Xiaomi Redmi 6 - pomoc s exchange

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod audis 25. 12. 2018 22:45

je tu prosím nějaký guru přes Xiaomi? Ježíšek přinesl Redmi 6 a .... doufám, že nejsem úplně blbý. děkuji za rady mnohokráte)
-----------

1. nedaří se zprovoznit exchange.

- na předchozím telefonu fungoval OK. V nastavení - Účty - Přidat - Firemní se zadal email a heslo ze služby outlook.com, a defaultní aplikace v předchozího telefonu Email, Kalendář, Úkoly a Lidé zobrazily data z tohoto účtu svého typu. Pohoda používání.

- Toto chci na Redmi6. Jak to mám udělat?

Pokusy které se nezdařily:
- skrz app OUTLOOK exchange připojeno, app načte emaily, kalendář a kontaty pro sebe v té své aplikaci OUTLOOK. Nejsou tam úkoly. Defaultní aplikace Lidé vidí účet @outlook.com, ale vidí v něm 0 kontaktů. Default app Kalendář nevidí účet @outlook.com. celkově se app OUTLOOK špatně používá. Nechci app OUTLOOK používat.

- Nastavení > sychronizace > přidat > exhange (s ikonkou gmailu) se zaloguje. emaily načte. V app GMAIL jsem nenašel kontakty, kalendář, úkoly. Dále přes gmail (google) nechci posílat svá data. Dále app Gmail je nepřehledná. Default app KALENDÁŘ nevidí účet exhange. LIDÉ myslím také ne. Nechci gmail používat.
--------

2. Nefunguje probuzení a uspání poklepáním na display? Kde se to zapíná?
Naposledy upravil audis dne 25. 12. 2018 23:02, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2018 22:56

2) Obrazovka - probudit displej dvojitým poklepáním
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 25. 12. 2018 23:56

2. děkuji heuréka.

1.
kontakty: záhadně se to samo umoudřilo. app OUTLOOK je připojena na exchange @outlook.com jako předtím, po několika hodinách začala synchronizovat, app TELEFON a KONTAKTY vidí účet @outlook.com vidí a přistupuje ke všem kontaktům. Funguje. app GMAIL neobsahuje účet @outlook.com.

kalendář: nevidí @outlook.com. Co mám dělat?

úkoly: nevidím ani aplikaci na úkoly.

když nastavuje exchange pomocí menu Nastavení > sychronizace > přidat > exhange (s ikonkou gmailu) >zadám email a heslo > ten průvodce si to překlopí na imap a vytvoří přístup do emailu přes imap. A to i když mu tam ručně před koncem zvolím RUČNĚ a zvolím IMAP.

-- 26 pro 2018 00:02 --

ad1:
v telefonu jsem vytvořil zkušební kontakt, ani za 20 minut není propsán do http://www.outlook.com webové stránky. U předchozího telefonu před pár lety testováno to tam bylo do 2 minut. To je normální? Tak já nevím jestli KONTAKTY funguje.

-- 26 pro 2018 00:05 --

3. po kliku na widget Počasí se telefon ptá, zda Počasí může přistupovat k telefonním hovorům a myslím k souborům na úložišti. připadá mi to nenormální. je to bezpečné, mám to povolit? Když to odmítnu, Počasí se nespustí.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 26. 12. 2018 09:46

4. jak se vypne gesto po vzbuzení "potažením nahoru odemknout"? Mám tam poté dgesto s tečkami, dvě jsou zbytečné.

1. Telefon až dnes ráno si načetl kontakt uložený z webu, ale od včerejška nevepsal do weebu uložené v přístroji. jak se to má správně používat? nejsem snad jediný, kdo chce používat na šaomi víc než jen email ne? kde dělám chybu?
Dělám to bez bfu chyb. - 2x screen (kontakty AAB a AAC přidány v telefonu)
https://www.dropbox.com/s/v9v9866kxa3ol ... 8.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/fwl6ubdkgayc6 ... 6.jpg?dl=0
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 12. 2018 09:59

4) Systémová navigace - gesta na celou obrazovku - vypnout

-- 26. 12. 2018 10:02 --

https://xiaomimobile.cz/blog/nastavit-n ... on-xiaomi/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 26. 12. 2018 10:05

No, v kalendáři si v nastavení zvolil zobrazování toho exchange kalendáře?
BTW rady k Xiaomi nejlépe na miuios.cz.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 26. 12. 2018 10:18

ad1 : chtěl, ale nezvolil. protože položka tam není. screen https://1drv.ms/u/s!AhLZyNytrlsNth2F4vxR_wkW5U5J
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 26. 12. 2018 10:52

A když dole klepnes na přidat účet?
Možná by bylo lepší dát screen obrazovky než foto, bude to líp vidět.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 26. 12. 2018 11:14

Když dole dám přidat, nabízí to samé co v nastavení synchronizace přidat. Položka app Outlook není. Jak píšu výše, položka exchange tam je, ale preklopi se na imap.
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 26. 12. 2018 11:30

Na co položka app outlook? mám pocit že kombinuješ až příliš, nejlepší bude, když se po svátcích obratiš na it oddělení a oni ti to zprovozní.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 26. 12. 2018 11:46

audis píše:Když dole dám přidat, nabízí to samé co v nastavení synchronizace přidat. Položka app Outlook není. Jak píšu výše, položka exchange tam je, ale preklopi se na imap.

Kecal jsem. Přidá exchange účet. V kalendáři se objevily položky z toho exchange kalendáře. Obousmernou synchronizace otestuju za chvíli.

A v app kontakty se zobrazil další exchange účet, asi z té operace s kalendářem. Kontakty se nacetly, obousměrný synchronizace otestuju za chvíli.
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 26. 12. 2018 11:48

No prosím, třeba ani it nebude potřeba.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 26. 12. 2018 11:55

roy1 píše:Na co položka app outlook? mám pocit že kombinuješ až příliš, nejlepší bude, když se po svátcích obratiš na it oddělení a oni ti to zprovozní.

Taky bych čekal že ji nepotřebuji. Ale když to nešlo napoprvé, zkoušel jsem dal, navíc tam byla od výrobce. . Doufám že po předchozí pozitivní zkušenosti to dopadne tak, že ho nebudu potřebovat.

-- 26 pro 2018 12:03 --

Nick Cave píše:4) Systémová navigace - gesta na celou obrazovku - vypnout

-- 26. 12. 2018 10:02 --

https://xiaomimobile.cz/blog/nastavit-n ... on-xiaomi/

Nastavení systémové navigace nemůžu najít. Můžu poprosit přesnější navedeni?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 26. 12. 2018 16:06

1.
Synchronizace exchange funguje (z kalendáře nebo snad i z synchronizace přidat účet - exchange (s ikoneckou Gmail) , nenechat se zmást čímsi imap. Pak v Lidé a Kalendář zvolit účet exchange. Gmail nepoužívat. Děkuji za rady. Synchronizace změn však proběhne za až desítky minut. (např. Vymazana událost z kalendáře na webu trvá hodinu než zmizí z mobilu). To je fail.

5.
Kde najdu úkoly opět pracující s exchange?

4.
Prosím nasměrovat na vypnutí POTAZENIM NAHORU ODEMKNOUT. nemůžu to najít.
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 26. 12. 2018 22:00

6.
co je to a k čemu slouží Quick ball?

7.
je tam od výrobce něco jako Režim Děti? nebo není a najít si něco na Gplay?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron