Hromadná žaloba na operátory? Kdo by se přidal?

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tttppp40 12. 3. 2017 12:32

Vyjádření Lex_causae a powlcz mě ujistuji v tom, že podání trestního oznámení by byl správný krok. Ostatně podání přes datovou schránku je otázka hoďky i s odůvodněním :-) Když budu mít dnes chvilku k večeru tak to už asi napíšu. Požádám taky o sdělení výsledků šetření. Sikanozni....., čiré bláznovství........ zajímavé manipulativni výrazy :-)
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod powlcz 12. 3. 2017 13:01

Bláznům se nemá odporovat :mrgreen:; tak přeji hodně štěstí - myslím to upřímně, v boji za spravedlnost škoda každého padlého muže
powlcz
BAN

Odeslat příspěvekod tttppp40 12. 3. 2017 13:09

Díky. Máš pravdu. Taky to myslím vážně. :-) Do měsíce by měli sdělit výsledky šetření tak uvidíme....

Taky se říká že blaznum přeje štěstí,....... něco na tom fakt bude :-)
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod lex causae 12. 3. 2017 17:51

Vsak uvidis, do mesice ti sdeli, ze neshledali duvody k zahajeni ukonu trestniho rizeni a vec zalozili na utvaru bez dalsiho opatreni. Jen by me zajimalo, ke kteremu policejnimu organu to datovou schrankou podas? Datovou schranku ma kazde krajske reditelstvi policie svoji vlastni. Mozna i policejni prezidium bude mit vlastni datovou schranku.
lex causae
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tttppp40 12. 3. 2017 18:19

Z 60% si myslím že to tak dopadne, ale pokud mé mírné znalosti trestního řízení neklamou, proti odložení jsou přípustné opravné prostředky. Datové schránky mají i státni zastupitelství a oni si to předají podle místní příslušnosti. Trochu času jsem ochoten tomu obětovat. V televizi dávají stejně jen kraviny :-)))))
Spíš mě překvapuje ten pasivní přístup lidí tady na fóru. Jediný akční nápad byl návrh na nějakou demonstraci a to je trochu hipisacké řešení.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod lex causae 12. 3. 2017 18:33

No prave, budou se to snazit postoupit podle mistni prislusnosti. Jenze uvedes v tom oznameni, kde byl trestny cin spachan, aby mohlo byt vubec rozhodnuto o mistni prislusnosti? Predpokladam, ze jedine co bude zname, bude tvoje adresa, takze to postoupi maximalne obvodnimu oddeleni policie, v jehoz uzemnim obvodu je tva adresa a to jeste v tom lepsim pripade, tzv. distancni delikt - pokud te budou povazovat za poskozeneho a ne jen za oznamovatele, protoze spravne by to melo v takovem pripade zustat tomu policejnimu organu, ktery podani prijal, kdyz neni znamo misto spachani trestneho cinu.

Pokud policejni organ nezahaji ukony trestniho rizeni dle § 158/3 tr. radu, nerozhoduje o odlozeni veci usnesenim dle § 159a tr. radu, proti kteremu by se dalo podat odvolani, ale pouze vyrozumenim o zalozeni veci na utvaru bez dalsiho opatreni, a proti tomu neni radny opravny prostredek. V takovem pripade muzes pak podat novy podnet, ale tim se budou muset zabyvat pouze, pokud bude obsahovat nejake nove skutecnosti.
lex causae
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tttppp40 12. 3. 2017 19:05

Lex_causae :že Ty jseš právník :-)))(možná i zástupce nějakého operátora) Odpovím do 2 hodin teď musím na Aukro.cz kocnci mi jedna aukce, ale zjednodušeně mi nedesi že bude známá moje adresa a budou známy částečně sídla osob podezřelých že spáchání trestného činu.
Jsem zpět.
Takže ještě jsem koukal na ty paragrafy trestního zákona a ten podvod se zatajovanim důležitých skutečností ještě zvazim ale jsou tam jiné §, které jsou skoro prakticky psaný pro podobný případ chování podnikatelskych subjektů a nejen těch.... :-)
Jinak k předchozímu popisu možného postupu, asi máš pravdu, nejsem právník a nemám v úmyslu to ověřovat. Reagovat budu na konkrétní ne předpokládaný postup.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod lex causae 12. 3. 2017 20:02

Kdyz uz studujes trestni zakonik, tak nezapomen na § 12/2 tr. zakoniku, vygoogli si, co znamena "subsidiarita trestni represe" ve spojeni s pravni zasadou "ultima ratio". To bude totiz hlavni zduvodneni policejniho organu, proc ve veci nezahaji ukony trestniho rizeni.
lex causae
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tttppp40 12. 3. 2017 20:54

Jen jsem to rychle prolit na elaw.cz/clanek atd.......
To je fakt moudrý postoj a chytrý případný postup obhajoby. Otázkou je tedy kdo určí co je krajní mez. Vypadá to že bude muset rozhodnout asi stejně nakonec soud, takže z hlediska efektivity a finanční náročnosti by bylo lepší jít rovnou k obcansko právnímu soudu se žalobou. No to má určitou logiku, pak je taky možnost to vést paralelne. Víš Lex causae přes všechna tvrzení že v podstatě jde jen o peníze, není to pravda. Nejdůležitější je motiv. A soudci, právníci a managery to jsou jen lidi s propiskami, když jde do tuhého přijde vždy ke slovu armáda. To jsou dějiny.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod lex causae 12. 3. 2017 22:23

Ale nic jsi nepochopil, trestni pravo je v nasem pravnim prostredi pravo ultima ratio pro reseni soukromopravnich sporu, je to az ta nejposlednejsi moznost reseni problemu, az kdyz reseni problemu pomoci civilniho nebo spravniho procesu selhalo. A tady v tom pripade zadny spravni nebo civilni proces jeste ani nezacal. Az rozhodne soud civilni nebo spravni organ a operatori nebudou pravomocne rozhodnuti respektovat, muze teprve prijit na radu trestnepravni reseni problemu. Jako prvni musi byt na rade CTU jako spravni organ anebo obcanskopravni zaloba u civilniho soudu, nic z toho zatim nebylo, proto to policejni organ zalozi bez dalsiho opatreni, nebudou vubec zahajeny ukony trestniho rizeni dle § 158/3 tr. radu.
lex causae
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tttppp40 12. 3. 2017 22:59

Mám trochu pocit, že si cintas na pentli a tohle není právnické fórum a já nejsem právník, ale nebylo nezajímavé si o tom popovídat. Nicméně důvod proč jsem založil tohle téma, nebo to co planuju udělat to nezmění. Možná se potkáme, osobně :-)
Ale teď když o tom přemýšlím, mě napadá jak to ještě víc zjednodušit a docílit stejného efektu. Dnes ale jdu spát zítra v 9 vstávám.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod tttppp40 13. 3. 2017 01:46

Myslím že nejzajímavější na tomto tématu je kdo se skrývá za Lex causa. Vzděláním asi právník, profesí.....? Tipuji ve státních službách.
Moderátoři jestli chcete můžete toto téma uzavřít. Lidi nakukuji ale nenakupují..... :-)
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod Franklin 13. 3. 2017 01:57

Kdo je to "lex causae"? No přece náš Zdeněk, "osobne", tedy pomahač a chránič. V uplynulých dnech Zdeněk ukradl několik uživatelských účtů jiných uživatelů a přivlastnil si je. Například
uživatel "54321" ukradnutý Zdeňkem memberlist.php?mode=viewprofile&u=35716
uživatel "21698" ukradnutý Zdeňkem memberlist.php?mode=viewprofile&u=135284

Tedy zloděj pracující u pomahačů a chráničů. To jen pro přestavu, co je to za charakter. Zdeněk měl v minulosti stovky uživatelských účtů, ale všechny byly nakonec zablokovány nebo smazány pro porušování pravidel fóra. Normální člověk by si řekl: nechtějí mě tady, tak sem nepolezu. Ale Zdeňkova chorobná závislost na tomto fóru ho nutí zakládat si stále nové a nové účty. Ke cti Zdeňka lze říci, že jeho poslední účet, "lex causae", nebyl ukraden jinému uživateli, ale nově vytvořen.

Příklady některých přezdívek z minulosti:
abolice
anonymoussss
E3D
iura
joachym1
nullum
o5z5
osobne
ossobne
osssobne
ossssobne
ratuss
Sabinka
scripta
sunt
ultima__ratio
ultima_ratio
ultima4
vigilantibus

1 rok pracoval pro mBank jako člen mRady.

Zdeňkovou nejoblíbenějších zálibou (vedle tlachání na fóru) je protáčení velkých částek na kreditních kartách s cílem získat maximální bonus. Zde se opět projevuje jeho charakter. Když potřebuje získat nějaké "citlivé" informace k získání bonusů, tak se neváhá ponížit, neustále všechny otravuje a zdůrazňuje, že by se informace měly sdílet. Ale jakmile informaci získá, náhle se změní: ostatní nabádá, ať nic neříkají nahlas, pouze v náznacích. Takže tak.

Doporučuju na jeho slovní průjmy nereagovat.
Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod tttppp40 13. 3. 2017 02:19

Tak tomu říkám konečně užitečná informace :-))))
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod 56237 13. 3. 2017 06:49

Vážně má osobne už tolik nicků? To jsi zjistil dle IP adresy? Vážně je krade? Ptali jste se jejich zakladatelů? Co když je dostává darem? A je to vážně porušením pravidel tohoto fóra? :hm
56237
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků