3G vs 4G

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Riekules 10. 4. 2018 16:06

zdravim..
1. ma nejaky vplyv na spotrebu dat ci mam povolene 4G alebo iba 3G? Ked budem napriklad pozerat YT alebo instagram, ak budem pozerat to iste, ci mi to s 4G spotrebuje viac dat.
2. Ma 4G vplyv na vydrz baterky oproti 3G?
3. Ked povolim 4G tak mi vyhladava siet 4G a 3G, ak povolim iba 3G, tak mi ide E, preco to moze byt?

viac otazok ale dakujem za odpoved :-))
Riekules
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 4. 2018 16:42

1. Ne
2. Ne
3. Nemáš v nastaveních možnost napevno zapnout 4G LTE

-- 10. 4. 2018 18:28 --

nainstaluj si apku 4G Switcher, tam je možnost zapnout LTE napevno
https://play.google.com/store/apps/deta ... ce4g&hl=cs
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 10. 4. 2018 18:03

3) Když v telefonu povolíte 4G, tak automaticky povolujete i 3G a 2G a jelikož telefon preferuje nejrychlejší síť a 4G má i největší pokrytí, tak proto se telefon většinou zavěsí na 4G. Když v telefonu povolíte 3G, tak s tím samozřejmě povolíte také 2G a jelikož síť 3G má ze všech sítí dnes už nejhorší pokrytí a bude hůř, tak je pravděpodobné, že telefon pojede většinou času spíš na 2G, ale záleží pokrytí v místech, kde se pohybujete.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 10. 4. 2018 22:13

Shrnul bych to, že řešíš zbytečné kraviny.
Očividně v místě kde to zkoušíš, už 3G pokrytí nemáš, proto se ti při povoleném 3G zobrazuje pouze E (Edge) = 2G síť.
mimochodem...slovo "vplyv" je fakt po vašem spisovně?
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod dj.kure 10. 4. 2018 22:38

Jinak nastavovat 4G/LTE "napevno", pokud nemáš telefon s podporou VoLTE (a službu aktivní) je hloupost, protože se Ti nikdo nedovolá.

Co se týče spotřeby - představ si to třeba jako sud s dešťovou vodou, kterou zalejváš záhon. Sud je FUP, hadice (triska) je technologie přenosu (2/3/4G). Pokud máš úzkou hadici (a stejný tlak ze sudu) 2G, tak stejné množství vody bude téct delší dobu, než přes širší 3G nebo nejširší 4G hadici/trisce. Ale té vody proteče maximálně stejně (prostě to, co je v sudu).
Apple iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple | Apple Watch 6 | O2 Family | Vodafone OneNet
dj.kure
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 4. 2018 23:30

Když chce používat pouze data, tak přepnout napevno na 4G LTE je jediná možnost, jak zabránit připojení aby padalo na nepoužitelné 2G
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 23. 6. 2020 07:54

Zdravím mám trošku divný demen*ní dotaz?
Co je na tom pravdy že 4G žere víc baterii než 3G? :D Nějak se mi tomu nechce věřit? :hm
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 23. 6. 2020 08:46

Pro pokrytí určité plochy musíš postavit více vysílačů 4G než 3G,takže při pohybu se telefon víckrát přihlásí a odhlásí. Větší spotřeba energie. V případě,že je přihlášen stále na jednom vysílači,je spotřeba stejná
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 23. 6. 2020 10:18

.. jenom doplním, že tu byly případy, kdy uživateli telefon přes noc spotřeboval enormní množství energie, ale v režimu letadlo nikoliv - bylo to způsobeno právě tím, že telefon se neustále přepojoval na různé vysílače / přepínal mezi 3G / 4G.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků