Nový zpusob přihlašování - problémy

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zelych 5. 11. 2011 09:40

Zdravim, zaznamenal jsem, ze jak MM, tak fórum pršelo na nový zpusob přihlašování. Mám s ním ale v Opeře mini problémy. Ve fóru to ještě jde, tam se mi akorát překrývá zatržítko pro trvalé přihlášení nějakou reklamou. Ale v textové verzi MM se mi uz nedaří přihlásit vůbec, po kliknutí na "PŘIHLÁSIT SE" se mi znovunačte stránka s vyskakujicim oknem, které má v hlavičce "m.mobilmania.cz" a text zprávy je pouze "N/A" a velké tlačítko OK.
Doufám, ze bude problém brzy odstraněn, nebo vrácen puvodni systém přihlašování.
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 5. 11. 2011 10:30

To zas byla nějaká chytrá hlava , co to vymyslela. Mi zas jde se přihlásit jen přes mobily ,
přes PC mi to píše . že zadávám špatně jméno nebo heslo.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 11. 2011 11:26

Zelych: Textovou verzi MM už opravujeme. Jakou reklamu při přihlašování do fóra myslíte? Na přihlašovací stránce žádná není. Mohl byste to popsat podrobněji?

Polda: Místo dvaceti oddělených přihlašování na dvaceti webech (spíš víc, nepočítal jsem to), máme teď jednu přihlašovací stránku. To je výhodné - snadno se dají řešit chyby, snadno se dají přidávat další možnosti autentizace. Stačí to udělat na jednom místě, ne na dvaceti.

Ale k věci: Na stránku, kde se z počítače nemůžete přihlásit, vám to z mobilu stejným uživatelským jménem a heslem jde? To se mi zdá nemožné. Pokud není chyba při zadávání, tak to snad může být jen něco ve vašem prohlížeči. Zkuste u něj smazat cache, jestli to nepomůže.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod zivan 7. 11. 2011 11:46

Nekdo by taky mohl opravit to odeslani formulare entrem u jmena :( Prihlasuju se na klavesnici, zadam prvni pismeno, ukaze se mi cele, vyberu a enter...a dostanu hlasku o chybnem hesle :(
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 120GB mSata Crucial M4 + 1TB Samsung) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 11. 2011 11:50

Zivan: Na které stránce vám to takhle funguje? To ale bude asi taky problém v prohlížeči - doplní vám špatné heslo a vy ho jen odešlete.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Zelych 7. 11. 2011 16:17

Marek Lutonský píše:Zelych: Textovou verzi MM už opravujeme. Jakou reklamu při přihlašování do fóra myslíte? Na přihlašovací stránce žádná není. Mohl byste to popsat podrobněji?

Udělal jsem fotku, jak to vypadá, není to tedy přímo reklama, ale banner MF.
Obrázek

EDIT: Tak jsem to zkoušel ještě jednou, a při orientaci na šířku, se stránka zobrazí správně, problém je pouze při načítání na výšku. (před focením jsem měl načtenou stránku na výšku a až potom jsem ji překlopil, aby toho bylo na displeji více vidět)
Samsung Galaxy Note II & Nokia Lumia 520
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi 2002
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 11. 2011 16:52

Aha, patička stránky. Uděláme, ať se na malých displejích, kam by se nevešel samotný formulář, nezobrazuje.

Ale moc nerozumím, jak to přesně myslíte. U načítání „na výšku“ je to horší než na tomto obrázku? To by asi nemělo, když je tam víc místa.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Zelych 7. 11. 2011 17:20

Bylo to myšleno tak, že to co je vidět na displeji (na fotce) se děje jen v portrét zobrazení, když je stránka načtena v landscape je to v pořádku.
Jen že ta fotka je udělaná na šířku, ale stránka byla načtena navýšku.
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 11. 2011 17:33

Ale tohle je landscape a v pořádku to není :)

Zkuste to prosím teď, nastavili jsme, aby se patička u malých displejů (s výškou menší než 400 px) vůbec neukazovala.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Zelych 7. 11. 2011 17:41

Jak jsem psal, stránka byla načtena v portrait, ale pak jsem překlopil telefon aby to bylo lépe vidět (stránka se nenačítala znovu, jen se překlopilo zobrazení)
Ještě jsem to nezkoušel, ale u mě to bude nejspíš stejné, mám totiž rozlišení 800x480. Spíš by bylo lepší nastavit nezobrazování patičky u QVGA (320x240) a menších.
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 11. 2011 20:10

Nemám s tím problém, teď sem to vyzkoušel.
dejv

ObrázekImage Hosting

ObrázekImage Hosting
Landscape
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zelych 7. 11. 2011 20:22

Ani v Opeře mini? (vzhledem k tomu, že to je asi nejrozšířenější mobilní prohlížeč, by to asi vadilo více uživatelům)
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvidek 7. 11. 2011 21:20

To bohuzel na Meego nevyzkousim. dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zelych 7. 11. 2011 21:43

Aha, N9 :-)
Teď jsem to zkoušel s následujícím výsledkem:
Opera mini - patička se nezobrazuje vůbec
Opera Mobile - patička se zobrazí v pořádku v zápatí stránky
Dolphin browser - stejně jako Opera mobile
výchozí Android prohlížeč také bez problémů
Takže problém dělala opravdu jen Opera mini (6,5) v androidové mutaci.
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 11. 2011 21:49

Mě štve jiná věc, která se toho týká. Když jdu do diskuze pod článek, vidím nové příspěvky zvýrazněné tlustou čárou. Jenže pak se tam mrknu třeba z mobilu a vidím znova tlustě i ty příspěvky, které jsem už viděl. Jinými slovy přečtení příspěvků se neváže na profil, ale na počítač.
Nepokradeš
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 7. 11. 2011 21:57

Zelych: Patička se nezobrazuje, pokud má okno prohlížeče menší výšku než 400 px.

Sasakr: Váže se to opravdu na počítač a s tím asi nic víc nenaděláme.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod zivan 7. 11. 2011 22:27

Marek Lutonský píše:Zivan: Na které stránce vám to takhle funguje? To ale bude asi taky problém v prohlížeči - doplní vám špatné heslo a vy ho jen odešlete.

Problem je ve Firefoxu 8, IE9 je v pohode
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 120GB mSata Crucial M4 + 1TB Samsung) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 8. 11. 2011 10:21

V tom případě je ještě větší jistota, že je problém pouze v prohlížeči. Má zřejmě uložené špatné heslo. Zkuste ho přepsat, měl by si ho potom zapamatovat.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod zivan 8. 11. 2011 10:29

Tim to nebude, hesla neukladam a dela to i na jinem PC, kde se na mobilmanii nikdo jeste neprihlasoval. Prihlasim se, odhlasim a pri dalsim prihlasovani uz se mi nabidne jmeno, sipkou dolu vyberu, enter a hlaska o spatnem jmene nebo hesle.
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 8. 11. 2011 10:31

Ale to dělá váš prohlížeč, tohle nejsou informace, které se tahají z našeho serveru.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Deleted user 8. 11. 2011 10:57

Do pole pro heslo se dá přeskočit Tabem. Enter se pro tento účel přece nikdy nepoužívá.

Odeslat příspěvekod BigT 8. 11. 2011 11:24

Takových novinek víc... :-\ Roky tu působím s tímto nickem a teď když se chci zaregistrovat oficiálně, tak je obsazen, sem fakt happy
PC: Intel Pentium G2120, Gigabyte H61M-DS2 , 6GB Transcend DDR3, SSD Adata SP920+Samsung F1 640GB, Gigabyte NV GTX 550Ti, Fortron 400W GLN, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

SubNTB: Acer 1810TZ+SSD Intel 530 120GB
Mobil: Nexus 5X
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 8. 11. 2011 11:40

Majkl píše:Do pole pro heslo se dá přeskočit Tabem. Enter se pro tento účel přece nikdy nepoužívá.

Enter se na potvrzovani polozky v seznamu nepouziva? Sice tu historii vyplnenych jmen resi prohlizec, ale odesilani ne. Napr. na strankach ce4you to prihlasovaci formular neodesle.
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 8. 11. 2011 11:46

BigT: Pokud se sem na fórum přihlašujete tímto nickem, je váš pro všechny naše weby v Klubu. Obsazen je v takovém případě vámi, jen si případně na stránce https://klub.mf.cz/Login.aspx nechejte vygenerovat nové heslo.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod polda 10. 11. 2011 14:46

Tak jsem vyzkoušel co to dá, nakonec nové přihlášení z PC mi prostě nejde.
V pohodě se dostanu na fórum z mob.aplikací SUPERFÓRUM popř,z PC kde jsem byl přihlášen trvale před touto změnou.Z jakéhokoliv PC kde na mě pro přihlášení vyskočí stránka MF mi to prostě nejde.Ani pro zaslání nového hesla - tady ani nevím jaký mail jsem před 6 lety zadával .
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 10. 11. 2011 16:37

To prostě není možné. Pokud se přihlásíte z mobilu a počítače ne, znamená to, že zadáváte špatné heslo. Nechejte si poslat nové, přijde vám na e-mail x@e... snad si vzpomenete.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod polda 10. 11. 2011 22:11

Pravděpodobně to tedy vypadá na 2 různá hesla pod mým jménem ,pokud se prihlasim dole na posledním řádku přímo ve fóru (web v mobilu ) tak není problém. Přihlášení z MF stránky mě furt bojkotuje.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 11. 2011 10:26

Pod jedním jménem nemohou být dvě různá hesla, opravdu ne. Něco z toho si nanejvýš pamatuje váš prohlížeč a z toho pramení problémy. Nechal jste si vygenerovat nové?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod polda 11. 11. 2011 12:57

Zkoušel jsem všechny mail adresy z té doby,které jsem mohl mít...i bývalých zaměstnavatelů...... nic, zase jsem tolik mailů neměl. Stránka MF mě neuznává.

Teď to řeším tak , že se nepřihlášený vložím do jakékoli diskuse - přidat příspěvek = a objeví se normální přihlášení do fóra (žádný rámeček od MF) a zde to moje jméno a heslo bere.

Vyzkoušel jsem 6 PC z různých připojení, nastavení a prohlížečů.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Deleted user 11. 11. 2011 13:03

@ Polda> Tvou emailovou adresu jsem ti zaslal po SZ.

Odeslat příspěvekod Deleted user 11. 11. 2011 23:02

Podotkl bych k tomuto pripadu jen, ze pokud jste pri registraci zadali neplatny email, s vygenerovanim noveho hesla bude samozrejme problem. :-]

Odeslat příspěvekod polda 12. 11. 2011 06:31

Naštěstí se lze dostat do fóra postaru sice krkolomeji 5 kliku navíc. To je mi bližší než přihlášení do Mafra.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 11. 2011 10:30

Mohl byste prosím podrobněji napsat, co nefunguje? Majkl vám poslal e-mailovou adresu, která je přiřazená k účtu - nechal jste si na ni zaslat nově vygenerované heslo?

Přihlašování do fóra přes odkaz v e-mailu, který asi myslíte, tady zůstal omylem, to je už ve frontě na opravu. Veškeré přihlašování teď bude směřovat na centrální schránku. Tak to zkusme vyřešit.

EDIT: Majkle, v databázi by neměly být žádné neexistující e-maily. Registraci bylo vždy nutné potvrdit.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 11. 2011 10:43

Pokud vím, doména emaily.cz neexistuje, a i kdyby ano, pochybuju, že by povolili registraci uživatelského jména o jednom písmenu.

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 13. 11. 2011 10:55

Tak existovala dřív. Na své doméně mám taky jednopísmenný e-mail.

Polda> Pošlete mi soukromou zprávou svoji aktuální e-mailovou adresu, nastavíme ji k vašemu účtu. Soukromou zprávou, ne e-mailem, ať máme jistotu, že to posíláte vy jako přihlášený. Potom si z ní necháte vygenerovat nové heslo a už to musí fungovat.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Sasakr 15. 11. 2011 11:58

Tak jsem chtěl nakrmit trolla pod článkem o ČTÚ, chci se přihlásit, odešlu formulář, ale zůstane bílá obrazovka. Nevadí, jdu zpět, obnovím stránku a jsem přihlášen. Pak napíšu příspěvek, odešlu a zase bílá obrazovka a příspěvek v trapu. Mám šestkovou operu mini. Někdo s podobnou zkušeností? Dřív to fungovalo.
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod Zelych 15. 11. 2011 12:14

Mívám stejné problémy s Operou mini také(Java, S60, WM a myslim, že i u Android verze se mi to stalo).
Co jsem tak vypozoroval, tak většinou se to stává, když někdo napíše příspěvek ještě před tím než já ten svůj napíšu a odešlu.
Doporučuji před odesláním podržet na textovém poli s příspěvkem prst a pak celý text zkopírovat (v případě nedotykové verze přidržet 1) a když se pak načte bílá obrazovka, tak stačí dát znovu na odpovědět v diskusi a pouze vložit zkopírovaný text.
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 15. 11. 2011 12:26

Píšete příspěvek v běžné nebo v mobilní verzi webu?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Sasakr 15. 11. 2011 12:29

V běžné.
Naposledy upravil Sasakr dne 15. 11. 2011 23:35, celkově upraveno 1
Sasakr
Maniak

Odeslat příspěvekod polda 15. 11. 2011 12:51

Majkl píše:Pokud vím, doména emaily.cz neexistuje, a i kdyby ano, pochybuju, že by povolili registraci uživatelského jména o jednom písmenu.

Během času si vybavuji,že původní email adresa existovala.První polovina roku 2005 nebyla v mém případě zrovna nejvydařenější,takže si moc věcí už nevybavuji, neboť ji překrylo poté více kladných událostí ,myslím že i na stránkách MM nebo Živě jsem v té době narazil i na nějakého SUPER moderátora ,že jsem pak s tímto webem na půl roku sekl.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda512 15. 11. 2011 13:05

Sasakr: Stávalo se mi často na WM se starší verzí. Řešil jsem to jako Zelych...

EDIT: Ale u mě to bylo zde na fóru, ne v diskuzích pod článkem.
Tonda512
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kniter 15. 11. 2011 21:53

sasakr: ako pise Zelych Uloz si docasne rozpisany text (copy-paste). mne tiez neodosle prispevok alebo biela obrazovka aj na opere 4.4, (4.3) a som prihlaseny. Mam nastavene mobilne zalamovanie textu, ale nie mobilna verzia fora. Niekedy sa pri trvalom prihlaseni a dalsom zapnuti opery a nacitani fora ma znovu neprihlasi. Ze ma odhlasilo sa mi stalo uz aj pri surfovni. Ale stava sa to vynimocne. V pc sa mi to este nestalo. Ale ja raz za tyzden mazem cookies, hesla a vsetko a potom sa znovu prihalsujem, tak neviem ci by sa mi to stavalo castejsie.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 11. 2011 10:37

Zkuste to teď, už by to mělo být opravené. Byla to ochrana před roboty, aby nám nepsali spamy do diskuzí, což už ale teď, když se do diskuzí nedá přispívat bez přihlášení, nemá smysl.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Zelych 16. 11. 2011 12:42

Bylo to tedy opraveno ve fóru a v příspěvcích pod články jak v klasické, tak textové verzi?
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod traveller 16. 11. 2011 19:30

Mám rychlý dotaz - to na tomto foru a na MM nefungují tejné přihlašovací údaje? Teď jsem si nechal poslat nové heslo a vidím, že na MM mám dokonce jinou (nepoužívanou) přezdívku.... ach jo :(
traveller
Junior

Odeslat příspěvekod traveler 16. 11. 2011 19:35

No a teď jsem se přihlásil znovu a už to nebere ani můj původní nick :( Tak to jsem v háji.
traveler
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod traveller 16. 11. 2011 20:00

test - tak jsem to snad vyřešil... prosím o zrušení účtu traveler (s jedním "l"). Děkuji.
traveller
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 11. 2011 21:40

Fungují zde stejné přihlašovací údaje.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod traveller 17. 11. 2011 10:28

Zdá se že ano. psal jem PM s žádostí o zrušení druhého účtu - předem děkuji za vyřízení. Psal jsem z něj, aby bylo zřejmé, že neruším účet někomu jinému.
traveller
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 18. 11. 2011 23:13

Marek Lutonský píše:Zkuste to teď, už by to mělo být opravené. Byla to ochrana před roboty, aby nám nepsali spamy do diskuzí, což už ale teď, když se do diskuzí nedá přispívat bez přihlášení, nemá smysl.

Teď se mi to bohužel stalo znovu. Chtěl jsem jako nepřihlášeny odpovědět v textové verzi fóra, přihlásil jsem se, odpověděl, ale po odeslání se mi jen znovu načetlo vlákno s diskusi, ale bylo nějak divně poskládané, první příspěvek s dotazem byl až na konci stránky. Naštěstí se šlo vrátit zpět a odpověď zkopírovat. Pak jsem narazil jeste na jeden problém, ale to si nejsem úplně jistý, jestli to nezpůsobuje prohlížeč. Když si prohlížím textovou verzi MM, tak při posuvu kursoru dolů v místě, kdy by se stránka mela posunout dolů se mi prohlížeč zasekne. Stalo se mi to zatím jen na MM. Jedná se o Operu mini 6.5 Java verze v mutaci od Vodafone, na SonyEricssonu T700 (displej 320x240)
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 19. 11. 2011 00:30

Na jakém webu to bylo? Na Živě a MM se v textové verzi odpovídat nedá.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Zelych 19. 11. 2011 00:43

Bylo to tady v textove verzi superfora, sekce pravděpodobně "jaký mobil a kde koupit"
Zelych
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 29. 4. 2016 15:51

Ahoj,

mám problémy s přihlášením na weby e15.cz, fitweb.cz, maminka.cz, orbion.cz a další.

Mám tam rozdílný přihlašovací formulář ve stylu email/heslo a bohužel mi to nebere přihlašovací údaje.

Mohu se přihlásit jen na ty weby mf kde je přihlašovací formulář ve stylu přezdívka/heslo.

Nějaké řešení bez toho aniž bych si na půlku webu MF musel dělat rozdílný účet?
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 29. 4. 2016 16:13

Zvedavec1: Tady se bohužel jinému účtu nevyhnete. Z historických důvodů tyto jmenované weby používají jinou uživatelskou databázi.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 30. 4. 2016 02:58

Marek Lutonský: Děkuji za odpověď
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Junior