Vyzkoušejte novou mobilní verzi MM

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 9. 2010 16:01

Podobně jako před pár týdny u FinExperta. Zkuste se z mobilu podívat na adresu http://new.mobilmania.cz. Je na ní beta nové mobilní verze MobilManie, kterou zanedlouho spustíme do ostrého provozu.

Aktualizováno: už je na ostré adrese http://m.mobilmania.cz

Mobilní verze je už v podstatě hotová, řešíme už jen detaily jako jsou přetékající perexy, problematické odrážky, špatný formát data v diskuzích, jinou barvu čar a lišt apod.

Nefunguje také odkaz na m.mobilmania.cz a na logu. Na úvodní stranu je nutné jít přes odkaz Titulka ve spodní liště. To se změní až na ostré verzi.

Tak kdyby se vám na mobilu něco špatně zobrazovalo, napište do diskuze. Teď se to ještě snadno opraví. Přidejte případně i obrázky, z nich se problém pozná nejlépe.

Díky
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 20. 9. 2010 16:19

Napadlo mě, jestli by se šířka obrázků nemohla přizpůsobovat šířce zobrazovače, aby nebylo potřeba kvůli většímu obrázku scrollovat. Rozkliknout ho a zobrazit přes celý displej se dá vždycky. :-]

Příklad:
honzuv_bicak.png
Deleted user

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 9. 2010 16:30

Jo, to je už zadaný bug. Tohle ale byly dost netypické obrázky, použité v plné šířce. Na MM se běžně používají náhledy a ty jsou v mobilní verzi vyřešené.

Víc než scrollování mě u toho trápí datová náročnost - na mobilní verzi bych chtěl menší obrázky. Tak trochu ale tuším, co mi programátor odpoví - že s tímto nic neudělá. To je prostě IMG ve stránce.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 20. 9. 2010 16:33

Datová náročnost je částečně vyřešená tím, že obrázky jsou defaultně skryté pod textové odkazy, takže si je zobrazí jen ten, kdo nemusí spořit (wifi, neomezená data). Jinak je pravda, že náhledy fungují.
Deleted user

Odeslat příspěvekod eRiper 20. 9. 2010 16:44

Jestli se má obrázek zobrazit po ťapnutí na ten šedý obdelík, tak to na iPhone nefunguje. Pokud to chápu blbě, tak se omlouvám.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Deleted user 20. 9. 2010 16:55

Ty položky "obrázek" nejsou v tom článku o Lupě z nějakého důvodu rozklikávací. Možná jde o problém pouze tohoto konkrétního článku související s tím, co napsal Marek, tedy že výjimečně nejde o rozklikávací thumbnaily. Jinde to funguje bez problémů.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Zelych 26. 5. 2011 18:58

Zdravim, mam takovy problem, kdyz chci z textove verze MM http://m.mobilmania.cz/Default.aspx přejit na článek, ktery smeřuje na Smartmanii (např. Windows Phone 7 Mango: podrobnosti http://smartmania.mobilmania.cz/pda/article/1458 ) tak mě to vzdycky vyhodi na bilou stranku s nasledujicim textem: “SmartMania.cz - Váš průvodce světem Windows Mobile Chyba 404 - Stránka nebyla nalezena Vámi požadovaná stránka bohužel neexistuje, pravděpodobně byla smazána z povrchu zemského nebo je problém někde mezi klávesnicí a židlí, pokračujte prosím zde. Other things to try: Search smartmania.mobilmania.cz:“
Dělá mi to jak v Opeře mini 6 (SIS verze), tak v Opeře Mobile.
Nevim, jestli je nejaky problem na straně Opery a komprimačnim serveru, nebo jestli jsou odkazy u textove verze špatně nalinkovany, případně nějaka chyba ve scryptu?
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 27. 5. 2011 19:52

Potvrzuju
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 27. 5. 2011 20:12

Sice to nepatří sem, ale i tak se zeptám. Dorazí mi mail ze SuperFóra, že je nějaký nový komentář, ale mám rozházenou (nejen) diakritiku a tím pádem je link nefunkční (příspěvek neexistuje nebo něco na ten způsob). Pokud použiji web mail (gmail), vše funguje dobře. Toto se děje již cca měsíc.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filip Kůžel 28. 5. 2011 08:53

díky za připomínku, předám programátorům
Filip Kůžel
Redaktor MobilMania.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 28. 5. 2011 10:05

Teď koukám, že jsem zapoměl napsat, že se mi to děje na iPadu.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pzelenka00 14. 9. 2011 12:19

Dobrý den,

články na Mobilmanii čtu převážně přes RSS čtečku v mobilu (HTC Desire S). Problém je v tom, že se mi místo mobilní verze pořád otevírá plná verze stránek. U jiných serverů např. idnes.cz, mesec.cz automatické přesměrování na mobilní verze stránek funguje. Poradíte mi v čem je problém?

Díky
pzelenka00
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků