Mobility 4/11 v prodeji!

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dejvidek 16. 4. 2011 12:09

Abych se také vyjádřil, když už se tu debata zvrhla o desetikačku.....
Tištěné Mobility nečtu, ani sem je nějak extra nikdy nečetl, nějaká čísla doma mám, nicméně nemám už čas číst papírové časopisy a bohužel ani noviny, nicméně se myslím, že 50Kč za specializovaný časopis je strašně málo. 50Kč jsou dneska zcela jiné peníze než před pěti, sedmi lety. Započítejme změnu DPH, inflaci, náklady na dopravu a podobně. Jen se podívejte kolik tištěných časopisů již dávno není na trhu...
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 16. 4. 2011 12:17

Na druhou stranu kdo má o 25% vyšší plat než před 7 lety? :hm
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 16. 4. 2011 12:20

I kdyby ne, 10 korun je moc? Proboha...
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 16. 4. 2011 12:44

Sasakr píše:Na druhou stranu kdo má o 25% vyšší plat než před 7 lety? :hm

Proboha žiješ v nějakém vákuu? Náklady jsou rozhodně mnohem vyšší, viz. co jsem napsal. To že je někdo neschopnej nemůže přenášet na své okolí. Něco ve smyslu "já mám furt stejně" tak proč zdražujete?
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod uiqjirka 16. 4. 2011 13:18

dispecer111 píše:Já mám svůj názor,49kč za specializovanej časopis si myslim ze je jeste malo.


Presne tak,50Kc je vyborna cena a nechapu ty co se tady nad tim div nerozbreci.
Naposledy upravil uiqjirka dne 16. 4. 2011 13:34, celkově upraveno 1
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 16. 4. 2011 16:04

Kto bol predchadzajuce roky bohaty, chce byt este bohatsi a mi chudobni budeme este chudobnejsi. Tym nemyslim redakciu. Ta velky zisk z toho urcite nema. Pracuju v nej taky co ich to bavi a nie ze by si zarobili miliony. (ja pracujem za minimalny plat). Ked na to nebuem mat, tak si ich nekupim ale nebudem nadavat na zdrazovanie. Chyba nieje v redakcii, ale v sprave statu.
A chyby v mobilitach sa budu opakovat. Sme predsa ludia a sme omylni. Aj v inych casopisoch nachadzam chyby. Na to sa netreba stazovat. Niektori mozno schvalne hladate chyby a ja si ich vsimnem az ked o nich napisete.
Tu ide skor o kalitnu recenziu, alebo dobru temu ktora ma zaujima a som za to ochotny platit. Nejaky preklep, iny obrazok, ina cena, iny clanok, ina funkcia ma nenahneva. Vedomosti neziskavam vylucne podla jedineho precitaniu clanku. Koho mobily zaujimaju, tak cita vsetko co sa mu dostane pod ruku. Casopis
citam na vyplnenie volnych chvil a aby som bol v obraze o telefonoch. Tiez si obcas zalistujem v starych cislach a zaspominam, ake boli telefony pred rokmi. A neberem ho ako ucebnicu na skolu technika operatora.

Len mi vadi, ze vydavatelstvo slovakov nezaujima. Som predplatitelom papieroveho vydania a pdf stahovat nemozem. Skenovat sa mi to nechce. Cesi mozu aj stahovat. Ved na to nemaju zvysene naklady.
Takto citam casopis najskor tyzden alebo dva po tom ako je v stanku. A to je smutne. Aby som cestoval do ciech a tam si menil peniaze a platil naviac za pdfko. Ved obsah casopisu som si zaplatil v papierovom vidani.
Alebo je to inak?
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 22. 4. 2011 10:22

Je mi to líto, graficky se mi časopis líbí, ale článek o mobilních datech, na který jsem byl zvědavý, pracuje se starými daty a tím je prostě nerelevantní :-(

1) Internet v mobilu u Vodafonu má vyšší FUP než jste psali - 150 MB u IVM a 600 MB u IVM Naplno, a to už docela dlouho, tím ztrácí nějaké porovnání s ostatními na relevanci (u T-Mobilu jste IVM Klasik již měli dobře, byť se měnil nedávno)
2) Zcela tam chybí denní balíčky s větším objemem dat, ale chápu, že nebyly řazeny jako pro využití do mobilu.
3) V "nejdražších balíčcích" by O2 mělo mít Mobilní internet Standard za 500 Kč se 2 GB. Jde aktivovat i na předplacence a je srovnatelný s T-Mobilem i VF Připojení na stálo, které taky není primárně pro internet v mobilu.
4) Pro internet v zahraničí zde není uvedena akce O2 na Eurodata a jsou se starou cenou (byť vepředu jsou v akčních nabídkách), u Vodafonu zcela chybí VF Data Passport
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel tomek 22. 4. 2011 12:43

Dobrý den, zkusím reagovat...
ad 1) při sestavování tarifu na míru vidím Internet v mobilu=100 MB, Internet v mobilu naplno=500 MB.
ad 2) denní balíčky začínají na str. 19 ve středním sloupci v dole, nadpis Internet na den
ad 3) u O2 vycházím z těchto informací http://www.o2.cz/osobni/internet/166095 ... obilu.html
ad 4) zvýhodněnou cenu za Eurodata jsem bohužel přehlédl, uvedl jsem pouze standardní; ano Vodafone Passport data jsem vynechal.
Pavel Tomek
pavel tomek
Redaktor MobilMania.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulis2 22. 4. 2011 13:03

Dobrý den,

zkusím také reagovat. Na stránkách Vodafonu je tarif Internet v mobilu naplno s 600 MB FUP a Internet v mobilu se 150 MB FUP. Netuším, kde čerpáte své informace, ale jsou opravdu již dlouho zastaralé.

ad 3) Vychízíte u O2 pouze z jednoho zdroje a poté sestavujete článek? U O2 lze bez problémů k SIM kartě v telefonu aktivovat i vyšší tarif, jak ostatně píše již Snekac výše. Stačí se jen zeptat na prodejně, operátora nebo i zde na foru. V současné podobě je článek opravdu takřka k ničemu. Nejdůležitější informace jsou buď zastaralé nebo mylné. Škoda.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ivo Kocera 22. 4. 2011 13:46

no pokud se dívám dobře, tak opravdu je 500 a 100 MB FUP, viz http://eshop.vodafone.cz/tariff.htm?mas ... =1&lang=cs

jinak pokud chybí informace na oficiálním webu operátora ohledně balíčku Mobilní internet Standard, jak píše Snekac, jak máme tušit, že nějaká taková možnost existuje a začít ji zjišťovat?
Ivo Kocera
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod paulis2 22. 4. 2011 13:57

Pokud však nahlédneme na stránky Vodafonu http://www.vodafone.cz/3g/ brzy zjistíme, kde je ona pravda. A nemusím snad připomínat, že o tom kroku Vodafone informoval.

K nabídce O2: Webové stránky O2 jsou po "omlazení" vcelku nepřehledné. Dříve byly všechny tarify u sebe a bylo jasné, co a jak. Osobně mi přijde, že je to veřejně známo, že O2 nemá jen dva tarify na Internet v mobilu.

Je to vážně škoda, tento článek mohlo spoustě lidem pomoci, poptávka po IVM je aktuálně vysoká. Nicméně v současné podobě spíše poškozuje jak Vodafone, tak O2.
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ivo Kocera 22. 4. 2011 14:14

v tom případě se shodneme na tom, že matou oba operátoři O2 i Vodafone na svých webech, kde uvádí/neuvádí některá data, takže nějaké následky ať si nesou zaslouženě :-)
Ivo Kocera
Redaktor MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod paulis2 22. 4. 2011 16:02

V tom se shodneme :-)

Nicméně vy onu zmatečnost podpoříte článkem...to už je horší :-) (Vodafone má tu chybu jen na eshopu, kdekoliv jinde uvádí správné, nové hodnoty FUP. Tedy 150 MB, respektive 600 MB)
HTC One S (O2 ČEZ Standard)
Testuji: BlackBerry Z10, HTC Desire 601, HTC One max
paulis2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hahoc 22. 4. 2011 16:40

Mel jsem zde prispevek s prosbou o oscenovani 1 stranky mobilit 10/2010 na email jsem dostal info, ze zde mam reakci a reakce nikde a dokonce i muj prispevek je fuc.
Myslim si, ze jsem velmi slusne poprosil a tezko tady mohla tak silene moc vadit tato prosba. Byl bych moc rad, pokud bych si alespon mohl precist onu reakci, ktera je smazana.
Tisteny casopis Mobility jsem si kupoval od prvniho cisla, mel jsem i mnoho let predplatne, nyni jiz nemam, protoze to nemam cas cist a kdyz neco potrebuji podivam se na net.
Opravdu jsem zde znicil toto tema, kdyz jsem sem pridal svoji prachobycejnou prosbu?
hahoc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 4. 2011 16:57

hahoc
Přílohy
autorske prava.JPG
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků