nastavení aplikace Textra SMS

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod davson 26. 5. 2018 14:02

Stáhl jsem si aplikaci Textra SMS. Nevím jak mám odeslat foto uložené v mobilu.
Vedle lišty na psaní textu je tlačítko +. Po jeho aktivaci by se měla objevit nabídka :
- foto
- video
- zvuk

Já tam ale nic nemám. Nevím jak to nastavit. Mám mobil Xiaomi redmi 4 X.
davson
Junior

Odeslat příspěvekod tttppp40 26. 5. 2018 15:05

Mám ten samý telefon i aplikaci a nabídka odeslat video nebo foto a soubor tam podle mě není. Ta je jen v internetovém messengeru.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod davson 26. 5. 2018 16:05

No tak to snad ne. Hodně jsem četl pochval na tuto aplikaci. Takový základ snad musí mít.
Jinak bych ji odinstaloval a používal tu základní aplikaci v mobilu. Ta to umí.
davson
Junior

Odeslat příspěvekod dbpc 26. 5. 2018 16:06

tlačítko + s nabídkami mi u Xiaomi Mi A1 normálně funguje.
Zvolím novou sms,zvolím adresáta a objeví se mi +
dbpc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davson 26. 5. 2018 16:19

Já udělám to samé, ale když dám + tak mi vyjede okno s hláškou :
"Chcete-li použít + panel, povolte Textra oprávnění "aplikace, které se mohou objevit nahoře".

Pod tím je tlačítko "přejděte do nastavení". Po jeho aktivaci vyjedou všechny nainstalované aplikace.

Dál už nevím co s tím. Když otevřu třeba aplikaci fotoaparát, tak v záložce oprávnění není žádná možnost zaškrtnout něco jako textra. Je tam jen na výběr fotoaparát, mikrofon,poloha,telefon a úložiště. Vše mám zaškrtnuté.
davson
Junior

Odeslat příspěvekod tttppp40 26. 5. 2018 19:26

Davson: Přesně to vidím i já. Normálně ale přes operátora formou SMS nejde přeci posílat video nebo zvuk, alespoň ne v Čechách. Max foto asi do 160kb.

Tak teď jsem zkoušel tu předinstalovanou aplikaci v telefonu a ta umí posílat jen obrázky. (MMS) žádné videa ani zvuk.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 26. 5. 2018 23:32

Pokud chci opravneni dejme tomu fotoaparat, pro aplikaci X, tak to opravneni zaskrtavam v aplikaci X, fotoaparat, uloziste.Nikoliv v aplikaci fotoaparat hledat opravneni povolit aplikaci X, proboha.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davson 27. 5. 2018 12:28

No tak jsem asi blbej. Podle tohoto tvýho návodu jsem to nenastavil. Asi bych to potřeboval napsat ještě víc polopatě :-)
A proč se vlastně taková jasná věc má nastavovat. Proč to není v základu. Každý snad někdy potřebuje odeslat fotku z mobilu.
Jasně, vím, že můžu použít jinou aplikaci, která to tak bez nastavování má.
davson
Junior

Odeslat příspěvekod tttppp40 27. 5. 2018 15:13

Víš co zkus...... V galerii najdi fotku, klikni na odeslat a vyber Textra a pak už jen vyplnis komu. Mělo by to jít.
tttppp40
Junior

Odeslat příspěvekod ooooooooooo 27. 5. 2018 15:14

Protoze je to smartphone :-) snaz se pochopit ze to znamena volbu.. ja treba fakt nepovoluji opravneni mikrofon u aplikaci kde zaznam zvuku nebudu pouzivat.Nekdo jiny v dane aplikaci zaznam zvuku chce.Takze se od tebe ocekava schopnost samostatneho uvazovani a volby.Neboli 100 lidi,100 potreb a kazdy si nastavi dle svych pozreb.Ehm aspon tedy ti kteri jsou schopni pouzit a precist si navod, faq, neboli RTFM
Fotky z mobilu neposilam x let pres sms, protoze email, protoze dalsich x variant kdy clovek dostane fakt fotku a ne mms ktery je mrtvy..A to posilam kvanta fotek treba z ciziny.Myslim ze naposled pred cca 8 lety jsem poslal fotku pres MMS a prijit mi neprisla minimalne 5 let od nikoho.Takze misto tveho kazdej to potrebuje poslat bych opravil , asi tak promile netusi ze mms uz nepouziva prakticky nikdo..
Co se tyce textry
https://forum.xda-developers.com/galaxy ... s-t3670729
Opravneni se anglicky jmenuje permissions, pokud textra nema permissions pro praci s prilohami, muzes klikat doaleluja na fotky, coz nekteri nechapou.Pokud opravneni ma a tys ho nepovolil, nebo neni v default zaskrtly muzes klikat taky do aleluja na fotky
A to jeste opomijim bod 2, na nekterych telefonech konkretnich verzi androida neposles mms pokud nemas aktivni data :-)
ooooooooooo
Junior

Odeslat příspěvekod davson 28. 5. 2018 18:33

No asi to bude těma aktivníma datama. Data nemám, chtěl jsem to poslat z wifiny. To jsem si neuvědomil.

Až si dobiju kredit, tak budu mít data na měsíc. Pak to vyzkouším zda to půjde. Ale i tak si myslím, že po aktivaci + by tam ty tlačítka měli být. Ikdyž současně nemám data.
davson
Junior

Odeslat příspěvekod jeffos 26. 7. 2018 10:48

to Davson: Nastavení-Nainstalované aplikace-Textra-Ostatní povolení-Zobrazovat vyskakovací okna.
- Pak se při psaní SMS v Textra přes tlačítko "+" objeví nabídka (smajlík, fotoaparát, obr. z galerie, naplánovat odeslání zprávy, vložit údaje vybraného kontaktu a vložit gif).
- Zkoušel jsem v Textra do jediné SMS přidat tyto části: text1, smajlíka, fotku, text2, gif, text3 - příjemci bylo doručeno: text1, smajlík, fotka, NEDOSTAL text2, ale dostal gif a nakonec text3.
- Tu fotku a gif dostal jako MMS.
:-)
jeffos
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků