Xiaomi - nový telefon, jak dostat kontakty

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 4. 2018 20:39

Ahoj, koupil jsem si nový telefon, konkrétně Xiaomi Note 4 Global a po vložení SIM nevidím nikde v nastavení nebo možnost importovat kontakty ze SIM karty..

Jak dostat kontakty do nového telefonu? :nenapadne
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 12. 4. 2018 21:08

Natavení/Systémové aplikace/Kontakty/Importovat - exportovat ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 12. 4. 2018 21:23

Xiaomi sice nemam, ale na Androide to byva vacsinou priamo v nastaveniach aplikacie Kontakty... alebo teda dialer → kontakty
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 13. 4. 2018 11:10

Klasicky v nastavení u kontaktů to nebylo, musel jsem jak psal stm takhle do menu, načíst Sim a až pak se objevila položka import že Sim...

Každopádně vyřešeno, děkuji za rady, kdyžtak se tohle téma může smazat..
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noemi 18. 4. 2018 10:55

Jen se zeptám - mám stejný problém a postup nefunguje...
Mám 2 SIM - kontakty mám uloženy na obou simkách při používání Huawei, žádný problém.
Xiaomi načetlo pár kontaktů z karty Vodafone - ne všechny, druhá karta Tesco - tady nic, volat a psát se normálně dá - ovšem kontakty neuložím, ani nevyvolám :-(.

Umí někdo poradit?
Díky moc.
Noemi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spike26 18. 4. 2018 11:49

Zaklad je hlavne, proc mate v dnesni dobe vubec kontakty na simce??? Jednou jsem je ulozil na google a uz je tam mam navzdy na vsech telefonech behem par vterin.
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stm01 18. 4. 2018 12:09

Já sice také vlastním dualsim od Xiaomi, ale nikdy jsem tam neměl dvě simkarty, takže nevím jak to v tomto případě funguje.Zkusil jste nejdříve vložit jednu simkartu a překopírovat kontakty. Potom ji vyndat a vložit druhou simkartu a znovu překopírovat? Nebo pokud tam máte obě najednou, tak v nastavení nejdříve určit která je prioritní a potom kopírovat? Je pravda, že také nerozumím tomu, že době chytrých telefonů kontakty nemáte zálohovány na google účtu či windowsmailu, Outloku atd. Při ztrátě telefonu nebo zkolabování simkarty o kontakty přijdete. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 18. 4. 2018 12:18

a nejen kontakty patří na ext úložiště, Meta
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod Noemi 21. 4. 2018 17:04

Diky, jenze mne se jedna celkove o to, ze telefon jako kdyby tu simku nevidel.
Mam i Messenger i Viber na uvedene tel. cislo a na starem i jinych telefonech neni problem, na Xiaomi hlasi, ze ucet nezna.
Ulozeno kontaktu na Vodafone jde, na Tesco nikoli...chci vedet, v cem je problem...
Noemi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 21. 4. 2018 17:06

Zkusil jsi oba sloty na tu simkartu od Teska?
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noemi 21. 4. 2018 18:26

Zkusili jsme.
Uz me to po cca mesici celkem stve. Na komunikaci pres Viber apod. zatim používám starý mobil.
Noemi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 21. 4. 2018 23:01

A jiná simkarta od Tesko mobil funguje? Pokud teda je možnost vyzkoušet jinou. Protože to vypadá, že oba sloty na simkarty jsou funkční, tak jedině novou simkartu. Víc mě nenapadá.
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 22. 4. 2018 07:15

opomijim tu ultrablbost ze kontakty mas na sim.. budiz, tvuj problem.Nicmene rikas ze telefon sim nevidi.V zivote jsem zazil jen v dvou pripadech.Varianta jedna, prepinac sim 1 nebo sim2 - aktivni, neaktivni byl v poloze neaktivni,treba lenovo se starym vibe ui ho melo v nastaveni uplne jinde nez je standart kde se stav prepina.Pripad dve, musel jsem vlozit nad sim kousicek tvrdeho papiru, protoze nedolehala ke kontaktu.Zatim vloz sim do jineho slotu nez ten v nemz ho mas zaloz ucet google, proved synchro s uctem, mas kontakty.Nejde ? vloz do jineho telefonu, zaloz ucet, proved synchro s uctem, odstran ucet v danym telefonu.Vyndej sim, vloz, nevloz do xiaomi, ted uz je to jedno.Na xiaomi spust ucet, zaply synchro, mas tam kontakty at sim mas nemas, at sim existuje, neexistuje..Toto vyresit ti FAKT trva mesic ?Mimochodem pak vidis kontakty i v PC a bez telefonu.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noemi 22. 4. 2018 09:20

Diky, kontakty se vyresi, ale jak spachat, at nemusim zakladat Viber a Messenger na jine cislo, kdyz telefon hlasi, ze ucet na dane cislo neexistuje?
Vcera jsem to vse znovu projizdela - nekde se objevi, ze SIM je plna, na druhem, ze nejsou zadne kontakty.
Přílohy
Screenshot_2018-04-22-10-18-35-786_com.android.contacts.png
Screenshot_2018-04-22-10-19-47-962_com.android.contacts.png
Noemi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katikakus 22. 4. 2018 10:29

Dej to nekomu, kdo alespon trochu tusi, co dela.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků