SuperPokec

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 1. 2018 23:02

Díky za tipy. Jsou to ale všechno dost pádla. Upřímně, čím menší, tím lepší. Co jsem tak hledal dál, tak s velkou kapacitou a menším displejem jsou jen odolný, takže sice ušetřím čelní plochu, ale přidá mi to na tloušťce... ach jo.

Z nabídky T-mobile byste vybrali co? Že bych to nechal koupit chlebodárce...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 7. 1. 2018 23:50

Nokia 5 ?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 8. 1. 2018 08:39

No když by to platil chlebodárce, tak bych si určitě nechal koupit Note 8. :-) A jestli to musí být menší, pak XZ1 compact. Jen u toho Sony nevím, jak je to s výdrží baterie.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 1. 2018 11:02

Pamatujete si ty časy, dejme tomu 2002 - 2009, kdy vám ty top telefony připadaly naprosto dokonalý? Krásný design, lepší funkce než ostatní, prostě jsme je chtěli. Dnes se podívám na top model a je to
Obrázek

Protože top model umí to samý, co low end, jen to umí rychleji, je to stejnej obdélník, je to větší pádlo a vydrží na baterku stejný prd. Vzpomínám na good ol' times :'(
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 8. 1. 2018 11:47

Njn, doba se mění.....
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod BreC 8. 1. 2018 15:49

Zlaté časy N73, N95..
Lidi jsou jak ryby, někdy plavou proti proudu.
BreC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 8. 1. 2018 20:30

No ještě doba příchodu smartphonů do mainstreamu (do 2012) byla dobrá - různé OS, rozdílné přístupy a vlastnosti.
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 9. 1. 2018 16:25

BreC píše:Zlaté časy N73, N95..

Na N95 opravdu rád vzpomínám, měl jsem ji někdy v 2008.
Nezlobil bych se kdyby současná Nokia pod vedením HMD Global, udělala retro reedici Na a E řady, třeba jen ty nejznámější/nejúspěšnější.
Buď s tehdejším hw což bude už možná problém, nebo s dnešním ať s pripertialnim OS, či androidem.

Myslím ale že se tohoto od současné Nokie nejspíš nedočkám, takže jelikož se mi po N95 celkem styska a lituji ze jsem se jí tehdy zbavil, poohlédnu se na inzertních portálech, na SBazar je těch inzerátu celkem dost a některé kousky jsou velmi ale velmi zachovalé.
Případně koupit nový kryt či baterku, by při troše snahy šlo také.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 1. 2018 18:07

Tak přemýšlím, že bych si pořídil nějaký retro. Co nejstaršího je dnes ještě použitelný ve smyslu, že s tím půjde telefonovat, mrknou nouzově na web, bůček, whatsapp a skype? Buď nějakej starej SE (A200 nebo pozdější A100) nebo Symbian. Těch stylovejch Nokií tehdy byla hromada. Nějakej malinkej slider... to by byla pecka.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Naecken 9. 1. 2018 18:15

Whatsapp končí s podporou pro S40 letos, Messenger není moc použitelný a web je jen horkotěžko použitelný s Operou Mini. Symbian je už dávno odstavený. Počkal bych na nové modely od Nokie s odnoží Firefox OS :-)
Jolla is a movement.

Superfórum pro Symbian (v1.4.5) :arrow: :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=9455180#p9455180
Naecken
S40 Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 1. 2018 18:41

Hezký vysouvací nebo véčkový Nokie se symbianem už jsou hodně starý, to nebude použitelný. Nadějněji vypadají poslední SE na A200. C905, W995 apod. Multitasking tam šel v pohodě, FB a Skype tam kdysi taky šel, web přes OM je v pohodě. Hudbu si člověk pustí a je to hezký telefon. Ještě mrknu na číňany, jestli nedělají nějaký retro.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 9. 1. 2018 19:01

Tak ano aplikace budou problém či jejich provoz přes web ale nejsem na fb ani chatovacích službách zas tak závislý a neškodí si od toho všeho někdy odpočinout.
Odepsal jsme na pár inzerátu N95 tak uvidíme.
Chci ji z nostalgie takové retro, zprávy si na tom jistojistě přečtu, fotky taky solidní, hudba filmy atd.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 1. 2018 23:05

Co nějaké BlackBerry?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 10. 1. 2018 11:06

Tak se mi ozval člověk na inzerát zvSBazaru, na tu Nokii N95, jak jsem zmiňoval dříve
Je jich tam víc,tato vypadala nejzachovalejší, požadoval 1.5k ale nabídl rovnou sám slevu takže ve finále si ji cení na 1200.
Citace jeho odpovědi do mailu.

"
Baterie je zcela nová, ne originál, od jiného výrobce. Jelikož telefon nepoužívám, nemám výdrž vyzkoušenou. Displej je bez škrábanců, krytý ochrannou fólií. Jedinou vadou je lehce oprýskané tlačítko vypnout či odejít, ošoupaný nápis okolo čočky fotoaparátu a kryt baterie jiné barvy, viz. foto."
Nevím ale asi do ní půjdu, je fakt že slide konstrukce mi celkem schází dneska.
Nokia N95 byla na svoji dobu výborný přístroj a i dnes je m,Slim obstojně použitelná.
Že nezvládne instalaci aplikací na sociální sítě a další, to mě trápí že všeho nejméně.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 1. 2018 17:35

Závist.

A aplikace pojedou. Buď java nebo sis. Máma používá java bůček běžně.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků