Samsung Galaxy S7/S7 Edge - voděodolnost

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod fibi777 20. 7. 2016 22:20

Zběžně jsem prošel příspěvky a všichni tady řeší, zda telefon vydrží či ne, jak dopadne záruka, apod. Mě by spíš zajímalo, zda a jak se s S7 pod vodou vlastně pracuje. Já mám xperii Z2 a pomalu mi dosluhuje, fotil a točil jsem s ní pod vodou celkem často. Ale vždy jsem exponoval pomocí HW tlačítka. Pod vodou dotykový displej jaksi nefunguje. Takže jak je to s telefonem, který nemá HW spoušť. Jinak nevím, proč bych telefon namáčel pod vodu, pokud nemůžu fotit.
fibi777
Kolemjdoucí



Odeslat příspěvekod fibi777 28. 7. 2016 06:27

Děkuji pokročilému Loaderovi i kolemjdoucímu xzeitovo za nápady, proč telefon ponořit. Mě spíš zajímalo, že nastavení spouště na jedno s tlačítek možné je a tím je to vyřešené.
fibi777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David Vlk 5. 8. 2016 12:52

Vyjádření Samsungu.
Přílohy
FireShot Capture 56 - SAMSUNG Live Chat - https___c-contactus.samsung.com_webchat_user_connect.do.png
David Vlk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gugu17 26. 9. 2016 23:58

Přepis z oficiální příručky pro Samsung Galaxy S7 Edge

Údržba odolnosti proti vodě a prachu
Vaše zařízení podporuje odolnost proti vodě a prachu. Aby si zařízení odolnost proti vodě a prachu
uchovalo, řiďte se pozorně těmito tipy. V opačném případě by mohlo dojít k poškození zařízení.
• Neponořujte zařízení do vody hlouběji než 1,5 m a pod vodou ho nenechávejte déle než
30 minut.
• Nevystavujte zařízení rychle tekoucí vodě.
• Pokud bylo zařízení vystaveno působení čisté vody, pečlivě ho usušte pomocí čisté, suché látky.
Pokud bylo zařízení vystaveno působení jiných kapalin, opláchněte je čistou vodou a pečlivě ho
osušte pomocí čisté, suché látky. Pokud byste se těmito pokyny neřídili, mělo by to nežádoucí
vliv na výkon a vzhled zařízení.
• Bylo-li zařízení ponořeno do vody nebo je-li mokrý mikrofon, reproduktor či přijímač, nemusí
být během hovoru dobře slyšet zvuk. Před použitím zařízení otřete suchým hadříkem nebo je
důkladně osušte.
• Dotykový displej a další funkce nemusí správně fungovat, pokud zařízení používáte ve vodě.
• Zařízení bylo testováno v řízeném prostředí a získalo certifikaci odolnosti vůči vodě a prachu
v konkrétních situacích (splňuje požadavky klasifikace IP68 uvedené v mezinárodní normě
IEC 60529 – stupně ochrany poskytované ochrannými kryty [Kód IP]. Podmínky testování:
15–35 °C, 86–106 kPa, 1,5 metru, 30 minut). Bez ohledu na klasifikaci je možné, že v určitých
situacích dojde k poškození zařízení.
Gugu17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David Vlk 27. 9. 2016 08:33

Dejte si pozor na problém s nabíjením po ponoření do vody a dejte si pozor na moře a mořskou vodu.
David Vlk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gugu17 5. 10. 2016 23:42

Mám neoficiální vyjádření servismana Samsungu. Drtivá většina případů poškození Samsungu S7 a S7 Edge vodou, je způsobeno průnikem vody do útrob telefonu šachtou na SIM. S ohledem na voděodolnost je to nejslabší místo telefonu. Přímo v šachtě na SIM je vidět na vlhkost citlivý papírek (další je uvnitř telefonu), který když se zabarví, tak máte po záruce!

Jeho rada: Pokud už budete mít neodolatelné nutkání máchat telefon ve vodě, nebo ho pod vodou používat např. při focení, je doporučeno uzavřený šuplík na SIM přetřít bezbarvým lakem na nehty, ale pozor ať lak nenateče dovniř. Při přetírání držte telefon šuplíkem dolu. Lak za pár minut zaschne a je beze zbytku odstranitelný BEZACETONOVÝM odlakovačem bez poškození telefonu. Tato úprava Vám zajistí již téměř stoprocentní voděodolnost. Pokud i přesto do telefonu nateče voda, záruka vám bude uznána, protože voda v telefonu sice bude, ale šachta na SIM bude suchá.
Gugu17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 16. 10. 2016 10:06

Už vidím ty týpky u kasy v DMku, jak si kupujou bezbarvej lak. :-D
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 31. 3. 2017 06:33

Nasel nekdo pouzitelne PEVNE vodotesne pouzdro pro S7 edge? Je si ce fajn, ze mam IP68 certifikaci, ale staci spatne slicovani nebo jina skryta zavada u jednoho kusu a mam z nej cihlu. S Note 4 jsem 2 tydny v Egypte zkousel Aquapack, jako pouzdro dobry nepronikla ani kapka, ale na foceni nahouby protoze se pod vodou zblazni displej a dela si co chce, tak jsem myslel, ze bude to pevne pouzdro odolnejsi proti tlaku vody na displej. Nasel jsem tech pouzder nekolik, ale vsechny maji "obnazenou" cast kolem fotaku, nechapu to. Diky za nejaky tipy...
kultus
Junior

Odeslat příspěvekod jartoo 7. 4. 2017 15:37

Dvakrát mi už spadl do vany s7 edge a pohoda. Žádné následky. Kdysi mi do vany spadl i s3, jen jsem viděl jak ujíždí displej, stále se zmenšujíci velikosti do rohu. Nahradilo ho černé pozadí) každopádně vypnout, vysušit a šlapal dal. Od té doby jsem se pak koupal s S5, nyní s S7 úplně no stress. Není to úchylka, jen si ho někdy vezmu s sebou a pustím si při relaxu hudbu nebo videa, ve vodě je to pak hned, ani člověk neví) že jsem kopyto je jedna věc, druhá je ta že prostě vydržel.
jartoo
Junior

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 29. 6. 2017 21:46

Někdo skušenosti s mrtvým samsungem S7 edge po mořský vodě ? a to sem ho do vody nenamáčel ale šlouchla mi na něj vlna. vody na něm moc nebylo. pomalu přestal fungovat.

díky
možná že se opakuju,možná že se opakuju,možná že se opakuju
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod David Vlk 30. 6. 2017 09:30

Já jsem ho měl pod mořskou vodou. Pak jsem ho pořádně umyl a propláchl v čisté vodě a dal na den do misky s rýží. Nabíjení nefungovalo pár dní, ale pak se chytil a od té doby ok. Bohužel v návodě píšou pouze tolik, že to nemáš používat ve "velkých vlnách oceánu". O moři ani slovo.
David Vlk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Louis.scorn 1. 7. 2017 11:53

No tak já vím že to byla moje blbost, ale fakt to mohl být zásah asi tak 1 litr slaný vody z půl metru. Takže žádnej extrém jako sou vidět ty šílený videa na youtube. Jinak sem pak reagoval stejně, když sem další ráno zjistil že se nenabil, vypláchl sem konektor sladkou vodou, a nechal schnout.pak mi odešlo zamykací tlačítko, pak odešel dotik, a nakonec sem ho už nezapnul. Po 5 dnech, furt nic bez reakce. a to je ten papírek ve slotu na sim takový jako má být, není růžový.
možná že se opakuju,možná že se opakuju,možná že se opakuju
Louis.scorn
Junior

Odeslat příspěvekod David Vlk 3. 7. 2017 11:14

a copak už nemáš záruku?
David Vlk
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků