9 II (Android 4.4.2) + E71
PD
Junior

Odeslat příspěvekod fame 16. 7. 2012 01:13

nejlepší je si tam nahrát z MOBACu turistické nebo cyklistické mapy (nic se jim nevyrovná) a nemusíte mít otevřenou navigaci ještě zvlášť. (šetří se baterka)
fame
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stani 19. 7. 2012 19:53

Zdravím,

mám takové dotazy-problémy:

začal jsem trochu chodit(musím, protože nemám jinak pohyb) a chtěl jsem si vždy změřit kolik ujdu km. Na radu jsem si před pár dny stáhl Sports Tracker(mám Nokii 5800).

Jo, dobrý. Ale vůbec se mě nezobrazuje mapa(jako tady na obrázku), ačkoli mám nastaveno v General Setting: Map material - Phone.
Jinak normálně používám Nokia Mapy(samozřejmě pouze offline).

Další věc je nastavení krokoměru. Jak ho nastavit? Přeci každý nemá stejný krok a frekvenci.
A také když mám vypnuté GPS a jen zapnutý krokoměr, tak to vůbec neukazuje počet ušlých km( o rychlosti ani nemluvě).

A třetí věc: vždy po spuštění se mě to ptá na Volbu připojení, je to docela otravné, dá se to nějak vypnout?

Jinak to chci používat pouze na chůzi a běh a pouze za jediným účelem: kolik jsme vždy ušel nebo uběhl km a jak dlouho mi to trvalo. Ostatní vychytávky vůbec nepotřebuji.
stani
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 7. 2012 18:51

Jak má bez GPS poznat, kolik jsi ušel kilometrů?!

Mapy se tam dávají nějak exoticky, nebere si to mapu z Nokiácký navigace, pohledej na fóru, taky jsem se tu kdysi na to ptal. Nicméně já vycházím z domu, on se zeptá na připojení, já ho nechám připojit na domácí wifinu, on rychleji chytí satelity a načte mapu a já pak normálně vyrazím a on si stáhne široký okolí, takže se mi ještě nestalo, že bych se dostal někam mimo mapu. Ale stejně mám většinou k tomu ještě spuštěnou Nokiáckou navigaci, ta mapa v ST je stejně jen do počtu.
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod nokia 700 11. 8. 2012 14:52

Zdravím všechny,
mám takovej problém se sports tracker.Mám nokii 700 a již jednou sem měl tuto aplikaci nainstalovanou a vše mi šlapalo jak mělo.Nějakou dobu jsem ji nepoužíval a nyní ji nemůžu spustit.Zkoušel sem ji i znovu nainstalovat(několikrát),vždy instalace proběhne bez chyby,ale telefon to nedokáže otevřit.Chvilku načítá a pak načítat přestane....nevíte někdo kde je problém...dík schovisch
nokia 700
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 25. 8. 2012 23:36

stani píše:Zdravím,

mám takové dotazy-problémy:

začal jsem trochu chodit(musím, protože nemám jinak pohyb) a chtěl jsem si vždy změřit kolik ujdu km. Na radu jsem si před pár dny stáhl Sports Tracker(mám Nokii 5800).

Jo, dobrý. Ale vůbec se mě nezobrazuje mapa(jako tady na obrázku), ačkoli mám nastaveno v General Setting: Map material - Phone.
Jinak normálně používám Nokia Mapy(samozřejmě pouze offline).
Soudím, že nepoužíváte interner v mobilu. Sport-tracker ale nevyužívá Nokia mapy.
Pokud byste přeci jen chtěl nějaké mapy offline dostat, pak doporučuji pročíst vlákno
http://forum.nokiamania.mobilmania.cz/v ... t&sd=a&sid
=

Další věc je nastavení krokoměru. Jak ho nastavit? Přeci každý nemá stejný krok a frekvenci.
Mám dojem, že Sport Tracker používá k počítání kroků pohybového čidla mobilního telefonu, ale nejsem si úplně jistý. V takovém případě by se tedy logicky krokoměr nenastavoval.. ;-)
A také když mám vypnuté GPS a jen zapnutý krokoměr, tak to vůbec neukazuje počet ušlých km( o rychlosti ani nemluvě).
GPS určitě vypnuté nemáte ;-)
Vzdálenost Sport Tracker měrí právě pomocí GPS, ne pomocí délky kroku.

A třetí věc: vždy po spuštění se mě to ptá na Volbu připojení, je to docela otravné, dá se to nějak vypnout?
Asi to vypnout nejde. Mě se ta hláška nezobrazuje, protože mám IVM.
Takže to by bylo řešení.

Jinak to chci používat pouze na chůzi a běh a pouze za jediným účelem: kolik jsme vždy ušel nebo uběhl km a jak dlouho mi to trvalo. Ostatní vychytávky vůbec nepotřebuji.
nnnokiaE52
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xixao31 3. 4. 2014 21:42

nazdárek,

jen dotaz jestli nevíte ,kde jinde se dá stáhnout Sport Tracker.Mám Nokii E51,a na ovi mě to píše,že Tuto aplikaci nelze stáhnout přes sadu Nokia Suite ..
jiný odkaz na stažení to ale nenabízí.Díky za rady .
xixao31
Junior

Odeslat příspěvekod xxx345 4. 4. 2014 05:02

xixao31 píše:nazdárek,

jen dotaz jestli nevíte ,kde jinde se dá stáhnout Sport Tracker.Mám Nokii E51,a na ovi mě to píše,že Tuto aplikaci nelze stáhnout přes sadu Nokia Suite ..

Zkus http://store.ovi.com/content/31721/download a potom to převeď na sis přes DM splitter a nainstaluj
ramses33: E51 nemá WP :pozor :-)
Nokia X7 + Nokia Lumia 920 WP 8.1 :)
xxx345
Junior

Odeslat příspěvekod xixao31 5. 4. 2014 22:43

xxx345 píše:
xixao31 píše:nazdárek,

Zkus http://store.ovi.com/content/31721/download a potom to převeď na sis přes DM splitter a nainstaluj
ramses33: E51 nemá WP :pozor :-)

dneska vyzkoušeno a funguje, díky ............ :-) :-) :-)
xixao31
Junior

Odeslat příspěvekod dejvold 23. 3. 2015 21:42

Dá se nějak sprovoznit Sports-tracker na Nokii 6710, dřiv jsem ho používal pak jsem ho neopatřením smazal a ted když ho chci nainstalovat tak mi přes telefon z nokia obchodu nejde i když jsem ho od tud stáhnul a přes kompa také ne.
Dále mam podezřeni že už z nějakého důvodu nelze na telefon nic nainstalovat, píše ni to prošlý certifikát, i když si aplikaci certifikuji tak to nejde dokonce i dříve certifikované aplikace které jsem měl v tel. ted nejdou nainstalovat.
používáte ješte někdo tyto dinosaury ze symbianem? a jdou vám inst. aplikace?
dejvold
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin.spata 24. 3. 2015 11:39

Když jsem nedávno používal nokii e90 tak jsem změnil datum dozadu treba na 2013 misto 2015 a pak to šlo. Občas se miselo hledat ale vždy jsem to takhle vyřešil.
martin.spata
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 24. 3. 2015 14:53

dejvold píše:i když si aplikaci certifikuji tak to nejde dokonce i dříve certifikované aplikace které jsem měl v tel. ted nejdou nainstalovat.

Certifikáty = platnost 3 roky. Možnost instalace kdykoliv = hack nebo patlanice s posunem času kdy ani to nemusí vždy zabrat.
šulda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvold 24. 3. 2015 19:49

Tak problém vyřešen, opravdu stačilo posunout datum na 2013, když jsem telefon zapnul tak tam byl nastaven automaticky datum 2010 to už bylo asi moc dlouho. Ješte jsem teda musel hledat správnou verzi, protože v3.51už je zastaralá a v5.4 neni kompatibilní, ale nakonec jsem našel nejakou v4.22 a ta jde. Tak jsem rád že mi telefon ještě dobře poslouží :D
Díky za pomoc.
dejvold
Kolemjdoucí