Povzdech na papóškováním

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pan Kája 19. 2. 2017 02:41

Pěkné brzké nedělení odpoledne přeji,

chci si jen nahlas povzdychnout. Nedávno jsem se poohlížel po telefonu a tak strávil více času ponořen do nejrůznějších testů a diskuzí. Jednu věc mi hlava nebere. Stačí aby vznikl na renomované stránce test, který něco vyzdvihne a za chvíli to vyzdvihují všichni. Posledně mne zarazil Samsung S6 (vlastně i S7) jakožto král fotomobilů. Všude to slýchám. Takový S6 má znatelně nižší reálné rozlišení (rozuměj změřený počet řádků) i než takový Iphone 6s. Vedle mé lumie 930 s denimem je to už pohledu viditelný rozdíl, co se zachycených detailů týče. Má také o něco málo horší stabilizaci než Nokie a zpracování obrazu též poněkud zaostává. Ostří lépe a přesněji, ale při letmém srovnání jsem vyloženě brutální rozdíl nepozoroval. Vlastně jsem nepotkal moc vzájemných testů. Většinou někde porazil iphone či LG, tu a tam Huawei či LG. A tak z něj udělali krále fotomobilů (což je celkově absurdní, když zde existují mj. l1020, n808 a CM1). Všichni to opakovali, dokud se to nestalo pravdou.

Ale abych mu nekřivdil - v případě displejů zase kdekdo kritizuje amoledy za syté barvičky mimo realitu, ignorujíc, že poslední amoledy jsou naopak displeje s nejpřesnějším podáním barev ve světě telefonů. A opět - tak dlouho se to opakuje, až se z toho stává další pravda.

Něco podobného bylo i u formátování baterií, ignorující nástup li-on modelů s jiným chováním... a ono těch příkladů bude spousta. A mě to tak nějak znepokojuje. Kdo chce, skutečnou pravdu se o daném problémů dozví, ale musí projet spoustu diskuzí (a bohužel) i "odborných" testů, kde mu často bez přemýšlení tvrdí společnou "pravdu" a tak občas nebývá nejlehčí, dostat se ke skutečně správné odpovědi.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 2. 2017 21:43

Dnes dostáváš moře informací, ale pravdu si musíš vyfiltrovat. A to není vždy běh na krátké trati.
MgX
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků