Kaktus v síti T-Mobile - obecná diskuze OT

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 12. 7. 2017 15:52

Jsme všichni u Kaktusu a velmi mě zarazilo, že země kam jezdí ročně cca 100 000 Čechů - Tunisko je až v nejdražší zóně 3 ...nemám starý ceník, ale vsadil bych se, že to tak ještě donedávna nebylo!
Minuta 70kč, příchozí 50kč, SMS 14kč, !!! 1MB - 360kč !!!
No aspoň má člověk víc času na dovolenou bez telefonu :D
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod sNOWu 12. 7. 2017 16:16

Levnější cenu asi neovlivní, že tam jezdí Češi na dovolenou :-)
sNOWu
Junior

Odeslat příspěvekod narg 12. 7. 2017 17:03

a odkdy je Tunisko clenem EU ?? se koukni za kolik volas ze Svycarska, to je jeste 3x drazssi
narg
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 12. 7. 2017 17:46

sNOWu píše:Levnější cenu asi neovlivní, že tam jezdí Češi na dovolenou :-)

Nesouhlasím, právě do mimo evropských zemí, kam se často jezdí, se snaží operátoři domluvit s tamními operátory na společné výhodnější smlouvě, která by snížila ceny jejich turistům.
Operátor to nedělá pro naši pěknou dovolenou, ale jen kvůli zisku...čím víc použiji telefon, tím víc vydělá...a ne jako když je cena 70kč/minuta a 360kč/1MB, to si raději nechám telefon v hotelovém trezoru.
Příkladů je celá řada...např. jeden český virtuál má velmi levné volání do Vietnamu, další do rusky mluvících zemí atd. Je to jen a jen na každém operátoru co si kde v cizině vyjedná za smlouvu.

narg píše:a odkdy je Tunisko clenem EU ?? se koukni za kolik volas ze Svycarska, to je jeste 3x drazssi

O EU jsem se vůbec nezmiňoval, to je mi jasné, že na to žádná regulace není...ale každý OP si může vyjednat v zahraničí smlouvu, aby právě jejich turisty podpořili v užívání telefonu i při dovolené.
A za druhé...pletete dohromady Roaming, na který jsem se ptal já a Volání do zahraničí - ano to je do zóny 3 jednotně 251kč za minutu...čili naprosto stejné ceny Tunis i Švýcarsko.

Pro zajímavost...Egypt a Turecko, kam jezdí mnohem víc turistů než do Tuniska, je v zóně 2, což je výrazně levnější. Takže je to opravdu jen a jen na Kaktusu/T-Mobile kam danou zemi zařadí a jaké si domluví smlouvy.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod narg 12. 7. 2017 21:48

tak to je snad jasny, ze cena je otazkou operatora a protoze to oni dobre vi, tak vas pekne natahnou, ikdyz by nemuseli. No a protoze to jste vy, kdo chce volat, tak holt platite, protoze jednoduse musite.

btw to laciny volani do ruska nebo vietnamu je laciny proto, protoze se to po ceste prenasi jako hovor skrz internet, takze v podsatte jako skype, tudiz nevyuziva infrastrukturu zadneho operatora, ktery by si mohl cokoliv uctovat navic + nejake financni kouzla
narg
Junior

Odeslat příspěvekod djdekl 13. 7. 2017 05:04

Coz je spise nesmysl... je to urceny pro mensiny co tu zijou a frci to normalne pres gsm
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 7. 2017 05:31

On si plete vowifi s tim co ma op jako nabidku pro vietnamce.Ze ovsem vowifi musi podporovat typ telefonu a samozrejme operator stejne jako volte,to mu uniklo.Osobne podporu mam a stejne pokud hovor pres net,tak voip,roky pouzivam voocall.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod narg 13. 7. 2017 06:45

ne vowifi nemyslim, prvni levne simky do ruska nebo vietnamu mely v popisu sluzby, ze hovor jde klasicky k operatorovi skrz gsm, tam se to prepojilo kouzlem do internetu a na druhe strane prevedlo zpet do gsm, jak si to uctovali ze to bylo laciny nevim, ale voip to nebylo, byla to klasicka simka
narg
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 7. 2017 08:33

Jakym kouzlem :-)
Myslis proste callback kterej pouzivam taky leta letouci a na to nepotrebuji special tarif,proste pouziji odorika,nebo voocall.Mam integraci v androidovi takze kazdy hovor se zepta co preferuji - voip,callback nebo klasika?
No ale x let stary postupy slo diky tomu si mastit kapsu na techto special tarifech.Pritom stacilo aby si dotycnej aktivoval integraci + moje gsm cislo se zobrazuje vzdy volanemu a mohl volat jeste o 50 procent levnej a tarif neresit..
Callback pouzije gsm,pak frcis pres net,neplati se propojovaci poplatek.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod narg 13. 7. 2017 09:15

jasny, ja mluvim o technologii nekdy pred 10 lety, koukal sem na toho odorika, to je asi nejbliz tomu, jak to zrejme fungovalo, akorat ze to provozoval, mam pocit ze eurotel, tudiz ses nemusel nikde registrovat atd, eurotel si to prepojoval interne sam, mam pocit ze se volalo za 15kc a pak to slavne snizili na 5-6 pomoci tehle technologie a bylo to lacinejsi nez mistni hovor po CR
narg
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 7. 2017 09:20

Eurotel urcite,protoze znamej pravidelne si pujcoval muj telefon v hospode a volaval na Ukrajinu.Jak začalo byt po celym meste 3g a rychly wifi, tak sem ho dotlacil na aktivaci voip ktery sem mu aktivoval protoze mbe s tim uz nasiral.Ted mam kaktus ciste na data ani nepamatuji kdy naposled sem volal normalne,klicovy je ze lidi vidi moje kaktus cislo pri prijmu a ne ty generovany voip cisla co vetsina hned tipne :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod narg 13. 7. 2017 09:38

no dyt, ja taky tak
narg
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků