Použití mobilu jako modem

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Naranyan 26. 10. 2018 04:09

Zdravím lidi :). Omlouvám se, jestli to tady někde je, ale poctivě jsem věnoval procházení fóra cca půl hoďky a nikde jsem tohle téma nenašel. Takže k věci.
Zrovna jsem u Vodafonu zřídil nové tarify. Takže máme na 4 simkách neomezený tarif s 5 GB dat. Proti původním 1,5 GB dat je to safra rozdíl. Díky vynikajicí věci, bezplatným sdíleným simkám tak můžu tahat data porůznu na různých telefonech. A jde o to, že se potřebuju připojit v objektu bez kabelových rozvodů. Internet bez kabelu jsem sice už pořídil také do souhrnu tarifu (i když těch 8 Mbit je celkem slabých), ale uvažuju, že to dám sestře, která to dost možná lépe využije.
Díky souhrnné sumě 20 GB dat na neomezených simkách si totiž dovedu představit, že mi to na připojení na daném místě bude bohatě stačit. Ale.. jde o využití mobilů k připojení.
Vidím, že třeba Nokia 1 se dá koupit za nějakých 1 400,- je to dual sim, takže výborně, hned 2 sdílené simky a 10GB dat. Jenže... Baterka... Když budu ten telefon používat prakticky každý pracovní den jakožto modem, tak problém je, že při připojení mobilu k PC přes USB se, bohužel, telefon automaticky dobíjí. Z jedné stránky je fajn, že pokud vím, tak to trvá dýl kvůli nižším proudům, což je pro baterku mnohem šetrnější, jenže problém je, že když takhle budu připojovat mobil k PC každodenně, tak si asi "odstřelím" dobíjecí cykly na baterce že ? Jestli se nepletu, baterky do mobilů mívaj zpravidla někde kolem 1 000 cyklů.. Takže kdybych se připojoval každý den, hodilo by to, doufám, alespoň 3 roky ? A nakonec, když by se používal telefon takhle jen jako modem, je mi jedno, že půjde kapacita dolů a vydržel by na baterce třeba jen hodinu, když stejně bude vždy připojen k PC přes USB.. Takže, řekněme, že baterka "odešla", bude ale telefon samotný připojený přes USB třeba nějak dál fungovat i s "mrtvou" baterkou ?
Děkuji za odpovědi a reakce :).
Naranyan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 26. 10. 2018 06:02

Ahoj, určitě se to tu řešilo několikrát.
Pamatuji si na nedávnou diskuzi, kdy ti lidé raději doporučovali LTE modem s wifi za 477 kč na stránkách Vodafone.
Což ti dorucuji i já.
Telefon jsem jako wifi hotspot používal dlouho také a při aktivní wifi, datech a trvalém dobíjení se is vypnutým displejem opravdu dosti zahřívá, to baterii obecně vůbec nesvědčí.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 10. 2018 16:48

Telefon jsem jako wifi hotspot používal dlouho také a při aktivní wifi, datech a trvalém dobíjení se is vypnutým displejem opravdu dosti zahřívá, to baterii obecně vůbec nesvědčí.


Co jsi mel za telefon? Toto rozhodne neplati obecne na vsechny telefony. Sam to tak praktikuji a zahrivani zadne. Baterie stoji par korun, netreba resit. Navic moderni telefony si s tim umi poradit a nenicit pri tomto baterii.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků