problém s nabíjením xiaomi redmi 4X

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod wamba01 8. 7. 2018 06:49

zdravím,
vím, tohle je HW problém a nepatří to do android fóra, ale fórum pro značku xiaomi jsem bohužel nenalezl.
Budu stručný. Můj xiaomi zažil před pár dny osvěžující koupel v moři, po vysušení se zdálo být vše ok, při nabíjení jsem ale přišel na jednu dosti zvláštní skutečnost. Telefon je možné nabíjet pouze skrze powerbanku, nikoli však skrze normální nabíječku do zásuvky. Při připojení powerbanky s napětím a proudem 5V/2.1A vše funguje ok, ale při zapojení kabelu ze zásuvky dříve hlásilo nízkou teplotu baterie a telefon se vypnul, teď se u ukazatekle baterie ukáže pouze sto procent nabito a do pár sekund se také vypne, po zapnutí je tam procent třeba 8. Díky za rady/tipy. ;-)
wamba01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 8. 7. 2018 07:47

Tak fórum je na adrese miuios.cz, telefon to má za sebou začni hledat náhradu, oxidace už začala a je jen otázka času kdy dokončí zkázu. Slaná voda je to nejhorší. Správný postup by býval býl, po koupeli vůbec nezapínat, a nechat vyčistit v servisu (omýt desku v izopropylu, použít ultrazvuk).
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wamba01 8. 7. 2018 12:31

díky za realistické vyhlídky :-)) jen mi stále moc nejde do hlavy z jakého důvodu funguje pouze ta powerbanka :hm
wamba01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod opasino 8. 7. 2018 14:24

No, bohužel, to aby jsi opravdu začal vybírat nový phone. Dle mých zkušeností s utopenými telefony se to bude jen zhoršovat.
opasino
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků