Název součástky Xiaomi Redmi 4X

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod sunamo 24. 11. 2018 22:36

Ahojte,

na základní desce se mi ulomil plast vlevo. Vpravo je totožný v pořádku, malinko

Obrázek

Jaký je název oné součástky? Kdybyste měli oficiální technický dokument k tomuto modelu nebo obecné povahy byl bych ještě víc happy.

Možná mi napíšete že je to součást náhradní desky - si myslím že i přesto se to dá sehnat samostatně.

Děkuji
sunamo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bobasso 25. 11. 2018 07:09

Zdravím. Už jsem si rozdělával svůj Redmi Note 4 a přehazoval jsem celý jeho pajšl do nového předního rámečku s již vsazeným displejem a dotykem (jako celek) a tak jsem si prošel všechna ta úskalí rozborky a sborky. Podle tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=jr08HJmx-eI (čas 07:03) se jedná o sokl, patici v desce, do které se zasouvá ten široký tenký pásek (uvnitř s vodiči) = Flex. Vypado, že je od přední kamery. Pokud jste tu "hrazdu" patice neodborně, násilně zvedl, aby z ní šel ten flex vysunout a patici jste poškodil, tak nejspíš vám nezbude nic jiného než návštěva servisu. Zda vám vymění jen tu patici za novou (vyletují a naletují novou), či celou desku toť otázka. Ale vzhledem tomu, že celou desku skládá robot, bez zásahu člověka, tak se takové věci řeší nejspíš rovnou výměnou celé desky. Je to jednodušší. .....a nebo od někoho sehnat na inzerát rozbitej tenhle telefon (např. kvůli rozbitému disleji a jeho ceně nového se majiteli nevyplatí do opravy investovat a zbytek mobilu je ok) Vzít z něj celou tu základovou desku a mobil s ní seskládat. Problém může být jen ten, že ta deska ponese v sobě veškeré info o telefonu. Jeho IMEI, který by byl spjat s Xiaomi a Google účtem majitele toho rozbitého telefonu.
bobasso
Junior