Jak vlastně koupit nový mobil?

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod whoe 17. 7. 2018 23:42

Fajn, trochu podivně znějící otázka. Prostě Heuréka, vybrat vysněný telefon, Porovnání cen, vzít ten nejlevnější e-shop, který má skladem, ideálně s dopravou zdarma, a který má "ověřeno zákazníky". Přečíst recenze e-shopu a jedem.

Jenže.

Fajn, líbil by se mi Huawei Mate 10 Pro. Dobře, vždycky jsem si říkal, že za mobil víc než 10 tisíc nedám. Jenže tenhle má voděodolnost IP67, Dual SIM potřebuju, super foťák Leica... hmm, prostě se mi líbí. Na Heuréce od 12 tisíc. Dobře, dva litry si připlatím.

Začínáme: e-shopy jako "Bestcena.cz", "Turbado.cz", "Czech.com".
Opravdu vtipné. Tlačítkem "koupit" vložíte vysněný Huawei do košíku. Paráda. Cena nádherných 12.081,- k dnešku (18.7.2018). Jenže co znamená u těchto portálů slovo "koupit"? Znamená to "koupit službu". Ha. Co je to ta služba? Pronájem. Aha. Cože? Není náhodou "koupit pronájem" to samé, co "pronajímat"? Já si ale nechci pronajímat telefon za 12.081,- Kč. Za tyhle peníze bych byl opravdu rád, kdyby byl telefon můj. Můj. Tím myslím abych byl jeho vlastníkem.
Dobrá, škrtám Bestcena.cz, škrtám Turbado, škrtám Czech.com a bůhví které další.
Jdeme dál.

O směšných 19,- Kč je Huawei Mate Pro dražší na e-shopu "Vas-mobil.cz". Při bližším ohledání na Heuréce - recenze mizerné, e-shop ze Slovenska, tj. případné problémy při případné reklamaci. Ano, ta nikdy nastat nemusí, ale co kdyby... Navíc nemají "ověřeno zákazníky" - a já jsem na tyhle štítky háklivý. :-)

Jedeme dál - Megatel.cz. Na Heuréce 232 negativních recenzí, v diskuzi samé nelichotivé, zarážející příspěvky, lidé jim nadávají do podvodníků, prý neplní reklamace, nekomunikují. Může být pravda, taky nemusí, ale mě jako potencionálního zákazníka to minimálně dost nahlodává. Jdu dál.

Mobiluj.eu - všichni diskutující nadávají do podvodníků a vyhrožují hromadnou žalobou. Jdu dál.
Emobilky.cz - nic nekupuj, byli v Černých Ovcích na ČT1, křičí všichni. Dobře, raději dál.
Mobil se zárukou - zase Černé ovce, zase problémy při reklamacích, zase ta stejná písnička.

Takhle bych mohl pokračovat docela dlouho, než bych se dostal k relativně "bezproblémovým", velkým e-shopům, jako je Smarty, CZC, Alza, Mall.... Jenže to už se taky cena mého vyhlédnutého Mate 10 Pro vyšplhala z relativně ucházejících 12 tisíc na pro mě příliš vysokých 16 tisíc.

Dobrá, říkám si, kašlu na IP67, kašlu na NFC, kašlu na foťák Leica, koupím si Xiaomi Redmi Note 5 Global 6/64 - parametry velmi slušné a cena kolem 5.000,- Kč. Když se něco během nákupu podělá, přijdu o 5, ne o 12 tisíc, a to se vyplatí... :-)

Hledám e-shop, který má Xiaomi Redmi Note 5 v černé barvě za co nejlepší cenu, ale "ověřeno zákazníky" na Heuréce. Nacházím celkem dobře vyhlížející e-shop Servatech.cz - cena 5.262,-, prý distribuce CZ, černá barva, doprava zdarma.

Objednávám.

Druhý den v deset hodin ráno - objednávka vyřízena, vyfakturována, zboží předáváme dopravci.
No hurá.
Další e-mail v šest hodin večer - milý zákazníku, je nám líto, zboží již není skladem, objednávka stornována. Sbohem.

Tak já nevím. Co dělám špatně? Opravdu musím jít do té Alzy a koupit o několik tisíc dráž?
Je to fakt takový problém, koupit si nový telefon? Je to problém jenom v ČR? A jak to děláte vy?
Asi zůstanu u své pět let staré Lumie 730 DS.... :-)

Jen takové malé postesknutí nad tou dnešní dobou. Neberte příliš vážně.
Díky Hů
whoe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 7. 2018 23:57

Xiaomi Redmi Note 5 vem v Exasoft.cz

https://mobilni-telefony.heureka.cz/xia ... 1114112058
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mberdych 18. 7. 2018 06:05

Chceš ušetřit a úspora nikdy není zadarmo. Je hromada seriózních obchodů, nejsou nejlevnější aby mohly platit to co ty chceš. Slušné reklamace, zboží skladem, nejsou v černých ovcích, chtějí podnikat a ne podvádět. Nevím kde se v nás bere ten pocit, že jsem tak dobrý, že umím nakoupit levně a ostatní jsou pitomci, když chodí do těch “drahých” obchodů. Pak jim zbydou černé ovce a nadávání na heurece.
mberdych
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 18. 7. 2018 07:50

Jak to dělám?Kupuju loňské modely za výrazně nižší výprodejovou cenu.
standavfr
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků