Android->WP

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ardon 12. 5. 2016 17:55

Zdravím, vzhledem k tomu, že mi nejspíše odchází telefon s androidem, dívám se po náhradě, ale raději bych windows phone, protože i na nokii /microsoftu lumia/ 435 "za pár šupů" běhá o dost lépe, než android.
Chtěl bych se vyhnout flamu android vs WP. Potřebuji jen poradit, co bude WP zvládat, a co ne, abych věděl, jestli mám vybrat WP nebo skončit zase u androida.

1/ geocaching-něco jako c:geo, tzn. offline mapy, navigace na vybrané souřadnice, vyhledávání kešek v okolí a jejich ukládání do telefonu, zobrazování waypointů ke keším. Možnost procházet logy keší a zalogovat se.
2/ navigace-offline mapy.cz nebo google mapy
3/ organizace-app na přístup do google kalendáře
4/ Schopný browser-ideálně kombinace opery mini+něčeho většího, co umí přehrát i videa (třeba na idnesu videa u článků)
5/ dostupnost hudebního přehrávače, kde je možnost třídit hudbu po složkách
6/ něco jako idos nebo pubtran
7/ Gmail
8/ disk google, zvládnout otevřít dokument z google disku
9/ otevřít pdf.


Tučné položky
jsou pro mě obzvláště důležité, pokud pro ně nebude app na WP, tak pro mě systém nemá cenu.
Díky za odpovědi.
ardon
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 12. 5. 2016 19:10

1.) Zkusil bych třeba maaloo, ale geocaching jsem nikdy nezkoušel
2.) jsou tu mapy.cz, v základu mapy od microsoftu (podklady Here)..
3.) není třeba žádnou aplikaci. Už v základu se stačí přihlásit s google účtem a synchronizují se kontakty, emaily i kalendáře. To je výhoda WP/WM.
4.) Netuším co bude nejlépe fungovat. Já používám edge a operu mini. Existuje třea i maxthon nebo tuším UC
6.) WMM jízdní řády - sice placené, ale zdaleka mi přijdou nejlepší
7.) to samé co za 3.) - podle mě není třeba
8.) total commander to zvládá
9. ) používám základní PDF reader tuším od microsoftu, snad dokonce v základu? Ještě je tu adobe reader.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glock69 12. 5. 2016 19:37

Jakou máš operu mini? Jde se přihlásit k účtu, aby se synchronizovaly uložené položky, co jsem měl v OM v mobilu s androidem?
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 5. 2016 19:59

realita je ze co se tyce mapy.cz precti si vyjadreni od lidi ze seznamu proc v tymu nemaji jednoho jedinyho cloveka pro vyvoj mapy.cz aplikace a proc ani nebude.A tak je to defakto se vsim, tady ovsem to bylo už moc okaté s tim jak mapy.cz na wp, wm, uplna pohodička :-)
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 12. 5. 2016 20:26

1) Geocaching byl pro mě také VELMI důležitý a po nějaké době jsem se usadil na programu za 80kč GEOCACHING PRO - je i free verze, ale to jen spíš takové demo.
V té verzi za 80kč umí používat offline mapy od MS co máš stažené, takže pohoda. Škoda že neumí použít podklady z MAPY.CZ - výhoda tohoto programu je, že nemusí být Premium účet přímo na Geocaching.com
2) Na offline navigaci je tu program přímo od MS - bezplatná offline navigace celého světa, můžeš si stáhnout konkrétní státy jaké chceš.
Pro turistiku offline MAPY.CZ nebo SMARTMAPS - ty už teď taky ale vyrábí Seznam.cz
Stále přemýšlím jestli v akci za 20euro nekoupit SYGIC ...ale asi by mi nepřinesl nic zásadního.
3) jak píše kolega výše...
4) zkoušel jsem jich několik, ale nejpohodlnější je ten vestavěný od MS, videa přehrávat umí a je příjemně svižný.
5) jedině Core Music Player - je to snad vážně jediný přehrávač souborově orientovaný, 55kč nelituj, vyplatí se to.
6) MHD jsem nejel sto let, tady neporadim , jednou jsem v Praze zkoušel IDOS přes vestavěný prohlížeč, fungovalo to dobře
7) Vestavěný email klient celkem dostačuje, mam v něm 3 různé schránky a jde to se v nich orientovat
8 ) neporadím, já jsem spokojený s MS ONEDRIVE - k L950 je na rok 1000GB zdarma
9) PDF READER - já používám tento, je jich ale vícero dostupných
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 12. 5. 2016 20:30

glock69: Na W10M je jen jedna verze, ne? Hádám, že poslední. Nikde tam nevidím přihlášení, takže bych nevsázel na možnost importu záložek. Jediné plus, že se dá udělat záloha a po jejím obnovení by měly zůstat (když by bylo nutné udělat tovární nastavení), víc bych od toho nečekal.

ooooo: Nevím na co je to reakce a upřímně, vlastně ani nechápu pointu. Nejspíš ti tam chybí nějaká věta.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honcka 12. 5. 2016 20:33

Obecně k těm službám od googlu, pokud chceš přejít k ms, tak komplet i se službama, že google hází ms celkem klacky pod nohy a neoficiální aplikace většinou nefungujou tak jak mají.
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 12. 5. 2016 21:08

S WP muzes na sluzby Googlu zapomenout - bez sance.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 12. 5. 2016 22:33

Otázkou jest, co kdo co myslí těmi službami - ano, hangouts a google+ apod. tam nejdou (popř. ne optimálně), to je fakt. O google disc jsem psal výše (není to moc komfortní, ale funguje). Pokud jde o mail/kalendář/kontakty, tak fungují bezchybně, jsou integrovány to systémových aplikací a jejich použití se prakticky neliší od MS účtu (sám je používám obojí současně dost dlouho na WP8/W10M, takže vím o čem píšu).
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 9182standa9182 13. 5. 2016 01:41

Pro google drive doporučuji využít Total Commander.

Jinak u gmailu je nutné počítat s tím, že nativní aplikace pro windows 10 žádná není - tj. nepočítat s podporou štítků. Navíc výchozí e-mailový klient neumí ani "hvězdičky".
9182standa9182
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 5. 2016 04:49

re : pan Kaja
reakce na nehoraznou lež s mapy.cz
ono by šlo popravde receno klidně pokračovat, nicmeně jde to shrnout uplně jinak, většina věcí funguje presně tak jak bylo ve vlaknu popsano.Takže defakto nefunguji, treba gmail bez stitků je vtip..
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stein 13. 5. 2016 06:15

oooooooooo píše:realita je ze co se tyce mapy.cz precti si vyjadreni od lidi ze seznamu

To bych si taky rád přečetl, máš link? Vyjádření od Seznamu, ne od novinářského copy - paste bullsh!tu.

PS: místní lowendová agitka Svědků Androidových je k smíchu. Duo komiků K&o dokáže vymyslet fóry na cokoliv, o čem nemají ani páru.
Stein
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 5. 2016 06:19

Kup Lumia 640 LTE, a za tu cenu nic moc nemusíš řešit.
Programy popsány výše, aktualizace na W10M o.k.
Zbytečné další dilema s wphone.
Až se Ti nebude hodit, prostě za ty kačky mobilpohotovost, nebo šuplík, no problem.
Zkus a uvidíš sám....
anonymni

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 5. 2016 07:52

re :stein
Pravidelne ze sebe delas d.bila..
Vysla nova verze mapy.cz pro ios a android s novymi funkcemi.Najděte si jejich stranky na facebooku a vyjadreni k windows na mobilech.Shrnu to, koncime, nema vyznam pro tento bezvyznamnej system drzet vyvojare.Vyjadreni primo od seznamu ,dohledatelne pokud vam na tech krumplech funguje alespon vyhledavani..Takze tvari tvar realite co ty na to Steine ?
Jo ten svedek Androiduv, neboli ja mel win na mobilu kdyz o necem takovym 99 procent lidi na foru nemelo tucha ze existuje.Ze soucasny zmetek nepouzivam protoze je to opravdu tragedie vuci konkurenci je jen prirozeny vyvoj.
Chybí nám mobilní vývojář pro WP a podíl na trhu nám extra motivaci také nepřidává. http://smartmania.cz/gartner-podil-windows-phone-q3-2015-12484/
Viz vlakno na fb a zduvodneni proc konec
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.mirRa 13. 5. 2016 08:49

Ooooooooo: Jo, a protože ukončili vývoj pro W10, tak mi zrovna před 2-5 dny přišla další aktualizace Mapy.cz :D ty jsi fakt joker...
dj.mirRa
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků