Časopis Mobility končí :-(

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Sibstr 7. 12. 2011 16:25

Tak se dnes internetem začala šířit informace, že časopis Mobility po 13 letech končí číslem 12/11. Má někdo nějaké další informace, než ty co jsou zde: http://www.mediar.cz/mlada-fronta-zrusila-casopis-jak-na-pocitac-z-mesicniku-digifoto-a-mobility-udelala-pribaly/
Jsem z toho docela smutný, protože to je můj oblíbený časopis a jediný, který mám předplacený, už 11 let. Je tu někdo z redakce, kdo by se k tomu mohl nějak vyjádřit?
Kdyby tu byla nějaká alternativa, konkurence, ale prostě Mobility měli v oblasti mobilů a mobilních technologií takový svůj malý monopol, tak nechápu proč byly zrušeny. To samé platí o časopisech DigiFoto a Jak na počítač, které byly také zrušeny. To si člověk za chvíli nepřečte v tištěné podobě už vůbec nic, smutné :-(
Sibstr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Imhotep 7. 12. 2011 17:15

ja osobne tiez kupujem mobility uz pekne dlho (aj ked nie uplne pravidelne) ale v poslednej dobe ma velmi sklamalo ze ked som sa tesil na nejaku recenziu (naposledy Xperia Active) tak po par dnoch po vydani casopisu sa objavila aj na webe, a tak vlastne moj zaujem o tlacenu verziu pomaly upada. Clanky ktore sa venuju len ceskym operatorom hned preskakujem kedze sa ma to netyka, takze svojim sposobom mi ani nejak extra nevadi ze caspois konci.
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martin.fencl5 7. 12. 2011 17:30

Zájem čtenářů opadá i kvůli neustále opakovaným chybám, zpožďování dodávek časopisů atd. však si to lze přečíst v jiném vlákně fóra. Každopádně i tak škoda.
Sony Ericssony Xperia Neo V a HTC Desire 310
martin.fencl5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 12. 2011 23:08

Mobility jsem nikdy nekupoval, ale když už se ke mně nějaké dostaly, dejme tomu v období okolo roku 2002-2004, tak jsem každé číslo přečetl několikrát.

A důvod, proč končí? Dle mého je to jasné, lidi to nekupují.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 7. 12. 2011 23:19

Možná je to trochu jinak - Mladá fronta koupila CPress a likviduje postupně všechny jejich časopisy... Proč asi? :D
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 12. 2011 23:38

No proč, to by mě zajímalo. :hm
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 8. 12. 2011 01:03

To mě taky.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Carismatico 8. 12. 2011 01:47

Lidé by kupovali, ale to by se v každém časopise nesměli stále opakovat chyby. Dříve byla prodejnost časopisu velmi dobrá, proč najednou není? Myslím si, že Mobility mohly získat zašlou slávu, musela by se ale řada věcí změnit.
Xperia S White + Wave 3 + Galaxy S II + S III

Mobilní poradenství a konzultace, více v "zeměkouli" :D
Carismatico
Moderátor Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 8. 12. 2011 06:53

Myslím, že Cpress koupili jako konkurence ke zrušení - nevím, jak moc který časopis vydělával nebo prodělával. Tipuju, že zavedou rubriku jinde. Ale je to jen můj tip - nevím, jestli časopis bude nebude vycházet dál.

-- 8. 12. 2011 06:59 --

Například zrušili časopis Pojď si hrát od Cpress - brala ho mamka pro vnučku - a nabídli místo něj tuśím Sluníčko nebo Mateřídoušku....

Proč ten Cpress kupovali, když teď časopisy postupně ruší? Buď ho budou specializovat, ale spíš za tím vidím likvidační konkurenční boj.
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod monikash 8. 12. 2011 07:27

Za vším je hlavně prodejnost (časopisu, ne lidí). Mobility jsem si kupovala od 1. ročníku, ale přestala jsem ho kupovat tak před 3-4 lety, kdy už se opakoval s internetovou podobou a už jsem ho neměla kam dávat. Ale stejným způsobem skončil měsíčník Mobil, po té, co jej koupil vydavatel Mobilit.
U P.S.H. by si konkurovali vlastním časopisům pro děti, které vycházely nejen za mého dětství, ale Mateřidoušku už četli i moji rodiče co by děti (a ani by mě nepřekvapilo, kdyby ji četli opět :-) )
Jediné časopisy, které se neustále rozrůstají, jsou časopisy pro ženy. Což je nepochopitelné, když opisuje jeden od druhého, skladba je stejná a opakující se periodicky.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 12. 2011 07:29

Můj názor: Cpress držel Mobility, Digifoto a asi i další tituly (nemám přehled) protože měl k nim vztah, byli to jejich "děti" měly tradici, možná taky, že to byly jejich stěžejní tituly?
Mladá fronta je od tohoto odproštěna, pro ně jsou tradiční jiné tituly a tak u těhle převzatých kouká jen na ekonomické ukazatele a podle nich se rozhodla.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 8. 12. 2011 08:14

Pak ale je otázka, proč Mladá fronta koupila Cpress, když jeho produkci likviduje - na špatnou prodejnost bych to nesváděl - to je moc povrchní a možná toto vysvětlení někomu stačí. Mě ne ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 12. 2011 08:21

Možná kvůli webům? Ty Mladé frontě podle mě moc nešli. Teď mají slušnou řádku navštěvovaných stránek. Já třeba http://www.e15.cz začal navštěvovat až potom co koupili cpress.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Deleted user 8. 12. 2011 08:45

Reku píše:Proč ten Cpress kupovali, když teď časopisy postupně ruší? Buď ho budou specializovat, ale spíš za tím vidím likvidační konkurenční boj.

To prece nema vubec logiku. Ty casopisy prece nepredstavuji pro MF zadnou konkurenci, kdyz ji patri. Trochu selskeho rozumu, prosim. :-)
Deleted user

Odeslat příspěvekod Reku 8. 12. 2011 09:28

Selský rozum v tom je ;-)
Takže mě křivě neobviňuj ;-)
Pojď si hrát - konkurovalo Mateřídoušce , .... A přitom bylo lepší ;-) aktivně se děcka zapojily ....
Mobility by mohli konkurovat nějaké rubrice, kterou třeba i ve větším chce Madá fronta někde za vézt či rozšířit .... Atd ....

-- 8. 12. 2011 09:33 --

Ještě dodatek - zatím se tady jen dohadujeme. Nikdo kompetentní se tu ještě s žadnou „oficiální” verzí (ať už pravdivou či určenou pro masy) neukázal :-D
Reku
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků