Nový zpusob přihlašování - problémy

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zelych 5. 11. 2011 08:40

Zdravim, zaznamenal jsem, ze jak MM, tak fórum pršelo na nový zpusob přihlašování. Mám s ním ale v Opeře mini problémy. Ve fóru to ještě jde, tam se mi akorát překrývá zatržítko pro trvalé přihlášení nějakou reklamou. Ale v textové verzi MM se mi uz nedaří přihlásit vůbec, po kliknutí na "PŘIHLÁSIT SE" se mi znovunačte stránka s vyskakujicim oknem, které má v hlavičce "m.mobilmania.cz" a text zprávy je pouze "N/A" a velké tlačítko OK.
Doufám, ze bude problém brzy odstraněn, nebo vrácen puvodni systém přihlašování.
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 5. 11. 2011 09:30

To zas byla nějaká chytrá hlava , co to vymyslela. Mi zas jde se přihlásit jen přes mobily ,
přes PC mi to píše . že zadávám špatně jméno nebo heslo.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 11. 2011 10:26

Zelych: Textovou verzi MM už opravujeme. Jakou reklamu při přihlašování do fóra myslíte? Na přihlašovací stránce žádná není. Mohl byste to popsat podrobněji?

Polda: Místo dvaceti oddělených přihlašování na dvaceti webech (spíš víc, nepočítal jsem to), máme teď jednu přihlašovací stránku. To je výhodné - snadno se dají řešit chyby, snadno se dají přidávat další možnosti autentizace. Stačí to udělat na jednom místě, ne na dvaceti.

Ale k věci: Na stránku, kde se z počítače nemůžete přihlásit, vám to z mobilu stejným uživatelským jménem a heslem jde? To se mi zdá nemožné. Pokud není chyba při zadávání, tak to snad může být jen něco ve vašem prohlížeči. Zkuste u něj smazat cache, jestli to nepomůže.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 7. 11. 2011 10:46

Nekdo by taky mohl opravit to odeslani formulare entrem u jmena :( Prihlasuju se na klavesnici, zadam prvni pismeno, ukaze se mi cele, vyberu a enter...a dostanu hlasku o chybnem hesle :(
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 11. 2011 10:50

Zivan: Na které stránce vám to takhle funguje? To ale bude asi taky problém v prohlížeči - doplní vám špatné heslo a vy ho jen odešlete.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelych 7. 11. 2011 15:17

Marek Lutonský píše:Zelych: Textovou verzi MM už opravujeme. Jakou reklamu při přihlašování do fóra myslíte? Na přihlašovací stránce žádná není. Mohl byste to popsat podrobněji?

Udělal jsem fotku, jak to vypadá, není to tedy přímo reklama, ale banner MF.
Obrázek

EDIT: Tak jsem to zkoušel ještě jednou, a při orientaci na šířku, se stránka zobrazí správně, problém je pouze při načítání na výšku. (před focením jsem měl načtenou stránku na výšku a až potom jsem ji překlopil, aby toho bylo na displeji více vidět)
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 11. 2011 15:52

Aha, patička stránky. Uděláme, ať se na malých displejích, kam by se nevešel samotný formulář, nezobrazuje.

Ale moc nerozumím, jak to přesně myslíte. U načítání „na výšku“ je to horší než na tomto obrázku? To by asi nemělo, když je tam víc místa.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelych 7. 11. 2011 16:20

Bylo to myšleno tak, že to co je vidět na displeji (na fotce) se děje jen v portrét zobrazení, když je stránka načtena v landscape je to v pořádku.
Jen že ta fotka je udělaná na šířku, ale stránka byla načtena navýšku.
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 11. 2011 16:33

Ale tohle je landscape a v pořádku to není :)

Zkuste to prosím teď, nastavili jsme, aby se patička u malých displejů (s výškou menší než 400 px) vůbec neukazovala.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelych 7. 11. 2011 16:41

Jak jsem psal, stránka byla načtena v portrait, ale pak jsem překlopil telefon aby to bylo lépe vidět (stránka se nenačítala znovu, jen se překlopilo zobrazení)
Ještě jsem to nezkoušel, ale u mě to bude nejspíš stejné, mám totiž rozlišení 800x480. Spíš by bylo lepší nastavit nezobrazování patičky u QVGA (320x240) a menších.
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 11. 2011 19:10

Nemám s tím problém, teď sem to vyzkoušel.
dejv


ObrázekImage Hosting

ObrázekImage Hosting
Landscape
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zelych 7. 11. 2011 19:22

Ani v Opeře mini? (vzhledem k tomu, že to je asi nejrozšířenější mobilní prohlížeč, by to asi vadilo více uživatelům)
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 11. 2011 20:20

To bohuzel na Meego nevyzkousim. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zelych 7. 11. 2011 20:43

Aha, N9 :-)
Teď jsem to zkoušel s následujícím výsledkem:
Opera mini - patička se nezobrazuje vůbec
Opera Mobile - patička se zobrazí v pořádku v zápatí stránky
Dolphin browser - stejně jako Opera mobile
výchozí Android prohlížeč také bez problémů
Takže problém dělala opravdu jen Opera mini (6,5) v androidové mutaci.
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 11. 2011 20:49

Mě štve jiná věc, která se toho týká. Když jdu do diskuze pod článek, vidím nové příspěvky zvýrazněné tlustou čárou. Jenže pak se tam mrknu třeba z mobilu a vidím znova tlustě i ty příspěvky, které jsem už viděl. Jinými slovy přečtení příspěvků se neváže na profil, ale na počítač.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků